از مديريت هاي مردمي مملكت داري را ياد بگيريد

هركس نرفت، حسرت اين روزها به دلش ماند

وداع سخت است چرا كه تا مي آيي عادت كني بايد برگردي. اين چنين است حال كربلايي هايي كه دل به دريا زدند، تا به مقصد دل برسند. روزي كه عاشقان حسين(ع) و يارانش راهي ديار عشق شدند، سر از پا نمي شناختند زيرا آنها قصد عبور از جايي را داشتند كه مهدي فاطمه (س) از آنجا عبور كرده و پايشان را جاي پاي مولايشان مي گذارند و شاكر و مسرور كه از خيل دعوت شدگان بودند و به راستي هر كس نرفت، حسرت اين روزها به دلش ماند. و چه عنايتي داشته خداي مهربان كه قطعاتي از خاك كشورمان و سرزمينمان را در مرزهاي شلمچه و چزابه و مهران قدمگاه عاشقان حسين(ع) قرار داد تا فرصتي باشد براي خادمين زوار حسين بن علي (ع.) آنها كه از مرزهاي شلمچه و چزابه راهي كربلا شدند يا كساني كه توفيق رفتن به آن ديار را نداشتند اما رفتند تا نظاره گر غوغاي تردد زائران و پذيراي جانانه مردمي در آنجا باشند. آنها تجلي يكي بودن خادمين زائران را به چشم ديدند و ديدند كه چگونه اين خدمتگزاران حسين(ع) و اهل بيت براي پذيرايي از زائرين از يكديگر سبقت مي گيرند. در كنار اين مشاركت عظيم مردمي دستگاه هايي هم بسترسازي كردند تا مراحل ورود زائران برگشته از ديار عشق و آنها كه در حال خروج از مرز هستند با آرامش و سهولت برگزار شود.
در اين ميان اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي نقش كليدي در ارائه خدمات به منظور تردد زائرين و تامين سوخت مورد نياز از دو مرز شلمچه و چزابه را عهده دار بوده و هست.
به گفته مهندس مصدقي امسال مردم با برنامه تر عمل كردند، يعني خيلي ها زودتر رفتند و زودتر برگشتند، ضمن اين كه امسال راه آهن هم به كمك گرفته شد و قطار تهران تا شلمچه و قطار درون استاني تا بندر امام هم برقرار شد. براي تردد زائرين ۸۸۰ اتوبوس كار جا به جايي را انجام مي دهند البته از تمام اتوبوس هاي استان استفاده نمي شود تا كار مردم زمين نماند. اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي متولي ۳۶ مجتمع خدمات رساني هم هست و جايگاه هاي تامين سوخت هم به ميزان كافي داير شد. استان هاي اصفهان هرمزگان، فارس، سيستان و بلوچستان و كهگيلويه و بويراحمد نيز هر كدام خدمات مربوط به استان هاي خود را انجام مي دهند. موكب هاي مردمي هم در هر دو مرز پذيراي زائران هستند. ‌
روابط عمومي ساير دستگاه هاي خدمات رساني هم مي توانند فعاليت هاي انجام شده و نحوه خدمات رساني به زائران در مرزها را براي اطلاع رساني در اختيار رسانه ها بگذارند.

از مديريت هاي مردمي مملكت داري را ياد بگيريد

اين روزها عبور سيل آساي زائران از مرزهاي شلمچه و چزابه، فرصتي به مقامات بالاي كشور هم داد تا بازديدي از اين مناطق داشته باشند كه مي توان از سفر شتابزده رئيس جمهوري، وزير كشور و چند تن ديگر از وزرا يا معاونين آنها نام برد. اين بازديدها و به خصوص نحوه خدمات رساني موكب ها قاعدتا بايد براي مسئولان كشوري تاثيرگذار باشد و متقاعد شوند چنين مردمي كه در مواقع نياز اين گونه دست به دست هم مي دهند و بدون گرفتن ديناري مال و جان خود را نثار قدوم رهسپاران ديار عشق مي كنند استحقاق آن را دارند كه در شرايط عادي براي ارتقاي سطح زندگي و رفع مشكلاتشان بيش از پيش خدمات بي منت ارائه دهند. ضمنا خلق چنين حماسه هايي كه ما را به ياد مديريت مردمي زمان جنگ مي اندازد بايد موجب شرمندگي آنها شود كه تنها به مال اندوزي و دنيا طلبي مي پردازند و همه چيز خود را فداي رسيدن به مطامع شخصي مي كنند. همچنين بايد كساني خجالت زده شوند كه با برخورداري از اهرم هاي بازدارنده، مانع تاراج مملكت نمي شوند. البته اگر اين قسم كج روان قرار بود عبرت بگيرند بايد از شهدا خجالت مي كشيدند و برخلاف وصيت هاي آنها عمل نمي كردند. دست آخر دعا مي كنيم باري تعالي همه را هدايت كند تا راه مستقيم و نزديك تر به خدا را انتخاب كنند.

دكتر شريعتي در قضيه تردد خودروهاي اروندي كوتاه نيايد ‌

بار ديگر زمزمه هايي براي ايجاد اختلال در تردد خودروهاي اروندي به گوش مي رسد.
البته از آنجا كه عوامل مشكل تراش براي خريداران اين خودروها به خوبي مي دانند كه با توجه به حجم بالاي سرمايه گذاري مردمي كه در اين مورد شده و ايجاد اشتغال براي هزاران نفر از اين طريق <كان لم يكن> كردن دستورالعمل هاي صادره غيرممكن است، اطلاعيه هايي كه در اين مورد صادر مي شود، غيرشفاف و گنگ است. شكي نيست كه در اين ميان مردم از استاندار خوزستان انتظار دارند، راه دكتر مقتدايي را ادامه دهد و مصمم و استوار از حق مردم استان دفاع كند و مقامات كشوري را متقاعد كند كه خوزستاني ها بيش از اين به گردن كشور حق دارند و هر امتيازي كه بدهند جوابگوي عقب ماندگي هشت سال دوران جنگ نيست.

ورود خون چيني و آمريكايي تكذيب شد
در پي انتشار خبري مبني بر <خون چيني به بازار آمد/از آمريكا هم خون وارد ايران مي شود>، سازمان انتقال خون اعلام كرد:خون و فرآورده‌هاي خوني به هيچ وجه به كشور وارد نشده و نخواهد شد و آنچه كه در آمار شش ماهه گمرگ ذكر مي شود برداشت اشتباهي از طبقه بندي بين المللي واردات گمرگات است كه بر اساس يك سر فصل عمومي و زير مجموعه هاي آن، كالاهايي همچون فرآورده‌هاي بيولوژيك دامي وكيت‌هاي تشخيص آزمايشگاهي و ده ها قلم ديگر را تحت عنوان فرآورده‌هاي خوني طبقه بندي مي كند.
ضمنا تاكيد شده واردات خون و فرآورده هاي مورد نياز مراكز درماني به هيچ وجه نه تنها در ايران، بلكه در جهان رايج نيست و با اصول انتقال خون در دنيا منافات دارد. زيرا به دليل احتمال هرچند ناچيز انتشار بيماريها از طريق خون و فرآورده ها و امكان تغيير چهره جغرافيايي بيماريها، جابجايي خون از يك نقطه جهان به نقطه ديگر به كلي ممنوع است.