استقبال از مقامات سابق كشوري نبايد تعجب آور باشد

استقبال از مقامات سابق كشوري نبايد تعجب آور باشد

از مواردي كه اين روزها در استان خبرساز شد، حضور سرزده رئيس جمهوري سابق به بهانه شركت در عزاداري ها وعزيمت به مرزهاي شلمچه و چزابه بود. اين حضور البته با نصب بنر منقش به تصوير اين شخصيت در برخي نقاط شهر اهواز و ديگر شهرها همراه بود و ظاهرا ممانعتي براي انجام اين كار نشد. با توجه به دستور رهبري به احمدي نژاد مبني بر اين كه صلاح نمي دانند وي در انتخابات رياست جمهوري شركت كند، انتخاباتي و تبليغاتي بودن اين سفر كه منحصر به استان خوزستان نبوده، موضوعيت ندارد، مگر اين كه پشت پرده خبرهايي هست كه چه بسا در دقيقه ۹۰ به شكلي وضع تغيير كند و به او اجازه شركت در انتخابات را بدهند. در پي اين اتفاق انتقادهايي از حضور احمدي نژاد در استان و استقبال برخي مقامات استان از وي شد كه شايد اين خرده گيري ها از آنجا ناشي مي شود كه رسم شده از روساي جمهور سابق نه تنها به نيكي ياد نشود يا به حضور آنها در جامعه پس از دوره رياست جمهوري بها داده نشود بلكه معمولا اين شخصيت ها را ترور سياسي كرده و به كل طرد مي كنند و روي اين اصل استقبال عده اي از احمدي نژاد تعجب آور بود، آن هم بعد از آن همه حرف و حديث كه در خصوص عملكرد اطرافيانش وجود داشته است.
به نظر مي رسد درستش اينست كه وقتي يك نفر در كشور هشت سال زمام امور دولت و قوه اجرايي را در دست داشت پس از پايان دو دوره خدمتش، قوت و ضعف هاي او بررسي شود و نه تنها اين كه ضعف ها بزرگنمايي و او را از چشم همه بياندازند و سايه اش را با تير بزنند! مثل همين احمدي نژادي كه حالا عده اي از اين كه علي رغم انتقادهايي كه از وي مي شود، به شوش و اهواز آمده و حتي قصد سخنراني هم داشته كه چون مجوز نداشت انجام نشد.
منظور اين كه اگر مي خواهيم ذره بين به دست بگيريم و عملكردها و رفتارهاي مقامات كشوري را پس از كنار رفتن به چالش بكشيم بهتر است نگاهي به كارهاي مثبت آنها هم داشته باشيم.مثلا احمدي نژاد در زمان دو دوره رياست جمهوري حداقل دو كار ماندگار داشت يكي افزايش حقوق بازنشستگان كه هيچ رئيس جمهوري تا آن زمان كاري به كارشان نداشت و كار دوم، برقراري يارانه كه شامل تمام مردم شد اما خانواده هاي پرجمعيت و كم درآمد بيش از همه از آن منتفع شدند. در قضاياي منفي و تخلف هاي احتمالي هم اگر مسائلي بوده مسلما دستگاه قضايي از آنها نمي گذرد كما اين كه ديديم معاون اول احمدي نژاد نتوانست از مجازات در اما بماند.
حرف آخر اين كه بهتر است ياد بگيريم از خادمين و كارگزاران مملكت پس از پايان ماموريتشان هم لااقل يادي بكنيم و در شمار بدگويان آنها درنيائيم و در بيان قوت و ضعف ها جانب انصاف را رعايت كنيم و اين رويه را نه تنها در مورد احمدي نژاد بلكه تمام روساي جمهوري و ديگر مقامات كشوري و استاني سابقه به كار بنديم.

سعودي ها بايد شرمنده مقايسه بزرگترين تجمع جهاني در كربلا و مكه باشند

مراسم بزرگ پياده روي اربعين حسيني امسال هم همچون سال هاي گذشته با مشاركت عظيم عاشقان اباعبدا… الحسين از سرتاسر جهان برگزار شد اين در شرايطي است كه رسانه هاي معارض و جريان هاي تكفيري از مدت ها پيش تلاش مي كردند تا نشان دهند كه مخاطرات امنيتي و اوضاع اسف بار معيشتي مردم عراق مانع از حضور ميليوني مردم و پيروان اهل بيت (ع) در اين مراسم خواهد شد.
حضور پر شور شعيه و سني در اين مراسم اگرچه از سوي رسانه هاي بيگانه و جهت دار سانسور شد اما شكوه اين اجتماع و نظم و امنيت موجود مسير اين همايش فرهنگي عظيم نپرداختن به اين رويداد از سوي اين رسانه ها را به چالش كشاند.ميهمان نوازي مردم عراق ، همكاري هاي دولت عراق و ايران در برگزاري شكوه مند اين رويداد بي نظير ، عظمت و شكوه اين اجتماع و نظم و امنيت موجود در مسير اين همايش مردمي و ديني از برجسته ترين نكات قابل توجه مراسم پياده روي روز اربعين بود.با توجه به اين شكوه و گستردگي اين مراسم بازخواني و توجه دوباره به آنچه در منا اتفاق افتاد دو چندان مي شود زيرا عظمت مراسم اربعين حسيني و حج چه از لحاظ تعداد زوار ، چه از لحاظ گستره جغرافيايي مراسم و چه از نظر محدوده زماني كه برنامه در آن اجرا مي شود قابل مقايسه نيست.در مقايسه اين دو رويداد مي توان به اين نتيجه رسيد كه دولت سعودي لياقت و شايستگي مديريت يك ميليون حاجي را ندارد در حالي كه ميليون ها زائر حسيني علارغم تهديدهاي جريان هاي تكفيري مسيرهاي بصره -نجف – كربلا را پياده طي مي كنند و در روز اربعين خود را به حرم سيدالشهدا مي رسانند و هيچ مورد امنيتي زائران را تهديد نمي كند و برنامه به باشكوه ترين حالت ممكن برگزار مي شود.
حفظ امنيت اين مراسم و برگزاي با شكوه آن بدون شك نقطه عطفي در تاريخ خواهد بود كه بايد به آن افتخار كرد و اين حادثه بزرگ تودهني محكمي بود كه سعودي ها از ايران و مسلمين خوردند.

بعضي مديران بعد از رفتن از استان فعال مي شوند

جلسه روز گذشته شوراي گفتگوي دولت با بخش خصوصي پس از مدت‌ها شاهد حضور دكتر سياحي، معاون عمراني استانداري خوزستان بود چرا كه حضور وي پس از يك غيبت نسبتا طولاني تأمل بر اينگيز بود.
رئيس اتاق بازرگاني اهواز در اين جلسه به نكته اي اشاره كرد كه شايد حرف دل بسياري بود. شهلا عموري با اشاره به حضور كاوياني، مديركل پيشين امور مالياتي استان در شيراز گفت: ايشان پس از رفتن به استان فارس مصوبات خوبي در خصوص نحوه اخذ ماليات اجرايي كرده و ايكاش در زمان حضورشان در استان چنين مصوباتي را اجرايي مي كردند.
عموري اين را هم گفت كه اميدواريم‌ مديران استاني تا زماني كه در استان هستند براي خوزستان اثر بخش باشند.