پيشنهاد لاهيجان زاده براي پذيرايي مشاركتي دستگاه ها در جلسات

استاندار تا آرام شدن فضاي استان  اظهارنظري نخواهد كرد

پس از اعتراض نمايندگان مردم خوزستان در مجلس شوراي اسلامي نسبت به نامه محرمانه هيات دولت در خصوص تامين اعتبار طرح انتقال آب از تونل كوهرنگ ۳ و حمايت آن ها از سوي برخي نمايندگان استان در مجلس خبرگان رهبري، افكار عمومي در انتظار واكنش استاندار خوزستان در اين باره بود اما دكتر شريعتي نه تنها هيچ اظهار نظري در اين خصوص نداشت، حتي در جلسه حفاظت از منابع آب به نحوي آب پاكي را روي دست همه ريخت.
استانداردر اين جلسه بدون اشاره به تحرك اخير نمايندگان و شيوه اعتراضشان، بر اين باور بود كه هرگونه اظهار نظر بايد توام با آرامش و منطق باشد!‌
پيك راوي پس از پايان جلسه از استاندار موضع وي درخصوص واكنش اخير‌ نمايندگان را جويا شد اما دكتر شريعتي عنوان كرد فعلا قصد ندارد در اين خصوص اظهار نظري داشته باشد.
پيك راوي اين را هم از استاندار پرسيد كه آيا از محرمانه يا غيرمحرمانه بودن نامه هيات دولت اطلاع دارد يا خير كه دكتر شريعتي با تكرار موضع قبلي خود اظهار داشت تا آرام شدن فضا در اين خصوص اظهار نظري نخواهد كرد.
ظاهرا بايد منتظر ماند و ديد اظهار نظر استاندار خوزستان پس از لطيف شدن هوا، مجدد وضعيت را طوفاني خواهد كرد يا خير زيرا در صورتي كه نامه محرمانه باشد و استاندار از آن بي خبر، شرايط جديدي حاكم خواهد شد و اگر هم نامه محرمانه نبوده و استاندار از آن مطلع بوده، وضع به شكل ديگري پيش خواهد رفت كه اميدواريم در هر صورت موضوع به نفع استان ختم به خير شود.

مديران صنايع اين همه خون به دل مسئولان شركت گاز نكنند!

ظاهرا هماهنگي هاي بين بخشي كه همه مديران از آن دم مي زنند و در جلسات به آن اشاره داشته اند و به نحوي خود را ملزم به رعايت آن مي كنند تنها حرف است و از عمل خبري نيست!‌
مويد اين گفته اين كه مديرعامل شركت گاز در نشست خبري روز گذشته خود عنوان كرد هنوز در بخش حفاري برخي سازمان ها و ادارات با اين شركت هماهنگ نبوده و بدون اطلاع اقدام به حفاري مي‌كنند.
حسيني‌نژاد، اين را هم گفت كه خسارت ناشي از اينگونه حفاريها در حوزه گاز نه تنها مالي است بلكه ممكن است خسارت جبران ناپذيري همچون حادثه جاني در پي داشته باشد.
مدير عامل شركت گاز از همكاري نكردن صنايع در خصوص پرداخت گاز بها گله كرده و گفته: گازبهاي دريافت شده در قبال گاز توزيع شده، به حساب خزانه واريز مي شود و ميزان نقدينگي در اين خصوص نيز وضعيت تخصيص اعتبار را مشخص خواهد كرد و درصورتي كه نقدينگي كاهش يابد پروژه هاي شركت گاز با ركود مواجه خواهند شد. حسيني‌نژاد اين را هم گفت كه متاسفانه صنايع استان در حالي ‌كه گازبهاي خود را پرداخت نمي كنند، پشت بيرق تسهيل رفع موانع توليد هستند حال آن كه بايد به زيرساخت ها نيز توجه داشت. به هر حال با توجه به اين كه گاز شريان حياتي استان است، مديرعامل شركت گاز و نيروهاي اين شركت هم از جمله مديران و شركت هاي پاسخگو هستند، بهتر است اين همه خون به دل اين آنها نكنند تا همچنان با انگيزه به خدمات خود ادامه دهند.
حاشيه اي بر احتمال تغيير رئيس تعاون روستايي استان و گزينه احتمالي

در حاليكه طي روزهاي اخير اخباري مبني بر انتصاب رييس جديد تعاون روستايي خوزستان در محافل مختلف دست به دست مي گردد، اخبار جديد غير رسمي حكايت از انتصاب قريب الوقوع يك هم استاني بهبهاني در اين مسئوليت دارد.
با توجه به اين كه دكتر شريعتي بهبهاني است، به نظر مي رسد ايشان نيروهايي را كه از آن شهرستان به كارآمد بودنشان اطمينان دارد براي سپردن مديريت ها برمي گزيند. البته دكتر پيش از اين اعلام كرده كه در انتصابات به قوم خاصي حساسيت ندارد و تمام اقوام استان برايش يكسانند و حرف اول در انتصابات را فراجناحي و تجربه مي زند كه اميدواريم انتصابات بر همين روال باشد.

پيشنهاد لاهيجان زاده براي پذيرايي مشاركتي دستگاه ها در جلسات

انتخاب ساعت ۱۴ به منظور برگزاري جلسات براي مديران ملال آور است چون هم خسته اند و هم گرسنه و استاندار نبايد انتظار داشته باشد همه مثل خودش نه به فكر شكم باشند نه خواب به چشمشان راه يابد كه كم كم دارد ادامه اين وضع گوشه و كنايه هايي را موجب مي شود.
از جمله در جلسه روز سه شنبه كه شركت كنندگان از ساعت ۱۴ در استانداري حضور داشتند، لاهيجان زاده مديركل سازمان حفاظت محيط زيست استان گله كرده كه كه از ساعت ۲ اينجا هستيم و چه خوب است دستور بدهند كنار چاي لااقل با يك ماده قندي مثل خرما پذيرايي شود. وي گفت حاضريم با همكاري ديگر دستگاه هاي اجرايي به صورت مشاركتي عهده دار پذيرايي جلسات باشيم.
لاهيجان زاده اين را هم گفت كه هميشه به آقاي چنگلوايي عنوان مي كنم جهاد كشاورزي كه در تمامي جلسات حضور دارد حداقل دو كيلو خرما تهيه كند.
خودمانيم هم حرف، حرف حسابي است، هم پيشنهاد نياز به تامين اعتبار و مصوبه ندارد!

مدير جديد منطقه ۶ شهرداري اهواز منصوب شد
‌طي حكمي از سوي سيد خلف موسوي، شهردار اهواز سيدصاحب موسوي به عنوان سرپرست منطقه شش شهرداري اهواز منصوب شد. شهردار اهواز در حكم آقاي موسوي سرپرست جديد منطقه شش اظهار اميدواري نموده وي امكانات موجود را در جهت خدمت به شهروندان اهوازي بكار گيرد. پيش از اين پرويز دغاغله مديريت منطقه شش را بعهده داشت.
جانم فداي ديده نوراني شمـا

تقصير ماست غيبت طولاني شما
بغض گلـو گـــرفته پنهانـي شما
بر شوره زار معصيتم گريه مي كني
جانم فداي ديده نوراني شما
اللهم عجل لوليك الفرج