جوروند با نشان دادن درِ باغ سبز، اهالي رسانه را اميدوار كرد ‌

متفاوت بودن حسين زاده در جلسات استانداري

شنيده بوديم دكتر حسين زاده، معاون سياسي و اجتماعي استانداري خوزستان در جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان، پس از پايان جلسه به رسم ادب كنار درب خروجي ايستاد و به مدعوين اين جلسه در حالي كه دست مي داد گفته گذشت آن دوران كه مديران تا جلسه بعد همديگر را ملاقات نمي كردند و من با شما حالا حالاها كار دارم.
دكتر حسين زاده در جلسه روز گذشته شوراي علمي بنياد نخبگان نيز بلافاصله پس از ورود به جلسه با بيشتر حاضرين در جلسه دست داد. ‌بدون شك رفتارهاي اينچنيني در بين مديران ارشد استان، ذهنيت بسيار خوبي را در بين ديگر مديران و حتي رسانه ها ايجاد مي كند كه اميدواريم چنين نكات مثبت و ارزشمندي در رفتارهاي مديريتي اين عزيزان هم تداوم داشته باشد و بتوانند با مديريتي مقتدرانه كارها را پيش ببرند. ‌

جوروند با نشان دادن در باغ سبز اهالي رسانه را اميدوار كرد ‌

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان در اولين نشست خبري به اهالي رسانه استان قوت قلب داد و اين بندگان خدا پس از عمري بي كسي احساس كردند كه يك حامي و دلسوز پيدا كرده اند. البته پيش از اين هم دكتر شريعتي به مديران سازمان ها و دستگاه ها دستور داده بود كه حق شكايت از خبرنگاران را ندارند كه حالا مدير ارشاد هم به پيروي از اين دستور بر حمايت همه جانبه از خبرنگاران تاكيد كرده و گفته حتي اگر دادگاهي براي خبرنگاري تشكيل شد نماينده حقوقي ارشاد در دادگاه از حقوق او دفاع كند، اين در حالي است كه در گذشته اين قشر زحمتكش از حمايت هاي زباني هم محروم بوده است. البته بايد به اين نكته توجه شود كه خبرنگاران هم بايد داراي شناسنامه و هويت باشند نبايد هر كس كه كاغذ و قلمي گرفت و در جلسه اي حاضر شد خبرنگار قلمداد شود و بهتر است اهالي رسانه شان خود را حفظ كنند تا شايسته جانبداري و پشتيباني مسئولان باشند.تقويت حوزه كتاب و خريد كتاب از نويسندگان بومي و برگزاري كنسرت ها متناسب با نظرات مراجع و مردم و كلي برنامه هاي اميدوار كننده در حوزه فرهنگ و هنر از نويدهايي بوده كه محمد جوروند در اين نشست داده و اميدواريم توفيق اجراي آنها را پيدا كند.

انتشار ۳ سال مجله پزشكي بدون مجوز!
در ميان دغدغه ها و نكاتي كه در نشست خبري مديركل ارشاد بيان شد غيرقانوني بودن فعاليت برخي پايگاه هاي خبري فاقد مجوز مطرح گرديد. يكي از حاضرين هم با نشان دادن مجله اي كه اقدام به چاپ مطالب پزشكي نموده، خطاب به مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت اين نشريه علي رغم جذب آگهي بالا، فاقد مجوز رسمي براي انتشار است اما به راحتي طي سه سال گذشته چاپ شده و علي رغم پيگيري هايي كه در اين زمينه داشته ام، هيچ گونه برخورد جدي و قانوني با آن نشده است.انتشار بدون مجوز اين نشريه در سه سال گذشته با تعجب مديركل جديد همراه شد. البته جمشيدي، رئيس روابط عمومي فرهنگ و ارشاد در پاسخ به اين موضوع گفت تذكراتي به اين نشريه داده شده و با گرفتن تعهدي مبني بر چاپ نكردن دوباره شماره بعدي آن به چاپ نمي رسد!
بدون شك مديريت قبلي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان اقدامات مناسبي در زمينه مطبوعات و فضاي رسانه اي داشته كه از جمله آن مي توان به سر و سامان گرفتن بحث خانه مطبوعات اشاره كرد اما اين كه يك نشريه سه سال بدون داشتن مجوز منتشر شود نكته قابل تاملي است كه اميدواريم در مديريت جديد اين اداره كل شاهد ساماندهي بيشتر حوزه رسانه و مطبوعات استان باشيم.
مديركل ارشاد ضمنا وعده داده كه معاون مطبوعاتي خود را از بين اهالي رسانه انتخاب كند كه اين انتخاب بسيار حساس و ظريف است و بايد با توجه به جوانب مختلف و در نظر گرفتن خصوصيات و ميزان مقبوليت شخص مورد نظر صورت گيرد.
يادمان باشد كه او اين را هم گفته كه درب اتاقش به روي اهل خرد باز است و اين به آن معني است كه مديركل ارشاد براي شنيدن حرف هاي اهالي هنر و رسانه كه سالهاست خريدار نداشته باز است و مبادا مدتي كه گذشت زيرمجموعه باعث شوند كه مدير قول خود را از ياد ببرد. اصلا شايد بهتر باشد اين جمله و برخي قول هاي جوروند را با خط خوش بنويسند و قاب كنند و در راهروي منتهي به اتاق مديركل نصب كنند تا كسي منكر آنها نشود. ‌به هر حال پيداست كه جوروند آمده است كه كار كند و به فرهنگ و هنر و رسانه استان جان تازه اي ببخشد و ما هم به عنوان عضوي از اين اهالي در كنار او خواهيم بود به شرطي كه فضاي صميمت و همكاري ايجاد كنيم و جايي براي بخل و حسد و كينه ورزي نباشد و رقابتي توام با رفاقت وجود داشته باشد.

اعضاي شوراي شهر اهواز بي خيال مشكلات شهري با يكديگر بگو مگو دارند

يكصدو چهل و هفتمين جلسه شوراي شهر اهواز باز هم با هياهوي هميشگي برگزار شد. در اين جلسه علي رغم اينكه در دستور جلسه به نطق پيش از دستور سه عضو اشاره شده بود اما بدون هيچ گونه توضيحي، ناطقان سخن نگفته و جلسه وارد دستور شد.
مهمان اين جلسه لاهيجان زاده مديركل حفاظت محيط زيست خوزستان بود تا در خصوص مشكلات تنفسي و بحث مطرح اين روزها يعني كنوكارپوس صحبت هايي داشته باشد اما او در اين جلسه حضور پيدا نكرد و بجاي وي بهادري، مديركل هواشناسي استان به جلسه آمده بود.
البته زيبا صالح پور، عضو هيات رئيسه شورا بهادري را به عنوان معاون سازمان محيط زيست استان معرفي كرد و وقتي با تذكر برخي ديگر اعضا مواجه شد عنوان كرد ظاهرا ايشان به تازگي مديركل هواشناسي شده اند و بنده با توجه به اطلاعاتي كه در اختيار دارم، آقاي بهادري را به عنوان معاون محيط زيست معرفي كردم!‌

خانم ابريشم كار ديگر عضو شورا علي رغم معرفي بهادري، باز هم وي را معاون محيط زيست خطاب كرد.برخي اعضاء شورا به تك موضوع بودن اين جلسه شورا يعني لايحه بررسي بودجه سال ۹۵ سازمان بهسازي و نوسازي شهرداري معترض شدند كه رئيس شورا علت را انتخابات جديد كميسيون ها و فعال نبودن آن ها تا قبل انتخابات عنوان كرد اما بيان اين موضوع هم براي برخي اعضا قانع كننده نبود و بر اين باور بودند كه لزومي ندارد براي يك لايحه جلسه اي برگزار شود.البته با راي گيري اعضا لايحه بررسي ترك تشريفات اردوگاه آسيب ديدگان شهرداري در دستور كار قرار گرفت و بررسي شد.
تاسف اينجاست كه شهري مثل اهواز هزار و يك مشكل دارد، آن وقت اعضاي شوراي شهرش به جاي آنكه فريادشان و دغدغه هايشان مسائل مردمي و نواقص شهري باشد همچنان درگير مسائل داخلي و اختلافات خود هستند و براي جلسه اي كه برگزار مي كنند يك دستور بيشتر ندارند تا آنجا كه يكي از اعضا مي گويد لزومي نداشت كه براي يك لايحه جلسه اي برگزار شود. واقعا كه!