نمونه اي از تبليغات زودرس انتخاباتي

يكي از دوستان خبرنگار كه از قضا دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي اهواز نيز هست تعريف مي كرد روز دانشجو سركلاس درس محو تدريس استاد بودند كه يكي از بانوان عضو شوراي شهر در زد و وارد شد! از استاد كسب اجازه كرد و بلافاصله وارد اصل ماجرا شد و با تبريك روز دانشجو، عنوان كرد عضوي از ۲۱ عضو شوراي شهر است و باتوجه به اينكه شهرداري اهواز براي مقاله هاي پژوهشي اعتباري را در نظر گرفته، وي مأمور شده است مقاله هاي پژوهشي را به شوراي شهر و شهرداري معرفي كند. در واقع يك جورهايي پل ارتباطي ميان شورا، شهرداري و دانشجويان باشد.
اين عضو شورا كه خود نيز از اساتيد دانشگاه مي باشد به دانشجويان گفته درب اتاقش براي دريافت مقاله هاي پژوهشي باز است و اگر هم احيانا دانشجويان عزيز وقت سر زدن به دفترش را نداشته باشند، با وي تماس گرفته آدرس بدهند تا خودش براي گرفتن مقاله ها به سراغشان برود!
دوست ما تعريف مي كند خانم دكتر در پايان خودكارهاي بنفش رنگي كه روي آن ها شماره همراه و يك جمله تبليغاتي حك شده است را به دانشجويان هديه داده و از آن ها خداحافظي گرفته است!
وقتي دوستمان اين ماجرا را تعريف كرد يادمان آمد همين چند ماه قبل هم در سفر استاندار خوزستان به شهرستان ايذه يك عضو شوراي شهر اهواز بي هيچ مناسبتي به همراه همسر خود در جلسه بررسي مشكلات اين شهرستان حضور داشت!
مي دانيم طبق قانون، تبليغات پيش از موعد براي انتخابات از هر نوعي، ممنوع بوده و تخلف محسوب مي شود اما ظاهرا افرادي كه بايد حافظ قانون باشند چشمشان را بر اين قسمت قانون بسته و به وضوح كار تبليغاتي خود را آغاز كرده اند!

با احداث جاده ترانزيتي مانع قطع صادرات در اربعين سال بعد شويد

پيش از آغاز پياده روي اربعين برخي تجار گلايه خود نسبت به قطع صادرات در اين ايام از پايانه هاي مرزي شلمچه و چزابه را اعلام داشته و درخواست كردند با توجه به لزوم تداوم اين حركت فرهنگي عظيم، راهكار مناسبي براي جلوگيري از قطع نشدن صادرات در ايام منتهي به اربعين و پس از آن اتخاذ شود.
ظاهرا علي رغم اينكه مسئولان استاني از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگاني اهواز نيز به دنبال حل مشكل بودند، اما صادرات استان خوزستان در اين ايام از مرزهاي شلمچه و چزابه قطع شد.
معاون توسعه تجارت خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در گفتگو با پيك راوي در اين خصوص عنوان كرد: علي رغم تأكيد وزارت صنعت، وزارت كشور و سازمان توسعه تجارت ايران مبني بر تعطيل نشدن مرزهاي خوزستان و ايلام در ايام منتهي به اربعين، اما عملا مرزهاي شلمچه و چزابه تا يك هفته پس از اربعين به دليل تردد زائران تعطيل شدند.
به گفته حسين نژاديان، بصورت ميانگين روزانه ۵۰۰ كاميون از اين مرزها عبور كرده و كار صادرات كالاهاي استان به عراق را انجام مي دهند اما در اين روزها تردد اين كاميون ها متوقف شد.
معاون توسعه تجارت خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بر اين باور است كه مي توان با احداث يك جاده انحرافي اين مشكل را حل كرد اما در اين موضوع سازمان مطبوعشان جايگاه اصلي خود را از دست داده و با توجه به اينكه رفع اين مشكل متولي اصلي خود را از دست داده است، هركس به نحوي شرايط را مديريت كرده و شاهد مديريت واحدي در اين زمينه نيستيم!
در اين شكي نيست كه حركت عظيم فرهنگي پياده روي اربعين بايد تداوم داشته و هرسال باشكوه تر از سال هاي قبل برگزار شود اما با توجه به اينكه بازار عراق به طور مستمر نيازمند كالاهاي خوزستان است، آيا بهتر نيست با ايجاد زيرساخت هاي لازم و جدا كردن مسير تجارت از حركت زائران در مرزهاي شلمچه و چزابه سال هاي آينده شاهد تداوم صادرات در اين ايام باشيم؟ گمان نمي كنيم استاني با اين ميزان ظرفيت در تمامي حوزه ها نتواند از عهده احداث دو جاده ترانزيتي به عراق بر آيد! اميدواريم استاندار خوزستان كه معمولا توجه خاص و ويژه اي به اين موضوعات دارد حل اين مشكل را نيز مديريت كند.

معاون شهردار اهواز داشتن شوكر نيروهاي اجرائيات را تكذيب كرد

طي روزهاي گذشته تصاويري از يك پيرزن دست فروش اهوازي منتشر شد كه در توضيح اين تصاوير آمده بود مأموران اجرائيات شهرداري با اين پيرزن برخورد و بساطش را جمع كردند كه اين امر منجر به سكته قلبي و فوت وي شده است!
براي اين خبر مرثيه هاي زيادي نوشته شد و از دستگاه قضايي نيز درخواست شد به اين موضوع ورود كرده و رئيس اجرائيات شهرداري منطقه يك اهواز را بخاطر استفاده از شوكر اسرائيلي مجازات كنند!موضوعي كه معاون خدمات شهري شهرداري اهواز به آن واكنش نشان داده و آن را تكذيب كرد. ‌حلاج گفته اين خبر از اساس كذب محض است و قطعا مي گويم كه چنين موردي صحت ندارد.
نكته جالب اينكه به گفته حلاج، مأموران اجرائيات شهرداري اصلا شوكر ندارند و اين وسيله تنها در اختيار نيروي انتظامي است.
معاون خدمات شهري شهرداري اهواز در توضيح اين موضوع گفته است: چند روز پيش مسئول واحد اجرائيات شهرداري اهواز در خيابان نظامي اهواز مشغول گشت زني بود كه تعدادي از دستفروشان به او حمله مي كنند و او ناچار مي شود كه از خود دفاع كند و با آنها درگير شود. پس از درگيري نيز با كلانتري محل تماس گرفته شده و دستفروش بازداشت مي شود. در اين برخورد به هيچ وجه از شوكر استفاده نشده چرا كه هيچ كدام از ماموران اجرائيات شهرداري شوكر ندارند.
حلاج تأكيد كرده شهرداري اهواز انتشار اين شايعه را پيگيري كرده و با منتشران اين خبر كذب برخورد خواهد كرد. به هر حال موضوع بايد طوري پيگيري شود كه بدون توجه به نوع انتشار خبر اگر حقي از يك شهروند ضايع شده جبران شود.