خواجوي پس از۱۱ سال از تعاون روستايي استان رفت و سياحي به جاي او آمد

هرمز خواجوي پس از يازده سال مديريت سازمان تعاون روستايي خوزستان جاي خود را به مهدي سياحي داد و در مراسمي با حضور مديرعامل سازمان تعاون روستايي كشور از وي تكريم شد.
خواجوي از مديران بي حاشيه و با تجربه استان بود كه بيش از يك دهه سكان تعاون روستايي استان را در دست داشت و منشاء خدماتي در حوزه كاري خود بود و جا دارد مدير جوان سازمان از همفكري و تجارب او بهره ببرد.
مهدي سياحي جانشين خواجوي پيش از اين مدير تعاون روستايي شهرستان كارون بوده و دانشجوي دكتراي عمران آب است.
مديرعامل سازمان تعاون روستايي كشور هنگام معرفي سياحي گفت كه وي با مشورت استاندار خوزستان به اين سمت منصوب شده است.
براي آقاي سياحي آرزوي موفقيت و خدمت به قشر كشاورز داريم و اميدواريم ظرفيت هاي استان در حوزه كشاورزي را به خوبي به كار گيرد.

در كيانپارس كه آب شرب گل آلود باشد، واي به روز ساير نقاط شهر

از تمام مشكلات آب اهواز كه بگذريم مدتي است در كيانپارس انتهاي خيابان ۱۳ شرقي خيابان مارال كوچه مهزيار آب مصرفي به مدت ۱۵دقيقه تا نيم ساعت به شدت گل آلود مي شود كه قبلا اين وضع در ساعات پاياني روز و هنگام غروب بود و اخيرا تقريبا در اكثر ساعات آب به شدت گل آلود مي شود.
اين وضعيت بهاي سنگيني بر مصرف كننده وارد مي كند از تهديد سلامت افراد گرفته كه مهمترين مساله است تا ابعاد مادي آن از جمله تهيه دستگاه آب شيرين كن كه از هر ۱۰ ليتر آب ۶ ليتر آن هدر مي رود تا ۴ ليتر آب تصفيه شده تحويل دهد، هزينه تهيه فيلتر آن و قبوض سنگين آب و برق ناشي از اين وضع اسف بار و خساراتي كه به ديگر دستگاه هاي مرتبط با آب اعم از آب گرم كن و ماشين لباس شويي و ظرف شويي…. وارد مي شود.
‌با اين اوصاف قاعدتا قبض سرسام آوري كه انتهاي ماه به درب خانه مي آيد را خود شركت آب و فاضلاب بايد بپردازد نه مصرف كننده اي كه اين آب جز هزينه براي او سودي ندارد. البته تهيه پمپ آب به علت فشار كم از قلم افتاد.
از ساير نقاط شهر هم خبرهايي از كدورت آب داريم اما طبق روال كار، هر جا كه حرف اهالي مستند بود اطلاع رساني مي شود به اين اميد كه روابط عمومي آبفاي اهواز با رسانه ها آشتي كند و در حد جوابيه چند سطري، پاسخگوي مردم باشد.

شير مدارس به مسافران هواپيما رسيد!

درحالي پس از گذشت حدود چهار ماه به دليل كمبود منابع مالي سرانجام از هفته گذشته توزيع شير در برخي مدارس كشور از جمله استان تهران آغاز شده كه يكي از ايرلاين‌هاي داخلي اقدام به پذيرايي از مسافران با اين نوع شير در پروازهاي خود كرده است.
اين طور كه تسنيم گزارش داد، يكي از شركت‌هاي هواپيمايي داخلي در پذيرايي از مسافران خود از شير ويژه مدارس كه <غيرقابل فروش> روي آن درج شده استفاده مي‌كند. اين نوع شير معمولا از ابتداي شروع سال تحصيلي به صورت رايگان در اختيار دانش‌آموزان پايه ابتدايي قرار مي‌گيرد.
با اين حال مشخص نيست چگونه اين ايرلاين به سهميه شير دانش‌آموزان دست پيدا كرده است. ‌
اكثر شركت‌هاي هواپيمايي داخلي براي پذيرايي از مسافران با شركت‌هاي كترينگ قراردادهايي را امضا مي‌كنند و شركت احتمالي طرف قرارداد اين ايرلاين داخلي بايد نسبت به توزيع شير ويژه مدارس در پروازها پاسخگو باشد.
پيش از اين مدير‌كل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش از اختصاص ۱۰۰ ميليارد تومان براي خريد شير مدارس خبر داده بود.
منصور مجاوري گفته بود توزيع شير رايگان در مدارس ۱۵ استان كشور در دست اقدام است.
شير مدارس در حالي از يك شركت هواپيمايي سردرآورده كه دانش آموزان خوزستان پس از گذشت چند ماه از سال تحصيلي رنگ شير را نديده اند.

بايد آخر يوسف گمگشته را پيدا كنم

مي رسد از راه؛ بايد چشم را دريا كنم
در دلم بايد برايش خيمه اي بر پا كنم
سخت دلتنگم! بگو ماه دل آرايم كجاست
بايد آخر يوسف گمگشته را پيدا كنم

اللهم عجل لوليك الفرج