تقدير و تشكر از كلانتري ها را باور كنيم يا موج سرقت از خانه ها را؟

در حالي كه شهردار اهواز معتقد است شهر اهواز از خلا‡ انضباط اجتماعي رنج مي برد، حوادث روزمره خبر از خلا‡ ‡امنيتي در شهر مي دهد و شواهد بيانگر آن است كه سرقت منازل بيشتر شده است. از جمله اهالي منطقه بهارستان شاكي شده اند كه ظرف چند روز، هفت خانه در آنجا مورد دستبرد و سرقت قرار گرفته است.

يكي از اهالي مي گفت: حتي سرقت يكي از خانه ها ساعت پنج بعد از ظهر بوده است.خانه ديگري كه سارقين وارد آن شده اند، داراي دوربين بوده و بعد از آنكه دزدها متوجه دوربين ها مي شوند صاحبخانه را تهديد كرده اند كه اگر فيلم گرفته شده از آنها را تحويلشان ندهد، برايشان مشكل بوجود مي آورند و پس از آن چند شب در محل تيراندازي هاي مشكوك بوده است.به گفته اهالي بيشترين سرقت ها در يك هفته از كوچه بهارستان جنب خانه هاي نيروي انتظامي بوده كه البته مواردي كه صاحبخانه حضور داشته، پنج دقيقه بعد از خبردادن، نيروي انتظامي خود را به محل مي رساند اما وقتي خانه خالي باشد سرقت صورت مي گيرد. اهالي خواستار برخورد قاطع نيروي انتظامي و به خصوص دستگاه قضايي با سارقيني شده اند كه دستگير مي شوند يا متواري هستند.

البته اين حوادث مربوط به حوزه نيروي انتظامي يكي از كلانتري هاست كه مردم شاهد نصب بنرهايي روي ديوار آنجا هستند كه اهالي از دستگيري باند سارقين منطقه تشكر و قدرداني مي كنند و اين نشان مي دهد كه وضع طوري است كه با وجود انهدام و دستگيري باند سارقين آنها بلافاصله تجديد قوا كرده و به تخلفاتشان ادامه مي دهند و ضرورت تقويت و افزايش نيروهاي كلانتري به طوري كه  شبانه روز گشت داشته باشند، محسوس است.

تعدادي از شهروندان همچنين در تماس با راوي نگران اين هستند كه آيا در ايام تعطيلات نوروزي مي توانند خانه هاي خود را بگذارند و به سفر بروند و  يا بهتر است اين كار را نكنند تا در بازگشت از رفتن پشيمان نشوند.در اين مورد انتظار اين است كه نيروي انتظامي با صدور اطلاعيه هايي مردم را راهنمايي كند كه تكليفشان چيست و چه بايد بكنند كه با اطمينان، خانه هاي خود را به قصد سفر ترك كنند.البته شهروندان تا دلت بخواهد اقدامات احتياطي و ايمني انجام مي دهند و از نصب درب ضد سرقت و دوربين و دزدگير و قراردادن ميله بالاي ديوار و نگذاشتن طلا و جواهرات و داشتن نگهبان شب در خانه و غيره دريغ ندارند و با وجود تمام اين تمهيدات باز هم سارقين فعاليت خود را دارند كه اميدواريم علاوه بر اين اقدامات با برخوردهاي قاطع، دستگاه هاي مسئول كاري كنند كه ايام نوروز به كام شهروندان تلخ نشود.

ضمناً با توجه به اينكه خيلي از سارقين براي نيروي انتظامي و دستگاه قضايي شناخته شده هستند، در سالهاي گذشته اين افراد دستگير و تا پايان تعطيلات در بازداشت نگه داشته مي شدند كه نتايج خوبي هم داشت، مگر اينكه تعداد سارقين جديد و ناشناخته به آنها اضافه شده باشد.  ‌

 

وقتي استاد، تزريق بوتاكس را روش درماني براي بيماران سكته مغزي مي داند

تا آنجا كه به ياد داريم هميشه خانم ها را از دستكاري در اندامهايي مثل صورت بر حذر داشته اند و محققين موافق اعمال جراحي و تغيير چهره بانوان نبوده اند چون معتقدند عوارض زيادي دارند و در مواردي مشاهده شده كه عكس قضيه اتفاق افتاده و اعمال انجام شده به خرابي چهره منجر شده است. (البته در سال هاي اخير، علاوه بر خانم ها  آقايان هم انواع جراحي هاي زيبايي را انجام مي دهند ) اما حالا چه شده كه ناگهان يك استاديار نورولوژي مدعي شده تزريق بوتاكس به عنوان يك روش درماني موثر مي تواند به بيماران سكته مغزي كمك قابل توجهي كند. به گفته او بيماراني كه حدود ۲ تا ۳ ماه از بروز سكته مغزي در آنها گذشته است و دچار عوارض شده اند مي توانند كانديد استفاده از تزريق بوتاكس باشند.

اين استاديار نورولوژي تجويز كرده كه < اگر تزريق بوتاكس با اقدامات توانبخشي همراه باشد در حدود سي درصد از بيماران مغزي بهبود حاصل مي كنند. او اين را هم گفته كه بيمار سكته مغزي با استفاده از اين روش ها مي تواند با عصا راه برود و دست خود را حركت بدهد.>

حالا بايد ديد كه آيا اين اظهارنظر استاد يك پژوهش پزشكي است يا صرفاً يك كار تبليغاتي به نفع سوداگراني است  كه از اين راه يك شبه ثروتمند مي شوند و جوابگوي صورت هايي كه بر اثر ناشي گري آنها خراب مي شود نيستند.ضمناً دعا مي كنيم اين كشف استاد را عده زيادي از خانم ها و دختر خانم ها نخوانند، چون همينطوري هم مشتاقان كارهاي زيبايي در نوبت هستند.

 

خوزستان،قبل از مصوبه مجلس كارگروه تسهيل داشته است

روز گذشته در خبرها آمده بود نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در مصوبه‌اي مقرر كردند كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد به رياست استاندار در استان‌ها تشكيل شود.

طبق اين مصوبه مجلس به منظور بررسي و حل و فصل مشكلات واحدهاي توليدي به دولت اجازه داده مي شود نسبت به ايجاد كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد به رياست استانداران اقدام كند. اعضاي ثابت و غيرثابت كارگروه متشكل از نمايندگان دستگاه هاي اجرايي ذيربط و بخش هاي غيردولتي در اين كارگروه است و وظايف و اختيارات آن در آيين نامه اي كه ظرف مدت دو ماه از تاريخ ابلاغ اين قانون توسط وزير صنعت تهيه مي‌شود و پس از تاييد شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي به تصويب هيئت وزيران مي‌رسد، تعيين مي شود.

راوي به خاطر دارد چنين كارگروهي طي سال هاي اخير بارها در استانداري تشكيل شده است و نمي دانيم نمايندگان مجلس شوراي اسلامي دقيقا چه چيزي را به تصويب رسانده اند! نكته قابل تأمل اين است كه برخي نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي طي سال هاي اخير بارها در كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد در استانداري حضور داشته اند!

حالا  چه طور نمايندگان و دولتمردان در پايتخت از وجود چنين كارگروهي در خوزستان خبر نداشته اند، شايد به اين دليل باشد كه خروجي كارگروه اطلاع رساني نشده است.