با تأخير در ورود و تعجيل در خروج كاركنان ادارات يكسان برخورد كنيد

استانداري خوزستان براي نيمه دوم سال جاري ساعت كار ادارات را از ۷:۳۰ دقيقه تا ۱۵:۴۵ دقيقه اعلام كرد اما خبر رسيده كه همين مصوبه در استانداري و سازمان برنامه و بودجه استان رعايت نمي شود و برخي كارمندان حداقل ربع ساعت زودتر بار و بنديل را مي بندند و راهي خانه مي شوند! البته اين زودتر رفتن ها ظاهرا در سازمان برنامه و بودجه استان بيش از ربع ساعت است!
يك منبع آگاه در اين زمينه در گفتگو با پيك راوي گفت: <برخي كارمندان از مرخصي ساعتي استفاده مي كنند و زودتر از پايان كار اداري از استانداري خارج مي شوند اما در خصوص سازمان برنامه و بودجه خبرهايي به گوش رسيده كه برخي كارمندان اين سازمان يك ساعت زودتر از ساعت اعلام شده خارج مي شوند.> البته هنگام شروع ساعت كار اداري هم چه بسا بعضي كاركنان ادارات خود را مجاز به دير رفتن به اداره مي دانند كه دستور العمل كارگزيني ها اين وضعيت را تأخير در ورود و تعجيل در خروج مي نامند.
جالب است كه با احتساب تعطيلي روزهاي پنجشنبه ساعت كار كارمندان خوزستاني كمتر از ۴۴ ساعت قانوني كار در هفته است. البته باز هم خبر رسيده اوضاع و احوال در ادارات شهرستان ها از اهواز بدتر است و كارمندان زياد خود را درگير ساعت اداري اعلام شده از سوي استانداري نكرده اند. اگر چنين باشد بايد گفت وقتي استانداري نتواند از پس كارمندان بغل گوش خود برآيد، نبايد انتظار داشت ديگر ادارات و سازمان ها چه در مركز استان و چه در شهرستان ها دغدغه رعايت اين ابلاغيه را داشته باشند.
نكته اول اينكه استانداري بايد آنچه را كه براي خود مي پسندند براي ديگر ادارات و سازمان ها هم بپسندد و حداقل با برنامه ريزي ساعتي را اعلام كند كه هم كارمندان حوزه خودش و هم ديگر كارمندان نسبت به رعايت آن رغبت داشته و كار خلق خدا را انجام دهند! و نكته دوم اينكه واقعا چه كسي به اين دير آمدن ها و زود رفتن ها نظارت دارد؟
و آخر اينكه ما اصراري به فشار آوردن به كارمندان نداريم و منظور اينست كه اگر ارفاقي هست شامل همه بشود و علني يا غير علني به ساير ادارات هم چراغ سبز نشان دهند تا در مواقع اضطراري كه ورود و خروج كارمندان دير يا زود مي شود، ناچار به گرفتن مرخصي ساعتي نباشند.

براي تزريق واكسن آنفلوآنزا دير نشده؟

اين روزها بحث هشدارهاي وزارت بهداشت به منظور پيشگيري هاي لازم براي مبتلا نشدن به آنفلوانزا و زدن واكسن آن نقل محافل است اما با توجه به حرف و حديث هايي كه درباره شايعات عواقب اين واكسن بر سر زبان هاست مردم بلاتكليف مانده اند كه بالاخره از اين واكسن استفاده بكنند يا نكنند چون برخي شايعات خبر از عوارض استفاده از واكسن آنفلوانزا دارد. راوي براي خاطر جمع شدن از صحت و سقم موضوع با دكتر شكرا… سلمان زاده سرپرست معاونت بهداشت و رئيس مركز بهداشت استان تماس گرفت و سوال كرد كه اولا زدن واكسن براي همه ضرورت دارد يا خير، ثانيا براي چه كساني الزامي است؟
دكتر سلمان زاده با بيان اين كه همه مي توانند واكسن بزنند گفت اما براي افراد سالم، ابتلا به آنفلوانزا خطري ندارد و قابل درمان است و مختارند كه استفاده بكنند يا نكنند. وي گفت زدن واكسن براي زناني كه در فصل ابتلا به اين بيماري قصد باردار شدن دارند، افراد بالاي ۶۰ سال بچه هاي زير پنج سال، كساني كه قرص آسپرين مصرف مي كنند، بيماران ديابتي، بيماران قلبي و بيماران دياليزي كه به گروه پرخطر معروفند الزامي است. به گفته وي كاركنان مراكز بهداشتي درماني كه در معرض تماس با بيماران هستند ملزم به استفاده از واكسن آنفلوانزا مي باشند.
همه اين حرف ها به يك طرف، وزير بهداشت و درمان هفته گذشته در مورد اين واكسن گفت كه من در دقيقه ۹۰ با شما (مردم) حرف مي زنم دليل اين حرفش اين بود كه بايد ۲ ماه قبل از زمان شيوع زده شود كه حالا براي اين كار دير شده است.

با اين همه زائرين مناطق عملياتي دفاع مقدس و زيارتگاه هاي خوزستان چرا از ما حمايت نمي شود؟

روز گذشته ماده الحاقي ۱۵ لايحه احكام دائمي برنامه‌ هاي توسعه كشور در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي اصلاح شد كه طبق آن قرار است به منظور تأمين نظر شوراي نگهبان و در راستاي تعميق ارزش و باورهاي فرهنگي مبتني بر هويت اسلامي از شهرداري ‌ها و بخش‌ هاي غير دولتي، شهرهاي زيارتي قم، مشهد و شيراز در جهت توسعه خدمت‌رساني به زائران حمايت شود.
طبق اين لايحه قرار است ظرفيت معنوي شهرهاي مقدس قم، مشهد و شيراز شناسايي دقيق شده و نيازها و مشكلات زائرين برنامه‌ريزي و ساز و كارهاي لازم جهت ساماندهي امور زائرين و تامين زيرساخت هاي لازم از طريق حمايت از شهرداري‌ها و بخش‌ هاي غير دولتي و توسعه فعاليت ‌هاي فرهنگي و خدمات زيارتي رفع شود كه به اين منظور دولت مجاز است براي فراهم كردن زيارت مطلوب و اجراي پروژه هاي زيربنايي اعتبارات مورد نياز را در قبال بودجه هاي سنواتي پيش بيني كند.
چنين نگاه ويژه اي به شهرداري ها و بخش هاي غيردولتي شهرداري اين شهرها نوش جانشان اما باتوجه به اينكه برخي شهرهاي خوزستان از جمله شوش، شوشتر و اهواز از زيارتگاه مورد استقبال مسافران و زائران برخوردار هستند چرا از اين نگاه ويژه بي بهره ماندند؟! علاوه بر اين شهرها، استان خوزستان سالانه ميزبان جمعيت قابل توجهي از زائران مناطق جنگي در قالب كاروان هاي راهيان نور است و به نظر مي رسد شهرداري هاي شهرهاي ميزبان زائران در خوزستان و بخش هاي غيردولتي آن ها از قلم افتاده اند.

انتخاب رئيس شوراي اسلامي شهر ماهشهر ‌

سيد امين موسوي عضو شوراي شهر بندر امام خميني(ره) به‌عنوان رئيس شوراي شهر بندر ماهشهر انتخاب شد.
وي با كسب سه را‡ي، از پنج را‡ي اعضاي حاضر در جلسه شورا براي سال پاياني به‌عنوان رئيس شوراي شهر بندر ماهشهر انتخاب شد.همچنين يوسف مقدم به عنوان نايب رئيس، مهناز كعيان حسيني به عنوان منشي و ناصر فيصلي به عنوان خزانه دار انتخاب شدند.سعيد حياتي عضو شوراي شهر بندر‌ماهشهر نيز گزينه ديگر رياست شوراي شهر بود.