بيمارستان اميركبير پس از بارها وعده ي افتتاح به بهره برداري نرسيده است

<بيمارستان امير كبير اهواز امسال افتتاح مي شود> اين تيتر يك خبر جديد درباره اين بيمارستان نيست! بلكه يك ياد آوري است تا عنوان كنيم قيد زمان اين تيتر هنوز صرف نشده است! ‌
۲۳خرداد ۹۴مدير وقت درمان تامين اجتماعي خوزستان اعلام كرد بيمارستان اميركبير اهواز پيشرفت ۹۵ درصدي داشته و تا پايان سال به بهره برداري مي رسد. البته اين خبر شش تير اصلاح شد و همان مدير اعلام كرد اين بيمارستان تا دو ماه ديگر به بهره برداري مي رسد!
۱۴شهريور ۹۴مجدد اعلام شد بيمارستان اميركبير اهواز ۹۷ درصد پيشرفت فيزيكي داشته و مهرماه ۹۴ به بهره برداري مي رسد! ۲۹شهريور ۹۴هم اعلام شد اين بيمارستان در دهه مبارك فجر افتتاح مي شود!
چهارم مرداد ۹۵ در تاريخ جديد اعلام شده عنوان شد بيمارستان مذكور ۲ ماه ديگر افتتاح مي شود! حالا كه آذر سال ۹۵ را مي گذرانيم هنوز خبري در خصوص افتتاح اين بيمارستان نيست!
اينجور كه به گوش راوي رسيده است علت افتتاح نشدن بيمارستان امير كبير اهواز ايرادهاي فني وارد شده به ساختمان بيمارستان از سوي وزارت بهداشت مي باشد! ‌به گفته جليلي، مدير درمان سازمان تأمين اجتماعي استان خوزستان، نقشه اين ساختمان در دولت قبل به تصويب رسيد و كار احداث آن از سال ۸۵ آغاز شد، اما وزارت بهداشت دولت يازدهم حالا كه كار ساختماني بيمارستان به پايان رسيده، ايرادهايي را به آن وارد كرده است كه هنوز مرتفع نشده اند!
جالب است كه بدانيد بحث تكراري پاركينگ مورد نياز بيمارستان باز هم مشكل ساز شده و شهرداري اهواز نيز اين موضوع را به مديران سازمان تأمين اجتماعي استان متذكر شده و قرار است براي حل اين مشكل منازل روبروي بيمارستان خريداري شوند!
از آنجايي كه به گفته مدير درمان سازمان تأمين اجتماعي خوزستان اين سازمان اعتبار لازم براي رفع نواقص بيمارستان را ندارد، پس مي توان نتيجه گرفت اين بيمارستان همچنان بلاتكليف است و مشخص نيست روبان افتتاح بيمارستاني كه حتي تجهيزات آن هم خريداري شده و ۳۰ تخت ويژه دارد، كي قيچي زده مي شود!

سانسور خبري اعتراض نمايندگان خوزستان در رسانه ملي و حتي مركز خوزستان!

نمايندگان مردم خوزستان در مجلس شوراي اسلامي اين روزها روزهاي پر سر و صدايي را مي گذرانند! صدايي كه به نشانه اعتراض در خصوص مصوبه محرمانه دولت درباره انتقال آب بلند شد و سخنان رئيس جمهور حين تقديم بودجه سال ۹۶ به مجلس را قطع كرد اما با سانسور خبري از سوي صدا و سيما مواجه شد!
حتي بخش خبري ۲۰:۳۰ كه علاقه زيادي به پخش حاشيه ها دارد هم اشاره اي به اين اعتراض و قطع سخنان رئيس جمهور توسط نمايندگان مردم خوزستان نداشت! خاطرمان هست همين صدا و سيما چند سال پيش در برنامه خانه ملت اعتراض لاريجاني نسبت به نشستن روي زمين نمايندگان خوزستان در انتهاي مجلس و بردن نامشان از سوي رئيس مجلس را نشان داد اما ظاهرا عواملي موجب شدند كه اعتراض اخير نمايندگان آن هم به خاطر موضوع مهم انتقال آب نه تنها از اخبار سراسري پخش نشود، بلكه بخش هاي خبري صدا و سيماي مركز خوزستان هم آن را سانسور كردند!
استاندار خوزستان هم با توجه به اينكه پيش از اين گفته بود در خصوص انتقال آب تابع سياست هاي دولت است، تا كنون در خصوص مصوبه جديد دولت يازدهم اعلام موضع نكرده است اما نمايندگان خوزستان و چهارمحال و بختياري در نامه اي خطاب به روحاني مراتب اعتراض خود را اعلام كردند.
در اين نامه با اشاره به مصوبه ۱۲ آبان ماه سال جاري هيأت وزيران در خصوص ارزيابي و تامين اعتبار مورد نظر تكميل و اجراي طرح تونل سوم كوهرنگ و انتقال آب بهشت آباد به حوزه‌ي زاينده رود توسط سازمان برنامه و بودجه كشور، آمده است: <لحاظ كردن طبقه بندي اطلاعات به عنوان محرمانه حيث عدم آگاهي مردم و نمايندگان استان‌ هاي خوزستان و چهارمحال و بختياري بزرگترين خيانت به مردم عزيز و هميشه در صحنه مي ‌باشد.>
‌در اين نامه نمايندگان دو استان با بيان اينكه انتقال آب علاوه بر اين كه غيركارشناسي و غيرمنطقي است، خيانت بزرگي به مردم مظلوم دو استان خوزستان و چهارمحال و بختياري خواهد بود و چالش‌هاي زيست محيطي و نابودي اين استان‌ها را در بر خواهد داشت خطاب به رئيس جمهور آورده اند:<جناب آقاي دكتر روحاني ما نمايندگان مردم استان خوزستان و چهارمحال و بختياري از حضرت عالي تقاضا داريم با دستور صريح لغو مصوبه ظالمانه هيأت دولت جلوي تخريب بيش از پيش اين دو استان محروم و تنش‌ هاي اجتماعي ناشي از اين تصميم اشتباه را بگيريد.>
به گفته رئيس مركز ملي خشكسالي و مديريت بحران سازمان هواشناسي كشور، استان خوزستان جزء استان هايي است كه با خشكسالي شديد مواجه است از اين رو بدون شك اصرار بر انتقال آب آن هم با نگاه خوشبينانه به قصد تأمين آب شرب استان هاي مقصد بحران خشكسالي خوزستان را بحراني تر خواهد كرد.
اميدواريم صداي حق طلبانه مردم خوزستان در خصوص انتقال آب با حمايت استاندار، نمايندگان مردم در مجلس خبرگان رهبري و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به گوش دولتمردان و تصميم گيران برسد و به قول معرف زور و بازوي اين اعتراض به لابي گري هاي ديگر استان ها بچربد!