جهان در حيرت بزرگترين تجمع انساني در كربلای معلا

زائران همچنان از داخل و خارج عراق براي شركت در اربعين امام حسين عليه السلام راهي كربلاي معلا مي‌شوند و تعداد زوار تاكنون به ۱۷ ميليون نفر رسيده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از العالم؛ ميليونها زائر از عراق و كشورهاي مختلف جهان از جمله ايران با پاي پياده راهي كربلاي معلا شده اند. تعداد زواري كه از كشورهاي مختلف براي عزاداري اربعين حسيني وارد عراق شده اند، همچون سال هاي گذشته بسيار زياد است و برآورد مي شود كه تعداد آنها به ۵ ميليون نفر برسد. يك مسئول عراقي روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار شبكه العالم در عراق گفت: مراسم اربعين حسيني امسال با توجه به تدابيري كه انديشيده شده است، بهتر از قبل خواهد بود. تعداد زواري كه از داخل عراق و ديگر كشورها براي مشاركت درمراسم اربعين حسيني راهي كربلا شده اند، بسيار زياد است و تدابير لازم نيز براي تأمين امنيت، حمل و نقل خدمات درماني و غيره براي زوار انديشيده شده است.
هم اكنون بيش از ۲۵ هزار نيروي امنيتي در داخل و خارج كربلاي معلا براي تأمين امنيت عاشقان امام حسين عليه السلام مستقر شده اند.
شبكه تلويزيوني اي پي تي ان:
<بزرگترين تجمع انساني جهان> در كربلاي معلا
زيارت اربعين، بزرگترين اجتماع انساني شناخته شده در دنياست كه هر ساله نزديك به بيست ميليون نفر را بسيج مي كند. تلويزيون اي پي تي ان در گزارشي از كربلاي معلا ورود سيل خروشان عاشقان امام حسين (ع) را به اين شهر مقدس در عراق به تصوير كشيد. ‌بر اين اساس، خيل عظيم زائران و مسلمانان شيعه كه براي شركت در مراسم عزاداري اربعين راهي شهر مقدس كربلا در عراق هستند، همچنان ادامه دارد. اربعين مصادف با چهلمين روز پس از شهادت امام حسين (ع) نوه ي پيامبر اسلام حضرت محمد(ص) است. ‌زيارت اربعين بزرگترين اجتماع انساني شناخته شده در دنياست كه هر ساله نزديك به بيست ميليون نفر را بسيج مي كند. تدابير امنيتي شديدي در كربلاي معلا برقرار است چرا كه تروريست ها بارها زائران را هدف قرار داده اند. تازه ترين نمونه ي آن هم روز دوشنبه ي گذشته زماني اتفاق افتاد كه پنج نفر بر اثر انفجار خودرو بمب گذاري شده جان باختند و شش تن ديگر نيز زخمي شدند. ‌ابو فاطمه، زائري كه از شهر نجف به كربلا آمده است گفت: <من روز اربعين از نجف بويژه براي زيارت امام حسين(ع) مي آيم. اوضاع امنيتي خيلي خوب است. خدا را شكر، غذا و همه چيز خوب است.> محمود، زائري كه از بحرين آمده نيز گفت:<اسم من محمود است. از بحرين آمده ام. با خودروي شخصي براي زيارت امام حسين(ع) مي آيم. اوضاع امنيتي در عراق خيلي خوب است. مردم عراق هم غذا و دارو و هر چه بخواهم برايم فراهم مي كنند.>