شمسايي در برابر طرح‌هاي تحميلي و زيان بار مقاومت نشان دهد

رسانه ملي در صدر تبليغ كنندگان كالاهاي آسيب رسان است

مجلس تبليغ كالاهاي آسيب رسان را ممنوع كرد و اين ممنوعيت به قانون تبديل شد، اما از طرفي جرايم اين تخلف را كه از عوامل بازدارنده است، حذف كرد كه بايد ديد چطور نمايندگان به اين حذف راي مثبت داده اند. البته تا حالا هم جرايم متناسب با جرم نبوده و در خيلي از موارد، متخلف ترجيح مي دهد كار خلاف خود را انجام دهد و جريمه را بپردازد. ‌
اگر بنا شود بيشترين تبليغ كننده اين گونه كالاها معرفي گردد، بدون شك رسانه ملي در راس آنها خواهد بود كه صبح تا شب چه از طريق تلويزيون، چه به وسيله راديو، فست فودها را كه در آسيب رساني آنها هيچ شك و شبهه اي نيست و پزشكان و مسئولان بهداشتي مردم را از خوردن آنها برحذر مي كنند، تبليغ مي كند، آن هم با بهره برداري از نسل جوان كه بهترين عامل شادابي را خوردن انواع <توز> معرفي و تبليغ مي كنند.
همين طور از وقتي تبليغات تلويزيون به وسيله به اصطلاح كارشناسان لوازم آرايشي و بهداشتي با انواع دمنوش ها انجام مي شود، مرتبا و در هر برنامه اي كه فكر مي كنند بيننده بيشتري دارد، تبليغات ده – پانزده دقيقه اي صورت مي گيرد كه معلوم نيست آيا صحت و بي ضرر بودن آنها اثبات شده است يا خير. لذا با توجه به اين كه وزارت بهداشت و درمان متولي اعلام كالاهاي آسيب رسان است براي تبليغات در هر رسانه بايد ابتدا كيفيت كالا از اين وزارتخانه استعلام شود و اگر صدا و سيما هم تخلف كرد، همانند ديگر متخلفين بايد برابر قانون با آن برخورد شود و اگر در اين مورد استثناء قائل شوند، اين قانون يعني ممنوعيت تبليغ كالاهاي آسيب رسان اجرا نخواهد شد.البته نحوه تبليغات در رسانه ملي بايد ضابطه مند شود چون در حال حاضر مردم از اين همه تبليغات در ميان برنامه ها و حتي در متن برنامه ها (مثل برنامه خانواده و انواع آموزش آشپزي كه از مواد مصرفي تا نوع قابلمه ها تبليغ مي شود) خسته شده اند و موجبي براي دافعه برنامه ها شده و مردم معتقدند براي رسانه ملي اين تبليغات از همه چيز مهم تر است كما اين كه برنامه پرفسور سميعي را به خاطر تبليغ قطع كردند.

دكتر مسعود خداپناه رئيس جديد دانشگاه علمي كاربردي خوزستان‌مي شود

شنيده ها حاكي است كه در پي انتصاب دكتر حسين زاده رئيس دانشگاه علمي كاربردي خوزستان به سمت معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان، دكتر مسعود خداپناه از نيروهاي ارزشي و علمي دانشگاه شهيد چمران به عنوان رئيس دانشگاه علمي كاربردي خوزستان منصوب خواهد شد.
دكتر خداپناه در حال حاضر مدير برنامه ريزي دانشگاه شهيد چمران اهواز است و رياست پرديس اين دانشگاه و مديركل دانشجويي دانشگاه ياد شده را در كارنامه خود دارد. وي داراي مدرك دكتراي اقتصاد است.

چه شده كه اعلام فسادهاي مالي درصدر خبرهاست؟!
واقعا چه حسابي است كه خبرهاي اختلاس و فساد مالي بر ديگر خبرهاي مملكتي مي چربد و عوامل اين فسادها بدون ترس از عواقب كار دست به هر كار خلافي آن هم در كلان موضوع مي زنند. شايد اگر افرادي كه در گذشته عامل مفاسد مالي كلان در كشور بودند، معرفي و مجازات مي شدند درس عبرتي براي سايرين بود كه جرات انجام چنين كارهايي نداشته باشند. از جمله اخيرا فساد مالي صندوق ذخيره فرهنگيان رو شد در حالي كه اين صندوق بزرگترين هلدينگ اقتصادي كشور به شمار مي رود.
بخش هايي از اين فساد مالي شامل دادن پاداش هاي كلان به چند عضو آن ، اعطاي ۳ هزار ميليارد تومان وام به ۵ نفر بدون دريافت وثيقه هاي لازم ، اعطاي ۹۰ درصد اعتبارات بانك سرمايه به ۳۰ نفر و فقط ۱۰ درصد به بقيه اعضا و … بوده كه واقعا شرم آور است. آيا خيانت از اين بالاتر كه ماهانه ۱۹ ميليارد تومان از حقوق فرهنگيان در اين صندوق ذخيره شود آن وقت چنين حيف و ميل هايي در آن صورت گيرد كه نتيجه آن بي اعتمادي فرهنگيان به اين صندوق است مگر اين كه با شفاف سازي تخلفات مسببان اين فساد مالي و مجازات متخلفين، اندكي از لرزان شدن حس اعتماد فرهنگيان كاسته شود.

شمسايي در برابر طرح هاي تحميلي و زيان بار مقاومت نشان دهد ‌

طي روزهاي گذشته با انتشار نامه اي از سوي نمايندگان مردم خوزستان در مجلس شوراي اسلامي، خطاب به وزير نيرو كاشف به عمل آمد آب رودخانه اعلاء كه سرچشمه آن در اين استان است و بالا دست شهرهاي صيدون و باغملك به شمار مي رود، درحال انحراف به يكي از استان هاي همجوار مي باشد!!‌
اين خبر در گفتگوي پيك راوي با معاون حفاظت و بهره برداري از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان تأييد شد و مصطفي شبه در توضيح آن گفت: شركت آب منطقه اي استان كهگيلويه و بويراحمد درحال احداث ايستگاه پمپاژي با ظرفيت پمپاژ ۲ متر مكعب بر ثانيه بر روي اين رودخانه است كه اين تأسيسات با پيشرفت فيزيكي بالايي هم همراه است!‌
البته علاوه بر اعتراض نمايندگان مجلس، سازمان آب و برق خوزستان هم با توجه به اثر گذاري اين انحراف آب در پايين دست رودخانه اعلاء، مراتب اعتراض خود را به وزارت نيرو ابلاغ كرده اما هنوز جوابي دريافت نكرده اند.
حالا با توجه به اينكه هرگونه انتقال و انحراف آب بدون هماهنگي با وزارت نيرو امكان پذير نيست، و اينكه چنين طرحي كه مجري آن شركت آب منطقه اي استان همسايه است و بدون شك داراي رديف بودجه است، سوال اين است كه اين كار وزار نيرو در حق مردم استان چه توجيهي مي تواند داشته باشد علي رغم اينكه مي داند بيشتر شهرهاي خوزستان با مشكل تأمين آب شرب و حتي كشاورزي مواجه هستند.البته در اين ميان دلمان به مديريت قاطع آقاي شمسايي قرص است و اميدواريم نگذارد لابي گري ها بحران آب خوزستان را بيش از اين بحراني تر كند و اميدواريم اين مدير مقتدر از تحميل هر گونه طرح هاي مغاير با منافع مردم خوزستان جلوگيري كند.