تردد زائران در مرزهاي خوزستان

با وجود نزديك شدن به روز اربعين حسيني، ترافيك و تردد در مرزهاي خوزستان و منتهي به كربلا به اوج خود رسيده است و آمارها نشان از چند برابر شدن حضور زائران نسبت به سال‌هاي گذشته را مي‌دهد.
به گزارش فارس، با توجه به زمان اندك باقي‌مانده به اربعين سيد و سالار شهيدان تردد در مرزهاي خوزستان به اوج خود رسيده است و زائران با تكاپوي بيشتري در صدد عبور از مرزها و رسيدن به كربلا هستند.
با وجود اينكه مسئولان كشوري روزانه در حال بازديد از مرزهاي شلمچه و چذابه هستند همواره مشكلات ويزا از دغدغه‌هاي زائران بوده و اين افراد خواستار رسيدگي به اين موضوع بوده‌اند و روز يكشنبه در حاشيه سفر رئيس جمهور به شلمچه نيز اين مورد با فريادهاي ويزا، ويزاي زائران قابل مشاهده بود.
از مدت‌ها قبل تاكنون تدابير لازم براي ارائه خدمات به زائران اربعين در مرزهاي شلمچه و چذابه انديشيده شد و از اين بابت مشكلي وجود نداشته است.
يكي از زائران، با اشاره به اينكه سومين‌باري است كه از مسير شلمچه به كربلا مشرف مي‌شوم، اظهار كرد: سال‌هاي گذشته با توجه به كمتر بودن تعداد زائران، تردد در چنين روزهايي آسان‌تر بود.
علي با بيان اينكه آرزو دارم امسال نيز به مانند سال‌هاي گذشته اربعين در كربلا باشم، گفت: آرزوي من حضور در عزاداري پرشور عاشقان اباعبدا…‌الحسين (ع) است و تلاش خود را به كار مي‌گيرم تا به آنجا برسم.
*مي‌خواهم هر چه زودتر به كربلا برسم
روح‌ا… ديگر زائري است كه مي‌گويد مي‌خواهم حتي اگر بتوانم تا كربلا بدوم و به زيارت مشرف شوم.
وي ادامه داد: وقتي كه شور و عشق زائران كربلا را در اين مسير مي‌بينم شور مضاعفي در من ايجاد مي‌شود تا كه بتوانم هر چه سريع‌تر از ديگران در كربلا باشم و زيارت كنم.
اين زائر عنوان كرد: از اصفهان آمده‌ام و حتي اگر برايم مقدور بود تمام مسير را از چند ماه پيش با پاي پياده طي مي‌كردم.
براي خدمت به زائران دوست ندارم خوابم ببرد
يكي از موكب‌داران مسير شلمچه با اشاره به عشق بي‌وصف زائران اين مسير اظهار كرد: امسال نسبت به سال گذشته جمعيت بيشتري در حال تردد در اين مسير هستند و از اينكه خادم زائران امام حسين (ع) هستم بسيار خوشحالم.
يعقوب با بيان اينكه خدمت كار زائر حرم امام حسين بودن هم سعادت مي‌خواهد گفت: بسيار خدا را شاكرم كه سعادت خدمت به زائران امام حسين (ع) را به من عطا كرده است و مي‌خواهم تا توان دارم هر ساله در اين مسير به اين كار بپردازم.
وي با بيان اينكه شور زائران چنان انرژي در من ايجاد مي‌كند كه حتي تاب خوابيدن ندارم، گفت: دوست دارم در تمام مدت اربعين و عبور زائران در خدمت آنها باشم تا كه هيچ فردي خسته نباشد.
گفتني است، بر اساس آمارهاي اعلام شده تاكنون آمار عبور زائران و حضور آنها در اين راهپيمايي بزرگ بيش از سال‌هاي گذشته و به چند برابر رسيده است و هم اينك نزديك به بيش از يك ميليون و ۱۰۰ هزار نفر از مرز گذشته‌اند.