مديران شهرستاني بايد در شهري كه مسئوليت دارند ساكن باشند

غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان در جلسه شوراي اداري شهرستان انديكا گفته است همه مديراني كه در شهرستان هاي مختلف استان مسئوليت مي گيرند بايد در همان شهر سكونت كنندو سكونتي در شهري ديگر پذيرفتني نيست.
البته پيش از اين دكتر شريعتي، استانداران سابق هم چنين<بايد>ي را تكليف كرده بودند اما بعد به فراموشي سپرده شد.
گوشه هايي از سفر استانداري و تيم همراه به انديكا
نماينده مردم لالي، انديكا و مسجدسليمان در مجلس شوراي اسلامي در شوراي اداري شهرستان انديكا با حضور استاندار گلايه كرده كه متأسفانه كلاس درس در خيلي از مناطق شهرستان انديكا تشكيل نمي شود و مردم پولي براي سرويس اياب و ذهاب فرزندان خود براي رفتن به مدارس مركزي (مدرسه محوري براي چند روستا) را ندارند.
به گفته ظاهري آلومينيوم ۲۰ درصد از ظرفيت اشتغالزايي خود را به شهرستان انديكا اختصاص داده و اميدوارم در پتروشيمي نيز اين مسئله را شاهد باشيم.
گلايه هاي نماينده لالي، انديكا و مسجدسليمان در حضور استاندار ‌
علي عسگر ظاهري گفت: كلاس درس درخيلي از مناطق انديكا تشكيل نمي شود ومردم پولي براي سرويس فرزندان خود ندارند.
به گزارش خبرنگار مهر، علي عسگر ظاهري شامگاه پنج شنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان علي عسگر ظاهري مدعي شد؛ وضعيت شهرستان انديكا نسبت به شهرستان هاي اطراف در زمينه شاخص هاي توسعه اصلا مناسب نبوده و خيلي فاصله دارد. به عنوان نمونه راه هاي روستايي تا ۷۰ درصد از ساير شهرستان ها عقب تر است.

وقتي سند دار شدن خانه ها درآمد شهرداري را پايين مي آورد!
شهردار مسجدسليمان گفته است: چون به تازگي اداره مسكن و شهرسازي در حال صدور سند و واگذاري املاك بدون سند است درآمد خيلي عمده اي از مجموع عوارض سالانه شهر عايد شهرداري نمي شود. همچنين چون عمده خانه ها بدون سند و بخش مسكن در كل كشور دچار ركود شده شهرداري مسجدسليمان نيز از اين ماجرا متضرر و عوارض پايداري ندارد.

جوانان انديكا براي كار به عسلويه مي روند
فرماندار انديكا هم در اين جلسه گفته: در زمينه بيكاري كه يكي از معضلات اصلي اين شهرستان است نيز اگر كشاورزي و دامداري فعالتر شود، قطعا درصد بسياري از اين بيكاري ها كاهش پيدا مي كند.
ورناصري با اشاره به اينكه جوانان بسياري از اين شهرستان براي اشتغال به عسلويه رفتند، گفت: تقاضا داريم كه در پروژه كارخانه آلومينيوم و پتروشيمي مسجدسليمان درصدي از استخدام را به جوانان انديكا اختصاص دهند. در اين شهرستان دو نيروگاه داريم كه ظرفيت اشتغال آنها تكميل شده و استفاده از تسهيلات ارزان قيمت در كشاورزي و دامداري را به منظور كاهش بيكاري مدنظر داريم.

شهري كه فقط يك لودر با ۳۰ سال قدمت دارد
وي خطاب به استاندار خوزستان گفت: استفاده از آب مانده هاي شهرستان يكي از درخواست هاي فرمانداري است كه تقاضاي صدور دستوارت لازم را داريم. نصف جمعيت شهرستان انديكا در دامنه كوه ها و مناطق عشايري حضور دارند كه جاده ها در اين گونه مناطق صعب العبور است. با وجود چنين مناطقي انديكا تنها يك لودر با ۳۰ سال قدمت فعاليت را در اختيار دارد.
ورناصري در ارتباط با بهسازي مسكن گفت: با توجه به اينكه جمعيت غالب اين شهرستان روستايي است و در واقع ۹۲ درصد از جمعيت در روستاها ساكن هستند ولي معدل بهسازي مسكن انديكا نسبت به استان (بين ۶تا هفت درصد نسبت به خوزستان) خيلي پايين است. از لحاظ خيابان و معابر حتي در دو شهر اين شهرستان هم مشكل داريم، روستاها كه ديگر جاي خود دارند؛ بنابراين خواستار يك نگاه ويژه به اين شهرستان هستيم.
زنان در راه بيمارستان جان مي سپارند
فرماندار انديكا گفت: مطالبه ديگر اين مردم، بيمارستان است و افراد فراواني به علت عقرب زدگي در مسير رسيدن به بيمارستان مسجدسليمان جان خود را از دست مي دهند. متأسفانه زنان باردار روستاهاي هم مرز با استان لرستان نيز در راه رفتن به بيمارستان مسجدسليمان به همراه فرزندانشان فوت كرده اند.
‌درسفر استاندار به انديكا ، مديران كل آبفا، بنياد مسكن، آبفار، راه و شهرسازي، عشاير، مديرعامل جمعيت هلال احمر، امام جمعه شهرستان و نماينده مردم لالي، انديكا و مسجدسليمان در مجلس شوراي اسلامي دكتر شريعتي را همراهي كردند كه اگر مصوبات و دستورها به نتيجه برسد، اين مناطق محروم بهره برداري خوبي خواهند داشت.

جلب مشاركت شهروندان را از شهرداري مشهد ياد بگيريد

شهرداري مشهد با يك ابتكار جالب شهروندان را به ارائه پيشنهاد پروژه هاي عمراني دعوت كرده است. بدين منظور فرم هايي توسط شهرداري در مناطق مختلف شهر توزيع شده كه شامل شهرداري منطقه وناحيه مي شود.
در اين فرم جدول هايي تنظيم شده كه در آنها طرح هايي كه قابليت اجرا و سرمايه گذاري مشاركتي توسط اهالي محله و در اولويت قرار دارند عنوان شده تا شهروندان نسبت به اجراي آنها اظهار نظر كنند.
توجه شهرداري و شوراي شهر اهواز و ديگر شهرهاي استان را به اين اقدام جالب و مفيد جلب كنيم.
چه مي شود كرد وقتي در يك شهر عوامل شهرداري و شوراي شهر به جاي داشتن دغدغه عزل و نصب و تلاش براي ورود خويشاوندان به كادر متورم شهرداري ، در انديشه پيشرفت و رشد شهر باشند جز اين نمي توان انتظار داشت.