خاطره مديران دلسوز (چه بومي، چه غيربومي) از يادها نمي رود

خاطره مديران دلسوز (چه بومي چه غيربومي) از يادها نمي رود

نحوه خدمت و خصوصيات برخي از مديران استان در سالهاي گذشته طوري بوده كه خاطره آنها در اذهان باقي مانده و با وجود گذشت زمان، همچنان از آنها به نيكي ياد مي شود، همانطور كه حالا هم مديران خوبي داريم كه از نظر عملكرد و مهم تر از آن اخلاق، از يادها نخواهند رفت و در آينده ذكر خيرشان خواهد رفت. اينها مديراني هستند كه كمبودها را بهانه كم كاري نمي كنند و با ابزارهايي مانند برقراري ارتباط و تعامل با عوامل تاثيرگذار و به كار بردن ادبيات دلچسب در رفع نقصان ها اقدام و مشكلات كاري را رفع مي كنند.
وقتي اين مطلب را مي نوشتم ناخودآگاه به ياد يكي از مديران پيشين استان كه شاخص هاي مورد اشاره را داشت افتادم. اين مدير دوست داشتني هرمز محمودي راد مديركل اسبق حفاظت محيط زيست خوزستان است كه زمان استانداري آقاي حيات مقدم، اين اداره كل را مديريت مي كرد. او مدير و انساني بسيار آداب دان، پيگير و عاطفي بود به طوري كه اگر خبردار مي شد كه يكي از موجودات كمياب تلف شده شرح واقعه را با چشم اشكبار بيان مي كرد. نكته ديگر اين كه تا آنجا كه به ياد دارم اداره كل محيط زيست استان هميشه مشكل كمبود اعتبار داشته به طوري كه تامين اعتبار حقوق كاركنان هم به سختي انجام مي شد.
معروف است كه وقتي كفگير اداره به ته ديگ مي خورد و آه در بساط نداشتند تا حقوق پرسنل را بپردازند، محمودي راد مي رفت پيش معاون برنامه ريزي وقت كه يادش بخير آقاي اسماعيل عامري گلستان بود، توي اتاقش بسط مي نشست (نه روي صندلي) و بنده خداهاي هاي گريه مي كرد و خواستار تامين پول حقوق كاركنانش مي شد و تا عامري گلستان كارش را راه نمي انداخت از اتاقش بيرون نمي آمد. وقتي هم از استان مي رفت كاركنانش برايش گريه كردند.با آن كه غير بومي بود. خلاصه اين كه ياد اينجور مديران هيچ وقت از خاطر پاك نمي شود. البته اداره كل حفاظت محيط زيست شانس آورده كه در حال حاضر هم يك مدير دلسوز و پيگير مثل آقاي لاهيجان زاده دارد، جانشين عامري گلستان هم آقاي اميد حاجتي مديري كاربلد و دلسوز استان است و او هم هر زمان كه اداره يا دستگاهي مشكل مالي پيدا مي كند از راه هايي كه مي داند و قانون به او اجازه مي دهد به دادشان مي رسد.

حكم انتصابي كه قبل از خشك شدن جوهر آن، لغو شد!

روز گذشته خبر يك انتصاب در فضاي مجازي مطرح شد و حتي متن حكم را هم منتشر كردند اما هنوز جوهر اين حكم خشك نشده بود كه نامه رسمي كان لم يكن حكم در اختيار رسانه ها قرار گرفت.
اين قضيه به تلاش رييس مجمع نمايندگان استان براي تغيير مديريت توسعه نيشكر استان منسوب شده كه ضمن آن قرار بود صادقي بركنار و عليرضا كاظمي مدير شركت نورد و لوله اهواز جايگزين وي شود. در اين كه حق نمايندگان است كه عملكرد مديران را نقد و در خصوص ادامه ماندن يا تغيير آنها اظهار نظر و پيشنهاد بدهند، حرفي نيست اما بارها گفته شده كه اين موارد بايد در چارچوب نظارت و نه دخالت باشد و اين كه نماينده اي از يك مدير درخواست هايي داشته باشد كه اگر اجابت نكرد بايد برود با هيچ معياري مطابقت ندارد و اكثر قريب به اتفاق نمايندگان هم اين موضوع را قبول دارند و با مديران تعامل داشته و همكاري مي كنند.
نكته ديگر اين كه اگر قرار است مديري تغيير كند، قطعا بايد مدير جايگزين از قبلي قوي تر كارآمدتر بوده و سابقه مديريتي در آن عرصه را داشته باشد و بدون آن كه بخواهيم از كسي جانبداري كنيم نگاه به عملكرد مديري كه اصرار به رفتن او شده، نشان مي دهد كه روزي كه صادقي سكان توسعه نيشكر را به دست گرفت اين شركت ۱۵۰ هزار تن شكر توليدي داشت و اكنون اين رقم به ۶۰۰ هزار تن رسيده، ضمن اين كه تجربه ۱۷ ساله در نيشكر دارد و هم اكنون يك مجموعه ۱۸ هزار نفري را بدون تنش يا بالا و پايين رفتن حقوق ها اداره مي كند بنابراين براي تغيير يك مدير بايد دلايل منطقي عنوان كرد.
مطلب ديگر اين كه در حال حاضر دوكشت و صنعت هفت تپه و كارون مشكل دارند و براي نجات آنها بايد چاره انديشي شود و اگر نمايندگان دلسوز استان قصد رشد و رفع معضلات نيشكري را دارند چه بهتر كه براي تقويت مديريت آنها اقدام كنند و مسلما در اين وادي استاندار مي تواند حرف آخر را بزند. ‌

نويد استاندار براي پرداخت حقوق معوقه كاركنان گروه ملي فولاد

استاندار خوزستان گفته به دنبال حل مشكل حقوق عقب‌افتاده كارگران و كاركنان گروه ملي فولاد ايران است.
‌دكتر شريعتي گفته طبق صحبت‌هايي كه چند روز گذشته با مسئولان كارخانه انجام شده، حقوق مرداد ماه كارگران پرداخت شده و فقط حقوق شهريور و مهرماه باقي مي‌ماند كه بايد پرداخت شود. ‌
شريعتي در خصوص پيگيري حل مشكلات پرداخت حقوق عقب‌افتاده كارگران و كاركنان گروه ملي فولاد ايران اين را هم گفت: دادستاني مي‌تواند موضوع تأخير در پرداخت حقوق كارگران و كاركنان اين كارخانه را پيگيري كند اما در اين زمينه من نيز پيگير حل اين مشكل هستم.

تمديد عضويت شمخاني، دكتر مخبر و زماني در هيات مديره منطقه آزاد اروند ‌
طبق مصوبه وزيرانِ عضو شوراي عالي مناطق آزاد تجاري، صنعتي و ويژه اقتصادي كه به تأييد رئيس‌جمهور رسيد، عضويت اسماعيل زماني،‌علي شمخاني و محمد مخبر دزفولي به عنوان اعضاي موظف و غير موظف هيأت مديره سازمان مناطق آزاد تجاري، صنعتي اروند به مدت سه سال تمديد شد.