رهبر انقلاب در ديدار مداحان اهل بيت (ع): حضور ايران در منطقه ربطي به امريكا و اروپا ندارد

رهبر معظم انقلاب گفتند: ما براي حضور در منطقه بايد با دولت‌هاي منطقه مذاكره كنيم، چرا با شما گفتگو كنيم؟ هر وقت خواستيم در آمريكا حضور پيدا كنيم، بله، بايد با شما گفتگو كنيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، در آستانه ولادت با سعادت حضرت صديقه‌كبري فاطمه‌زهرا سلام‌ا…‌عليها، هزاران نفر از شاعران و ستايشگران اهل‌بيت عليهم‌السلام با رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار و تعدادي از ستايشگران و نغمه‌سرايان اهل‌بيت(عليهم‌السلام) فضاي حسينيه امام خميني(ره) را به عطر مدايح و مناقب دخت گرامي پيامبر اسلام، معطر كردند.

حضرت آيت ا… خامنه‌اي در اين ديدار، مقامات معنوي و عظمت روحي حضرت فاطمه‌زهرا(س) را خارج از فهم بشري دانستند و گفتند: مقام والاي دختر پيامبر اعظم را بايد از پروردگار و اولياء الهي شنيد و آموخت، همچنانكه پيغمبر اكرم(ص) در وصف آن بانو، تعبير بلند برترين زنان اهل بهشت را بيان فرموده است و شيعه و سنّي بر صحت اين روايت، اتفاق‌نظر دارند.

ايشان با اشاره به نامگذاري روز ولادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) به‌عنوان <روز زن>، زن را در منطق اسلامي برخوردار از يك چهارچوب كامل خواندند و افزودند:<زن اسلامي> موجودي است داراي ايمان، عفاف، رشد علمي و معنوي، اثرگذار در اجتماع، مدير خانواده و مايه آرامش مرد و  در كنار آن برخوردار از خصوصيات زنانگي مثل لطافت و آمادگي براي دريافت انوار الهي.

رهبر انقلاب اسلامي، الگوي زن اسلامي را زنان بزرگي همچون حضرت فاطمه‌زهرا و حضرت خديجه كبري دانستند و گفتند: در مقابل الگوي اسلامي، الگوي انحرافي زن غربي وجود دارد كه به‌جاي همه خصوصيات برجسته و ممتاز زن اسلامي شاخصه‌هايي همچون برهنگي و جلب نظر و التذاذ مردان را در خود دارد.

ايشان، ملزم بودن مردان به پوشيدن لباس كامل و تشويق زنان به برهنگي هر چه بيشتر در مجالس رسمي غرب را نمونه‌اي از سوق دادن زن غربي به ولنگاري و بي‌بندوباري برشمردند و افزودند: امروز زن غربي مظهر مصرف، آرايش جلوه‌گري مقابل مردان و وسيله هيجان جنسي است.

حضرت آيت ا… خامنه‌اي، طرح مسائلي همچون <عدالت جنسيتي> در سخنان غربي‌ها را ظاهري و مسئله‌اي خالي از واقعيت دانستند و با اشاره به اذعان تعداد زيادي از زنان صاحب‌مقام غربي در ماههاي اخير به قرار گرفتن در معرض سوء استفاده و خشونت در جريان مسائل اداري، گفتند: اسلام به‌وسيله حجاب در را بر روي اين نقطه انحراف بسته است بنابراين حجاب اسلامي وسيله مصونيت زن است نه محدوديت او.

ايشان با تأكيد بر اينكه پرچم استقلال هويتي و فرهنگي زنان در دست زنان ايراني است، افزودند: بانوان ايراني با حفظ حجاب استقلال هويتي و فرهنگي خود را به دنيا صادر و اين سخن جديد را اعلام مي‌كنند كه زن مي‌تواند با حفظ حجاب و عفاف و جلوگيري از سوء استفاده مردان بيگانه و زياده‌طلب، در ميادين اجتماعي حضور فعال و مؤثر داشته باشد.

رهبر انقلاب اسلامي با انتقاد از كساني كه كانون خانواده را تحقير و اينگونه وانمود مي‌كنند كه "عدالت جنسيتي يعني در هر عرصه‌اي كه مردان حضور دارند، زنان نيز حضور داشته باشند" اين كار را خيانت به زنان و حرمت و شخصيت آنان دانستند و گفتند: زن، محترم است و هيچ‌كس مخالف حضور او در ميادين اجتماعي و تحصيل علم و كسب مسئوليت نيست.

ايشان افزودند: اين هنر انقلاب اسلامي است كه امروز زنان ايراني جزو بهترين دانشمندان و شخصيت‌هاي فرهنگي هستند زيرا قبل از انقلاب اينگونه نبود و تعداد زنان برتر در بخشهاي علمي و فرهنگي بسيار محدود بود.

حضرت آيت ا… خامنه‌اي، زن را مدير و محور خانواده و نقش مادري، همسري و ايجاد آرامش در خانواده را مهمترين شغل و مسئوليت او دانستند و به زنان ايراني توصيه كردند: مفاهيم اسلامي و چهارچوبهاي قرآني درباره زن را حفظ و تقويت كنيد و آن را از آفاتي همچون اسراف، رقابت‌هاي منفي و الگو گرفتن از زن منحرف غربي دور بداريد.

ايشان در ادامه، چهل سال توطئه مستمر و بي‌نظير دشمنان عليه ملت ايران و در عين حال بالندگي و پيشرفت روزافزون شجره طيبه انقلاب را مايه افتخار و نشانه لطف الهي خواندند و گفتند: دشمنان ايران از چند ماه قبل در اتاق‌هاي فكر دور هم نشستند و براي سه ماه آخر سال طراحي كردند كه به خيال خود كار جمهوري اسلامي را در اسفند ماه تمام كنند.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: در دي ماه و بهمن ماه ديديد كه مردم چگونه جواب آنها را دادند و ملت ايران همواره آماده است كه هر متجاوز و متَعرّضي را به جاي خود بنشاند.

ايشان سپس با تأكيد بر اينكه همه از جمله دشمنان ايران از استحكام كشور و متكي بودن آن به مردم و جوانان و راه امام بزرگوار اطلاع دارند، به تبيين ابعاد و اهداف طراحي دشمنان در حمله به نقطه هويت مستقل و فرهنگي زن مسلمان يعني مسئله <حجاب> پرداختند.

حضرت آيت ا… خامنه‌اي با اشاره به تبليغات پرحجم دشمنان و هزينه‌هاي سرسام‌آور آنان براي اثرگذاري منفي بر مسئله حجاب، گفتند: آن‌همه هزينه، فكر و تبليغات كردند كه در نتيجه آن چند دختر فريب بخورند و در گوشه‌وكنار روسري از سر بردارند و همه تلاش‌هايشان در اين نتيجه كوچك و حقير خلاصه شد كه اين، مسئله‌اي نيست اما آنچه بنده را حساس مي‌كند، طرح مسئله <حجاب اجباري> از دهان برخي خواص است.

ايشان افزودند: اين عده كه در ميان آنها روزنامه‌نگار روشنفكرنما و آخوند معمّم هم وجود دارد، همان خطي را دنبال مي‌كنند كه دشمن نتوانسته با آن‌همه هزينه در كشور به نتيجه برساند كه ان‌شاءا… اين كارشان نادانسته باشد.

رهبر انقلاب اسلامي با رد ادعاي اين افراد مبني بر اينكه دستور امام راحل درباره حجاب زنان مربوط به همه‌ي زنان نبوده است، گفتند: اين حرف غلط است زيرا ما آن زمان بوديم و خبر داريم كه امام بزرگوار در مقابل اين منكر واضح كه به‌دست پهلوي‌ها و دنباله‌هاي آنها در كشور ايجاد شده بود، همچون همه منكرات مثل كوه، محكم ايستاد و گفت حجاب بايد وجود داشته باشد.

ايشان افزودند: نظام اسلامي با فردي كه در خانه خود و در مقابل نامحرم حجاب ندارد، كاري ندارد، اما كاري كه در خيابان و در ملا‡ عام انجام مي‌شود در واقع كار و تعليم عمومي است و براي نظام برآمده از اسلام، تكليف ايجاد مي‌كند.

حضرت آيت ا… خامنه‌اي گفتند: كار حرام، بزرگ و كوچك ندارد و آنچه حرام شرعي است، نبايد به صورت آشكار انجام شود، زيرا شارع اسلامي بر حكومت تكليف كرده مانع انجام حرام علني شود.

ايشان با ردّ حرف برخي افراد مبني بر اينكه بايد اجازه داد مردم خودشان حجاب را انتخاب كنند، گفتند: اين حرف را درباره همه گناهان اجتماعي مي‌توان گفت؛ مثل آن كه بگويند فروش مشروبات الكلي آزاد شود و هر كس خواست بخورد يا نخورد؛ آيا اين حرف درست است؟

حضرت آيت ا… خامنه‌اي با تأكيد بر اينكه ما مفتخر به حجاب زنان ايراني هستيم و زن ايراني با حجاب اسلامي و چادر ايراني توانسته در عين خانه‌داري و همسرداري به بالاترين رتبه‌هاي علمي و فرهنگي، و حضور مؤثر اجتماعي دست يابد، افزودند: اين كار خطاي بزرگي است كه برخي افراد براي ايجاد ميل غلط و انحرافي به فرهنگ غربي به دنبال دور زدن قوانين هستند.

ايشان در همين زمينه با انتقاد از انجام برخي اقدامات خلاف در زمينه سياست‌هاي جمعيتي و آموزشي، گفتند: بايد جلوي هرگونه تخلف از سياست‌هاي اسلامي گرفته شود و مسئولان بايد كار را به نحوي پيش ببرند كه اهداف اسلام تأمين شود نه اهداف دشمنان.

رهبر انقلاب اسلامي، فرهنگ الهي را تضمين و تأمين‌كننده استقلال و آزادي ملت ايران دانستند و گفتند: ولنگاري و اسير دست‌بسته‌ي فرهنگ غرب بودن، آزادي نيست بلكه آزادي يعني ايمان، فكر، فرهنگ و الگوي اسلامي خود را داشته باشيد و دنبال كنيد.

حضرت آيت ا… خامنه‌اي در همين زمينه به تكرار عنوان عدالت جنسيتي در سخنان غربي‌ها و افراد مقلّد غرب اشاره و اين سؤال را مطرح كردند: اين چه عدالتي است كه بر اساس آمارهاي خودشان، بيشترين ميزان تجاوز جنسي با اعمال زور و خشونت و همچنين بيشترين خشونت عليه زنان به‌دست مردان در خانواده‌ها در اروپا و امريكا انجام مي‌شود؟

ايشان، عدالت جنسيتي در اسلام را به معناي محترم و مورد تعرض قرار نگرفتن زن و جلوگيري از اعمال خشونت عليه زنان در خانواده دانستند و تأكيد كردند: براي فهم آنكه چه چيزي خشونت هست يا نيست بايد از منطق و فكر اسلامي استفاده شود نه از تعاليم غرب.

رهبر انقلاب اسلامي سپس به بيان چند توصيه خطاب به مداحان پرداختند.

ايشان با اشاره به دشمني‌هاي خباثت‌آميز عليه نظام و ملت ايران، ستايشگران اهل‌بيت عليهم‌السلام را رسانه‌هايي مهم در مقابله با اين دشمني‌ها خواندند و خطاب به آنان گفتند: بايد با افزايش معرفت و عقلانيت و ايمان مخاطبان، و روشنگري سياسي و ترويج رفتار و اخلاق اسلامي، تأكيد بر اتحاد ملي و گسترش برادري و مهرباني، وظيفه سنگين خود را انجام دهيد.

بخش پاياني سخنان حضرت آيت ا… خامنه‌اي پاسخ به سخنان مقام‌هاي امريكايي و اروپايي در مخالفت با حضور منطقه‌اي ايران بود.

ايشان گفتند: در حالي‌كه امريكا در همه‌جا حضوري مفسدانه و فتنه‌گرانه دارد، مرتباً درباره حضور ايران در منطقه شبهه‌آفريني مي‌كنند. آيا ما براي حضور در منطقه بايد از امريكا اجازه بگيريم؟

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: ما براي حضور در منطقه بايد با دولت‌هاي منطقه مذاكره و گفت‌وگو كنيم يا با شما؟ هر گاه خواستيم در امريكا حضور پيدا كنيم با شما گفت‌وگو مي‌كنيم!

ايشان در پاسخ به مقام‌هاي اروپايي مبني بر تمايل به مذاكره با ايران درباره حضور آن در منطقه، مجدداً همين نكته را مورد تأكيد قرار دادند و گفتند: اين مسئله به شما چه مربوط است؟ اين منطقه، منطقه ماست يا شما؟ شما در منطقه ما چه مي‌كنيد؟ ما با ملت‌هاي منطقه قرار مي‌گذاريم و قرار هم گذاشته‌ايم و پيش رفته‌ايم و پيش‌تر هم خواهيم رفت.

اين مسائل سياسي را بايد مردم بدانند.