ايدني از خانواده اش عذرخواهي كرد

حاشيه هايي از مراسم توديع و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشكي

دكتر اسماعيل ايدني رئيس پيشين دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز در مراسم تكريم و معارفه رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز از خانواده اش گرفته تا سايرين كه به گفته خودش همواره كنارش بوده اند قدرداني كرد.
وي از جمله گفت: در اين ۴ سال مسئوليت آنچنان كه شايسته بود نتوانستم در كنار خانواده باشم كه جا دارد در اينجا از آنها عذرخواهي كنم.
ايدني همچنين تشكر ويژه اي از همه همكاران و اعضاء هيات علمي دانشگاه كه با همكاري آنها توانسته دين خود را تا حدودي به مردم استان ادا كند و با وجود فشارهاي زياد و مشكلات پيش رو در اجراي طرح تحول نظام سلامت هميشه همراه بوده اند، داشت.
وي همچنين تشكر ويژه اي از حاج آقا سيد محسن شفيعي مسئول دفاتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاههاي استان و حاج آقا عادلي نژاد مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه كه به گفته وي در تمام مدت مسئوليت همراه او بوده اند و همراهي و اين حمايت باعث شد تا پيشرفت هاي زيادي در اين مدت حاصل و خدمات قابل قبولي به مردم استان ارائه شود، نمود.
شرط دكتر نظري براي حل مشكلات طرح سلامت

و اما دكتر ايرج نظري سرپرست جديد دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز در مراسم تكريم و معارفه رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز گفته: اگر همت و همراهي تك تك اعضاء هيئت علمي و افراد تاثيرگذار استان نباشد نمي توانيم مشكلات سلامت استان را حل نماييم بنابراين دست ياري به سمت تمام عزيزان مي دهيم و آماده شنيدن هر گونه انتقاد و پيشنهاد براي حل مشكلات سلامت استان هستيم البته در سال هاي گذشته فعاليت هاي خوبي در بخش بهداشت و درمان در استان انجام شده است.
دكتر نظري اين را هم گفت كه رويكرد بنده در دوران مسئوليت در دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز، رويكرد آموزشي است. وي اظهار اميدواري كرده كه با همكاري تمام اعضاي جامعه دانشگاهي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز بتواند مسائل و مشكلات موجود در بخش بهداشت و درمان و آموزش سلامت را حل نمايد.
دكتر ممبيني چه گفت؟
و اما دكترحيات ممبيني رئيس اسبق و پيشكسوت دانشگاه علوم پزشكي كه سال ها سكان اين دانشگاه را به دست داشته است در اين مراسم حرف هاي جالبي زد و از جمله گفت:كدام يك از آرمان‌هاي امام و رهبري به اندازه حوزه بهداشت محقق شده است؟ كاري به حسن و حسين نداشته باشيم. درست است كه كمبودهايي وجود دارد اما واقعيت را قبول كنيم.
وي گفت:كمترين وزيري را مشاهده كردم كه به اندازه آقاي دكترهاشمي به خوزستان علاقه نشان مي‌دهد و تمايل دارد به اين استان كمك كند اما ۸ سال جنگ تحميلي ما از سازندگي بي بهره بوديم و تمام زيرساخت‌هاي ما از بين رفت. از دانشگاه‌هاي اصفهان، مشهد، شيراز و تهران عقب هستيم. شرعا و عرفا حق خوزستان را بدهيد.
به گفته دكتر ممبيني طرح تحول سلامت داراي اشكالاتي است كه بايد برطرف شود. وي با اين حال اظهار اميدواري كردديگر وزارتخانه‌ها هم همچون وزارت بهداشت در خورستان فعال شوند. ممبيني آرزو نمود وزرات راه در استان فعاليت بهتري داشته باشد زيرا تنها نبايد به فكر افزايش آمبولانس‌ها بود، راه‌ها نيز بايد درست شوند. بيمارستان‌هاي گلستان و رازي سال‌هاي زيادي است كه احداث شده‌اند. اگر مشكلي وجود دارد تنها به كارهاي انجام شده توسط روساي دانشگاه علوم پزشكي مربوط نمي‌شود. ‌اگر ما عقب هستيم ديگر استان‌ها پيشرفت كردند از اين رو مي‌گوييم حق خوزستان را بدهيد. اين دو بيمارستان را بازسازي كنيد و اصلا به نام خودتان يا نام يك شهيد مجدداً راه‌اندازي كنيد.

مدير عامل آبفاي خوزستان اهل هم انديشي و انتقاد پذير است

دكتر حقيقي پور مدير عامل آبفاي خوزستان در نخستين نشست هم انديشي با اهالي رسانه، صميمي و شفاف هر آنچه را كه مربوط به وضعيت آب و فاضلاب استان است بيان كرد و از اصحاب رسانه استان خواست با توجه به ارتباطي كه با جامعه و مردم دارند، وي را در ادامه راه همراهي كنند.
وي در معرفي خود به اين نكته بسنده كرد كه به دليل آنكه معاون سازمان آب و برق استان و مدير طرح غدير بوده مسايل اهواز و ساير شهرهاي استان را به ريز مي داند و از شانس بلندي كه دارد ، در كنار استانداري كار مي كند كه پي گيري او در امور، به خصوص بخش آب و فاضلاب استان ضرب المثل است و هر ماه براي پيگيري مصوبات دولت جلسه برگزار مي كند و در حال حاضر فضا براي رفع مشكلات و ارائه خدمات بهتر به مردم آماده است.
حقيقي پور با اشاره به ظرفيت بالاي دانشگاه شهيد چمران، اين دانشگاه را قطب علمي كشور دانست كه حميت خوبي در بحث انتقال آب دارد و مي توان از ظرفيت اين دانشگاه به خوبي بهره برد. وي با اشاره به تلاش مضاعف كاركنان آبفاي استان گفت در شش ماه گذشته كولاك كرده ايم اين در حالي است كه بعضي ادارات تا سه ماه است حقوق پرداخت نكرده اند. حقيقي پور اين را هم گفت كه آبفاي استان همانند دانشگاهي است كه نيروهاي با ارزش در آنجا پرورش مي يابند و مي توان آن را يك سكوي پرتاب دانست چون هر كدام از مديران ما مي تواند مدير عامل يك آبفا در ديگر استانها بشود. وي چند بار تلاش براي بهبود وضعيت آب مسجدسليمان را مطرح نمود و گفت: با توجه به اينكه زماني بهترين آب را داشته است حق اين است كه مردم اين شهر از آب با كيفيت و مناسبي بهره مند شوند. حقيقي پور اين را هم گفت كه هميشه آماده است از نظرات و پيشنهادات رسانه ها استفاده كند و تحمل انتقاد را هم تا دلت بخواهد، دارد.

عنوان برتر اداره‌كل ورزش و جوانان خوزستان در كشور

خوزستان در بين ادارات ورزش و جوانان سراسر كشور، عنوان برتر در ارزيابي عملكرد را به دست آورد.
به گفته مديركل ورزش و جوانان استان اين عنوان پس از ارزيابي عملكرد ادارات كل ورزش و جوانان سراسر كشور توسط وزارت، به دست آمده است. اين ارزيابي در بخش‌هاي مختلف ازجمله ورزش، جوانان، فرهنگي و عمراني صورت گرفته است.

نقل مطالب يا كپي برداري با ذكر منبع آزاد است
Noordaily@yahoo.com