حذف تكاليف درسي در تعطيلات نسنجيده ترين دستور العمل وزارتي

وزارت آموزش و پرورش طي دستورالعملي تاكيد كرده كه معلمان حق ندارند در تعطيلات نوروزي تكاليف درسي به دانش آموزان بدهند و قرار است خاطرات و داستان هايي را كه از پدربزرگ و مادر بزرگ هايشان شنيده اند بنويسند. به عبارت ديگر همان بسته تكليفي هر سال موسوم به پيك نوروزي امسال در كار نخواهد بود. اكثر معلمان با اين دستور العمل مخالف هستند چون معتقدند اگر براي ۱۵ روز به دانش آموزان تكليفي داده نشود، او درسها را از ياد خواهد برد و چهاردهم فروردين كه به مدرسه مي رود، بسياري از آموخته هايش را فراموش كرده است كه چنين لطمه اي علاوه بر مشكلات عقب ماندگي سال تحصيلي بر اثر تعطيلات ناخواسته، مزيد بر علت براي افت تحصيلي دانش آموزان خواهد بود.

واقعا سياست گذاران مملكت به خصوص در مورد مسائل آموزشي را چه مي شود؟ چرا در حاليكه انتظار مي رفت براي جبران روزهاي تعطيل مدارس به دليل آلودگي هوا، ريزگردها، آبگرفتگي، برف و باران و غيره  تدبيرهاي منطقي و كارشناسانه اتخاذ شود، ناگهان تكاليف نوروزي دانش آموزان را هم حذف مي كنند تا بچه ها از آنچه كه هستند، سركش تر و تنبل تر شوند و پدرو مادرشان نتوانند از آنها بخواهند كه درمدت تعطيلات، كتاب هايشان را نگاه كنند يا تمريني داشته باشند.

به هر حال اينكه حتي تصميم گيري براي دادن تكليف به دانش آموزان هم از معلمان سلب شود خيلي بد است و نتايج اسف باري خواهد داشت كه دودش به چشم هم دانش آموز و هم معلم مي رود. محصل از اين بابت كه افت مي كند و معلم از اين جهت كه در سال جديد، بايد تلاش و زحماتش چند برابر شود و خون دل بخورد تا دروس گذشته را مرور كند و دانش آموز مقداري به وضعيت قبل از تعطيلات برگردد. شايد بهتر بود اين تصميم را ابتدا در استان هايي كه مدارس آنها تعطيلات تحميلي ندارند، اجرا مي كردند و اگر موفقيتي داشتند سال بعد در ديگر استان ها پياده مي شد. شايد هم با اينكار مي خواستند در نسنجيده ترين تصميم وزارت آموزش و پرورش ركورد بياورند.

رييس بنياد نخبگان خوزستان منصوب شد

 

 ‌طي حكمي از سوي دكتر سورنا ستاري، معاون علمي و فناوري رييس‌جمهور و رييس بنياد ملي نخبگان، دكتر علي‌حسين صابري عضو هيات علمي گروه ژنتيك پزشكي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز به عنوان رييس بنياد نخبگان استان خوزستان منصوب شد.‌در حكم صادره از زحمات دكتر علي‌رضا زراسوندي و خدمات ارزنده وي در دوران تصدي مسووليت، قدر داني شده است.

مي گويم به من نگوييد مقام عالي وزارت، مي گويند چشم، اما عمل نمي كنند!

 

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفته است:دزد دزد گفتن كافي نيست، برخورد كردن با دزد و گذشت نكردن از كساني كه اعتماد مردم را خدشه‌دار كرده‌اند مهم است اما مهم‌تر اصلاح كردن فرايند است كه سرمايه‌هاي كشور كه در پستي قرار مي‌گيرند به وسيله اختياراتي كه به آنها مي‌دهيم را فاسد نكنيم، نبايد بگذاريم اين فرايندها شكل بگيرد.  ‌

به گفته جهرمي: ‌امروز به عنوان يك وزير مي‌خواهم دو دستگاه را بياورم كه با هم تبادل اطلاعات كنند، اما درنهايت موفق نمي‌شوم.  ‌

وي اين را هم گفته كه: يك مقامي هم درست كرده‌اند كه امروز خواهش مي‌ كنم كه ديگر مقام عالي وزارت را نگوييد، مي‌گويند چشم اما انجام نمي‌دهند.  ‌

به اعتقاد جهرمي :‌امروز بزرگترين اقدام ضدامنيتي به اشتراك نگذاشتن اطلاعات است.  ‌

هر چه در سال هاي ۹۰ و ۹۲ در اهواز ساخته شد، به مرز نابودي رسيده

 

پيش از اين شهردار اهواز در گفتگو با راوي گفته بود در آستانه سال نو، شب هاي اهواز را نوراني خواهند كرد! سوال پيش آمد كه پس در آستانه نو شدن سال، قرار نيست شاهد نو شدن شهر در روز باشيم؟

كتانباف اما در اين خصوص معتقد است در مدت حضور مجدد به عنوان شهردار اهواز، در حال برگرداندن شهر به حالت زماني است كه آن را تحويل داده و حجم خرابي ها در شهر آنقدر زياد است كه فكر نمي كند تا شش ماه آينده هم در اين زمينه موفق باشد!

شهردار اهواز گفته : حداقل يك سال زمان خواهد برد تا خرابي هاي ايجاد شده ترميم شوند.  به گفته كتانباف ۲۰۰ هكتار از ساحل كارون تا مرز نابودي كامل پيش رفته است. در خصوص روشنايي پارك ها، پل ها و حتي سيلوي اهواز اقدامات خيلي خوبي انجام شد اما تمامي اين نورپردازي ها در طول سال هاي اخير دچار مشكل شده است. هر آنچه را كه طي سال هاي ۹۰ تا ۹۲ ساخته شده به مرز نابودي رسيده است و در حال احياي اين خرابي ها هستيم.كتانباف عنوان كرده است: براي تجهيز پارك ها هزينه هايي پرداخت شد، با تخريب هاي صورت گرفته تمامي اين هزينه ها از بين رفت؛ كه هم اكنون مجددا براي احيا بايد هزينه پرداخت كنيم. دادگستري بايد با مقصر اصلي اين اتفاق برخورد كند. با اين تفاسير اگر قرار هست مديري امكاناتي را به شهر اضافه كند و در دوره بعدي مديريت شخصي ديگر شاهد خرابي باشيم، ديگر نبايد اميدي به اجراي برنامه هاي زيربنايي و عمراني در شهر داشت.

البته دل اهوازي ها به افتتاح دو پل تا پايان سال خوش بود كه شهردار اهواز در اين خصوص هم گفته است در صورتي كه قطعات مورد نياز پل تقاطع غير همسطح شهيد بندر از گمرك بندرعباس تخليه و بارگيري شوند، پس از چهار هفته مسير شرق به غرب اين پل آماده بهره برداري مي شود. تعطيلي گمرك از پايان اسفند به مدت يك ماه است و اميدوار هستيم پس از پايان تعطيلات گمرك و بارگيري قطعات، مسير شرق به غرب پل تقاطع غير همسطح شهيد بندر مورد بهره برداري قرار گيرد.

كتانباف گفته: بخش عمده ي پل ولايت در مسير گلف نيز آسفالت نيز شده تا خردادماه مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

ظاهرا امسال خبري از نو شدن شهر نيست و بايد تنها دلمان را به رنگ كردن جدول ها و كاشتن گل خوش كنيم و سال بعد هم بشرطي تغييري در شهر خواهيم ديد كه بگذارند كتانباف كار كند و او را دلسرد نكنند.