قبل از ورود وزيران به استان، استاندار با مديران و نمايندگان هم انديشي كند

قبل از ورود وزيران به استان استاندار با مديران و نمايندگان هم انديشي كند

ظاهرا يك سال و اندي است كه هيات وزيران اعتباراتي براي خريد دستگاه هاي مورد نياز هواشناسي خوزستان را به تصويب رسانده است اما تركش هاي بي پولي دولت به اين مصوبه برخورد كرده و از قول تخصيص اين اعتبار خبري هست اما از خودش خير!
بهادري مديركل هواشناسي خوزستان در گفتگو با پيك راوي اين موضوع را تأييد كرده و مي گويد: با توجه به شرايط آب و هوايي استان و مشكلاتي از قبيل گرد و غبار و بيماري هاي تنفسي كه چندسالي است مشكلاتي را براي خوزستاني ها بوجود آورده، اسفندماه سال ۹۳ طي دو جلسه دو اعتبار ۱۴ و ۲۳ ميليارد توماني براي خريد دستگاه و تجهيزات مورد نياز هواشناسي استان در دستور كار هيات وزيران قرار گرفت اما با گذشت بيش از يك سال و نيم از اين مصوبه هنوز اعتباري در اين زمينه به خوزستان اختصاص داده نشده است.
اين مصوبه از سوي وزارت راه و شهرسازي به هيات دولت تقديم شده و پس اين همه مدت، آمدن وزير مربوطه به خوزستان شايد مي توانست گره گشاي تخصيص اين اعتبار باشد اما از آنجايي كه برخي مديران استاني فرصت طلب نيستند، بيادآوري چنين مطالبات مهمي آن هم در مهمترين جلسه استانداري يعني شوراي برنامه ريزي از قلم افتاد.
به نظر مي رسد بهتر است پيش از ورود مديران كشوري از جمله وزرا به استان، استاندار خوزستان با برگزاري جلسه اي با حضور مديران اجرايي و حتي نمايندگان خوزستان در مجلس شوراي اسلامي خواسته هاي استان را الهم و في الاهم كند تا عنوان كردن برخي مطالبات در اين سفرها جا نماند! ‌

تهيه دفترچه تلفن دستگاه هاي اجرايي ضرورت دارد ‌

دفترچه راهنماي تلفن دستگاه هاي اجرايي استان خوزستان كه روابط عمومي استانداري قبلا تهيه كرده مربوط به سالها پيش است و تمام مديراني كه نام و تلفنشان در آن قيد شده سالهاست از استان رفته اند بعضي هم دار فاني را وداع گفته اند. فقط خدا حفظشان كند دو نفر از مديران سابق سرجايشان هستند يكي حاج آقا بلك رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان يكي هم سيد نورا… حسن زاده رئيس سازمان صنعت معدن و تجارت كه ورژن ۲ است و مشخصاتش با عنوان رئيس وقت صنايع استان در دفتر قيد شده است.
زماني كه آقاي درويش مدير روابط عمومي استانداري بود به راوي گفت كه در تدارك تهيه يك دفترچه تلفن جديد است كه آنقدر با حوصله كار مي كرد كه اين كار به جانشينانش رسيد و حالا بايد ديد در زمان استانداري دكتر شريعتي چنين اقدامي انجام مي شود يا باز هم به آيندگان محول خواهد شد. به هر حال وجود يك دفترچه تلفن دستگاه اي اجرايي ضروري است و بهتر است اين كار كه انجام آن هم دشوار نيست هر چه زودتر صورت گيرد.

نمايشگاه كالاي خانه، براي استان دافعه داشت ‌

جمعه گذشته كه روز آخر برگزاري نمايشگاه كالاي خانگي (لوازم آشپزخانه) بود با قطع برق براي مردم و صاحبان غرفه ها مشكل ساز شد بدتر از آن اينكه ژنراتور (برق اضطراري) هم كار نمي كرد. متعاقبا روز شنبه اتحاديه هاي لوازم خانگي كه در اين نمايشگاه شركت كرده بودند شاكي شدند و به اين وضع اعتراض كردند. آنها مدعي شدند كه اين نقص موجب ضرر و زيانشان شده است، به خصوص آنها كه از تهران شركت كرده بودند چون سفارش داده بودند كه با توجه به استقبال مردم، جنس بيشتري بفرستند اما مشكلات نمايشگاه موجب شد كه به ميزان لازم فروش نداشته باشند. ‌
اين برندها تهديد كردند كه سال بعد در نمايشگاه خوزستان شركت نخواهند كرد چون حالا بايد خسارت برگشت كالاها به تهران را بپردازند. نمايندگي هايي كه از خوزستان شركت كرده بودند هم از اين وضع ناراضي بودند و خواستار جبران خسارت شدند. شركت كنندگان در نمايشگاه با تمديد آن هم موافقت نكردند چون مدعي بودند زمان برگزاري نمايشگاه اعلام شده بود و تمديد آن برد نخواهد داشت.
به هر حال حيف است كه نمايشگاهي با كلي زحمت و تحمل هزينه در استان برگزار شود و شركت كنندگاني از تهران و گاهي ساير استان ها هم داشته باشد بعد اوضاعي درست شود كه اين بندگان خدا از آمدن به خوزستان پشيمان شوند و در بازگشت به استان خود آبروي مسئولان خوزستان را ببرند و به جاي جاذبه و تشويق به سرمايه گذاري در اينجا، براي استان دافعه ايجاد كنند.

راي گيري با صلوات در كارگروه ها منطقي نيست

مدتي است در جلسات كارگروه ها شيوه غيركارشناسي براي راي گيري اجرا مي شود. به اين شكل كه بعد از بررسي يك دستور كار، مسئول مربوطه به حاضران مي گويد صلوات بفرستيد و آنها هم صلوات مي فرستند كه البته چون دسته جمعي است معلوم نمي شود چه كساني به عنوان مخالفت با موضوع صلوات نمي فرستند، لذا بهترين شيوه اينست كه در آخر بررسي ها و قبل از راي گيري اولا حتما بخواهند هر كس مخالفتي دارد عنوان كند، ثانيا لااقل با بلند كردن دست راي گيري كنند تا نسبت موافقان و مخالفان مشخص شود، در هر صورت اعلام نظر در جلسات با صلوات كاربردي و حتي كارشناسي نيست با اين شيوه حق مطلب ادا نمي شود چرا كه وقتي صلوات توصيه مي شود شئونات مذهبي ايجاب مي كند كه خبرنگاران و آبدارچي حاضر در جلسه هم بلند صلوات بفرستند. غير اين است؟