مديركل تعزيرات حكومتي خوزستان: فعاليت پاركبانان در استان غيرقانوني است

مديركل تعزيرات حكومتي خوزستان گفت: فعاليت همه پاركبانان كه در فضاهاي عمومي استان و كلانشهر اهواز كار مي كنند غيرقانوني است.

به گزارش ايرنا، رضا سعيدي در نشست خبري با خبرنگاران رسانه هاي گروهي در سرسراي اداري تعزيرات حكومتي استان افزود: بسياري از پاركبانان فاقد مجوز همچنان در حال فعاليت هستند ولي درصورت اعلام گزارش تخلف آنان به تعزيرات استان، گزارش رسيدگي خواهد شد.

وي با بيان اينكه هيچ دستگاهي راسا‌ نمي‌تواند مجوز فعاليت پاركبان را صادر كند بلكه فرايند صدور مجوز با مصوبه شوراي شهر و ترافيك، اتحاديه تاكسيراني با محوريت شهرداري داراي اعتبار قانوني است اظهار كرد: تاكنون مجوزي براي پاركبانان كلانشهر اهواز صادر نشده بنابراين دريافت وجه از مردم از منظر قانوني تخلف است.

سعيدي با تاكيد بر اينكه مردم بايد خود مطالبه گر و نظارت گر باشند افزود: اگر مردم گزارش هاي خود را به سامانه پيامكي۱۳۵تعزيرات و شماره تلفن ۱۲۴سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اعلام كنند موضوع در تعزيزات بررسي و منجر به صدور حكم مي شود.

تعزيرات حكومتي تنها مسئول رسيدگي به تخلفات است

مديركل تعزيرات حكومتي استان خوزستان با بيان اينكه اين اداره كل تنها وظيفه رسيدگي به پرونده هاي تخلفات را دارد و دستگاه نظارت كننده نيست افزود: دستگاه نظارت، اصناف اتحاديه هاي صنفي، سازمان صنعت ، معدن و تجارت هستند و آنان و همچنين خود مردم بايد گزارش هاي تخلفات را به صورت مكتوب و مستند به اداره كل تعزيرات اعلام كنند تا رسيدگي و به منجر به صدور راي شود.

 سعيدي، مردم را بهترين ناظر در كشف تخلف عنوان كرد و افزود: گزارش هاي مردمي به سرعت مورد رسيدگي قرار مي گيرد.

كشيك نوروزي از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردين

مديركل تعزيرات حكومتي استان خوزستان از اجراي برنامه كشيك نوروزي از ۱۵اسفند تا ۱۵ فروردين به مدت يك ماه با هدف برخورد با گرانفروشي و تخلفات صنفي خبر داد.

سعيدي افزود: هدف اصلي از اجراي كشيك نوروزي مچ گيري نيست بلكه برخورد با تخلفات احتمالي و صيانت از حقوق شهروندي و رصد بهتر بازار است.

توزيع اقلام اساسي در فروشگاه هاي زنجيري و بهاره 

مديركل تعزيرات حكومتي خوزستان گفت: در ايام نوروزي توزيع اقلام اساسي نظير گوشت منجمد قرمز ، تخم مرغ ، شكر و ميوه با نرخ مصوب توزيع مي شود و چنانچه تخلفي به تعزيرات منعكس شود به سرعت مورد رسيدگي قرار مي گيرد.

سعيدي، عدم درج قيمت و گران فروشي را ۲ تخلف عمده صنفي عنوان كرد و در ادامه گفت: امسال حدود ۱۲ هزار پرونده در حوزه كالا و خدمات، قاچاق و  بهداشت، دارو و درمان به تعزيرات حكومتي ارجاع شده و مورد رسيدگي قرار گرفته است.

وي تاكيد كرد: تعزيرات حكومتي به عنوان يك دستگاه شبه قضايي فراتر از قانون برخورد نمي كند و بر اساس وظيفه اي كه رسيدگي به تخلفات است وارد عمل مي شود و پس از رسيدگي به پرونده تخلف ، مبادرت به صدور حكم مي كند.