احياي سنت قصه‌گويي در مدارس

مدير كل فرهنگي و هنري وزارت آموزش و پرورش با اعلام آغاز نخستين جشنواره قصه گويي آن را فرصتي براي يادآوري سنت ديرينه قصه گويي در بين دانش آموزان و معلمان عنوان كرد.
‌مهدي علي اكبر زاده در گفت و گو با ايرنا با بيان اينكه اولين جشنواره قصه گويي تا چهارم دي ماه در مدارس ابتدايي كانون پرورش فكري و كانون هاي فرهنگي هنري وزارت آموزش و پرورش سراسر كشور برپاست افزود: برنامه هاي ويژه اي براي اين هفته در سطح مدارس ابتدايي تدارك ديده شده است.
وي ادامه داد: يكي از مهمترين برنامه ها معرفي كتاب، دعوت از نويسندگان كتاب و شاهنامه خواني با محوريت كتاب و كتابخواني در سطح مدارس و كانون هاي فرهنگي هنري است.
مدير كل فرهنگي هنري وزارت آموزش و پرورش يادآورشد: به مدارس توصيه شده است كه قصه گويي با بهره گيري از منابع موثق درباره زندگي پيامبر اكرم (ص) و سيره آن حضرت در كلاس هاي درس انجام شود.
علي اكبر زاده اضافه كرد: برگزاري كارگاه هاي قصه گويي، دعوت از پدربزرگ ها و مادربزرگ هاي قصه گو براي تكريم آنها و ايجاد همدلي بين آنها و دانش آموزان در سطح مدارس با همكاري خانواده ها و اعضاي انجمن اوليا و مربيان در مدارس از ديگر برنامه هايي است كه در اين هفته برگزار مي شود.
مدير كل فرهنگي هنري وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اينكه در تمامي اين برنامه ها ابتكار عمل به دست مديران مدارس است تا متناسب با فرهنگ بومي و محلي خود ويژه برنامه هايي تدارك ببينند، گفت: تلاش مي شود با برگزاري اين جشنواره سنت قصه گويي از سطح مدارس توسط دانش آموزان به خانواده ها سرازير شود تا خانواده ها اندكي از لوازم الكترونيكي فاصله بگيرند و فضاي گرم تري از طريق فرهنگ قصه گويي به وجود آيد.
علي اكبر زاده خاطرنشان كرد: تلاش مي شود تا با كسب تجربه از اولين دوره جشنواره قصه گويي، اين رويداد سال هاي آينده در مقاطع متوسطه اول و دوم نيز برگزار شود.