شوراي شهر اهواز حكم اعدام كنوكارپوس را لغو كرد

قرار بود سازمان هاي نظارتيبه جاي مچ گيري، از تخلفات پيشگيري كنند

بارها و بارها، روساي سازمان بازرسي، به خصوص در زمان رئيس سابق(آقاي پور محمدي) اعلام كرده اند كه هدف اين سازمان، مچ گيري نيست، بلكه پيشگيري از تخلفات در هر سطح است، اين در حالي است كه در سالهاي اخير و به خصوص امسال هردم از اين باغ بري مي رسد و شاهد برملا شدن مفاسد مالي آن هم از نوع درجه يك هستيم حال آن كه اگر اهداف سازمان بازرسي و دستگاه هاي نظارتي ديگر از جمله بازرسي هاي هر دستگاه محقق شده بود، اين مفاسد مالي قاعدتا بايد در نطفه كشف يا در بازرسي از دفاتر و سوابق و عملكرد مالي دستگاه ها ديده مي شد و جلوي پيشروي آنها گرفته مي شد.
حالا بايد ديد مشكل از سازمان هاي نظارتي است، يا آنها كار خود را انجام مي دهند و گزارش هايشان را به دستگاه و متولي رسيدگي (دستگاه قضايي) مي دهند اما آنها به هر دليل برخوردهاي لازم را اعمال نمي كنند چرا كه سازمان بازرسي مسئول بررسي و دادن گزارش است و پس از آن دستگاه قضايي است كه بايد گزارش ها بررسي و اقدامات و برخورد قانوني را انجام دهد.
منظور اين كه بايد مشخص شود اشكال كار كجاست؟ چرا كه يك سازمان با چارت سازماني حدود ۵۰ دفتر نظارتي و بازرسي هاي متعدد (فرهنگي، اجتماعي، سياسي و قضايي، امور توليدي، امور اقتصادي، حقوقي و نظارت همگاني، امور اقتصادي و دارايي، امور بهداشت و درمان امور صنعت و معدن و تجارت، بانك ها و بيمه ها رسيدگي به شكايات مردمي، امور فرهنگي و رسانه ها بازرسي امور و وزارت كشور و شهرداري ها، امور ورزش و جوانان، امور راه و شهرسازي، نيرو و ارتباطات، اداره كل ذيحساب و مالي و…) بايد تمام دستگاه ها را زير ذره بين داشته باشد و از قدرت و اختيارات خود براي كشف تخلفات و معرفي متخلفين به دستگاه بالاتر بهره بگيرد.
به طور قطع اگر بازرسي ها به موقع و بدون اغماض صورت گيرد از خيلي تخلفات و مفاسد جلوگيري خواهد شد و اميدواريم كشف انبوه مفاسد مالي و اقتصادي موجب شود كه اين سازمان ها با شدت بيشتري وظايف خود را انجام دهند تا عملكرد قابل قبول آنها موجب كوتاه شدن دست متجاوزين به حقوق مردم و مملكت و برقراري آرامش شود.

سفر پربار وزير راه و شهرسازي به خوزستان ‌
با پيگيري و اصرار مهندس رحماني مدير كل راه و شهرسازي استان و دعوت استاندار قرار است وزير راه و شهرسازي امروز به اهواز سفر كند و ۱۲۵ كيلومتر راه اصلي و ۱۲۱ كيلومتر راه روستايي و ۴۰۰۰ واحد مسكن مهر را افتتاح كند. برنامه افتتاحيه به نيابت از ساير پروژه ها در محل پروژه كمربندي غرب اهواز صورت خواهد شد. اين راه ها بين ها اهواز، انديمشك و اهواز – حميديه واقع شده اند. وزير راه بعد با بالگرد راه هاي استان را بررسي مي كند و ساعت ۱۹ در شوراي برنامه ريزي استان شركت خواهد كرد. امكان دارد گفت و گويي هم از طريق صدا و سيماي مركز خوزستان داشته باشد.
وزير راه و شهرسازي صبح پنج شنبه براي افتتاح پروژه هاي ريلي از جمله دو خطه اهواز- ماهشهر با قطار از اهواز به ماهشهر مي رود. قرار است بر روي اين خط ريلي قطار با سرعت ۱۶۰ كيلومتر در ساعت حركت كند. همچنين ايستگاه قطار ماهشهر افتتاح خواهد شد. وزير راه و شهرسازي در بندر امام هم پروژه هاي سرمايه گذاري شده را افتتاح و بعد به سمت آبادان و خرمشهر مي رود تا از پروژه هاي مغروقه بازديد نمايد. ‌
راوي اميدوار است مسئولان استان از حضور وزير راه در خوزستان به منظور تشريح وضعيت خطرناك راه ها كه مرتبا حوادث ناگوار در آنها رخ مي دهد بهره ببرند.

خواب هايي كه رحماني براي وزير راه ديده!
به قرار اطلاع مهندس رحماني مديركل راه و شهرسازي خواب هايي براي عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي در سفر به خوزستان ديده و كلي نامه براي امضاي وزير آماده كرده است، البته رحماني با پشت گرمي استاندار كه به او ميدان داده فعال تر از گذشته عمل مي كند. بد نيست بدانيد دكتر شريعتي از زماني كه به عنوان استاندار به خوزستان آمده تا به حال هشت سفر به اتفاق رحماني به تهران داشته و به خاطر رفت و آمدهاي زيادش به وزارت راه و شهرسازي با مقامات اين وزارتخانه طوري رفيق شده كه او را با نام كوچك صدا مي كنند و اين امر نشان مي دهد كه دكتر شريعتي در ايجاد ارتباط با مركز نشينان مهارت خاصي دارد.

شوراي شهر اهواز حكم اعدام كنوكارپوس را لغو كرد!

بحث داغ اين روزها يعني مقصر بودن يا نبودن درخت كنوكارپوس در بيماري هاي تنفسي وارد اين جلسه شوراي شهر اهواز شد و اعضاء شورا در يك اقدام عجيب و قابل تأمل پس از شنيدن سخنان مديركل هواشناسي خوزستان در خصوص اين درخت، لايحه سريع التنظيمي با هدف توقف مصوبه شوراي سلامت مبني بر هرس درختان كنوكارپوس تهيه و به تصويب رساندند!
در اين جلسه مديركل هواشناسي خوزستان از همان ابتدا با بيان اينكه شخصا اعتقاد ندارم كه اين گياه علت مشكلات تنفسي اهواز است عنوان كرد: در خصوص مشكلات تنفسي مردم اهواز ۱۹ فرضيه مطرح شده اما تنها به فرضيه كنوكارپوس پرداخته مي شود؛ در جلسه اي در دانشگاه شهيد چمران كه با حضور اساتيد دانشگاه و كارشناسان در خصوص گونه گياهي كنوكاپوس برگزار شد، بيشتر اساتيد متفق‌القول بودند كه اين گياه نبايد به مسلخ برده شود!‌
البته كورش بهادري در توضيح مفهوم باران اسيدي هم گفت: در اهواز فضاي استنشاق گاز وجود دارد و در نخستين بارش تركيب گاز و آب ايجاد مي شود و باران هاي اسيدي به سطح زمين فرود مي آيد كه اثرهاي سوء در ساختمان ها ايجاد و گازهايي را متصاعد مي‌كند و بسياري از مشكلات تنفسي ايجاد شده ناشي از باران هاي اسيدي بوده است!

بيان اين مطالب از سوي بهادري و اظهار نظر برخي از اعضا و اعتراضشان به نحوه برخورد با درخت كنوكارپوس، منجر به تنظيم لايحه توقف هرس اين درختان تا اطلاع ثانوي شد! در حالي كه مصوبه شوراي سلامت در حال اجراست و استاندار خوزستان نيز به عنوان رئيس اين شورا، تأكيد ويژه اي بر اجراي سريع و دقيق آن دارد.البته برخي از اعضاي شوراي شهر بر اين باور بودند كه در مورد توقف هرس اين درختان بايد با فرماندار اهواز مشورت شود كه اصلا شورا امكان اعلام چنين دستوري را دارد يا خير اما از آن جايي كه جو حاكم بر روح شورا بيش از توجه به عمق مشكلات شهر، بيشتر به سمت هرج و مرج هاي بي مورد و شايد تا حدودي سخنراني هايي با رنگ و طعم انتخاباتي رفته است، اين اعتراض راه بجايي نبرد و لايحه به تصويب رسيد.

وقتي عراقي ها طاقچه بالا مي گذارند!
مديركل هواشناسي خوزستان در جلسه شواري شهر اهواز گفت: از آنجايي كه بخشي از كانون هاي گردوغبار مربوط به عراق است، تصميم گرفته شد يك دوره آموزش هواشناسي براي نيروهاي عراقي به زبان عربي برگزار كنيم اما كشور همسايه اعلام انصراف كرد!
جالب اينكه هواشناسي خوزستان تقبل كرده ايستگاه هايي جهت سنجش گرد و خاك در كشور عراق ايجاد كند!