مرخصي خودروهاي اروندي باز هم مشكل ساز شد

در حالي كه چند روز بيشتر به سال نو و آغاز تعطيلات نوروزي نمانده، باز هم ماجراي ديگري از سريال دنباله دار خودروهاي اروندي در حال اجراست تا مردمي كه در اين استان انواع بلاهاي طبيعي و غيرطبيعي را در طول سال تحمل مي كنند، نتوانند از تنها امتيازي كه به همت استاندار سابق (دكتر مقتدايي) نصيبشان شد، بهره مند شوند و با وجود مصوبه شوراي تامين همچنان امكان مرخصي اين خودروها فراهم نشده است و مسئولان استاني در تلاشند تا موافقت گمرك كشور را در اين باره بگيرند. مشكلي كه هزاران شهروند خوزستاني را درگير كرده و بيش از چند هزار پلاك درخواست شده و منتظر صدور مجوز مرخصي هستند.

 البته تا حالا هم به طور موقت داده اند، اگر اين رويه در چند روز تعطيلات هم ادامه پيدا مي كرد كار مملكت لنگ نمي شد. شايد هم اگر حل مشكل به ناظر گمركات خوزستان محول مي شد، دريافت مجوز موقت براي ايام نوروز شدني بود اما قضيه از اين قرار است كه استاندار به موضوع ورود كرده و نامه اي به وزير نوشته و او بايد نظر يا دستور بدهد كه فعلا وزير هم به روسيه رفته و بايد صبر كرد تا بيايد و اگر وقت كرد به نامه استاندار جواب بدهد. به قرار اطلاع سه شنبه شب شوراي تامين استان مرخصي خودروهاي اروندي را مورد بحث قرارداده است. ماده ۱۶ قانون مناطق آزاد اجازه داده خودروها به مرخصي بروند، حالا بايد ديد اين ماده چگونه اجرايي خواهد شد.

بهرحال به نظر مي رسد هر چه براي حل مشكلات از اين نوع كه به استان مربوط مي شود نامه نگاري نشود و مسئولان استاني از اهرم پيگيري و پشتكار شخصي استفاده كنند، مسائل آسان تر حل خواهد شد و استاندار هم بهتر است حتي المقدور با ارتباطات تلفني يا حضوري از مقامات كشوري امتياز يا مجوز بگيرد چون تجربه نشان داده طي كردن مراحل نامه ها زمان بر است و خيلي وقت ها هم مقامات كشوري حاضر نيستند كتبا مدركي بدهند چون ممكن است ديگر استانها هم خواستار چنين امتيازي بشوند اما شفاها مي شود بعضي امور را با اغماض رتق و فتق كرد.

 

طرحي نو از وزير جوان  ارتباطات و فن آوري اطلاعات

اولين نشست خبري <بر خط و سراسري> وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات روز شنبه همزمان با يكصد و چهل و يكمين سالگرد تاسيس اين وزارت خانه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با حضور تمامي رسانه ها در سراسر كشور از طريق كانال آپارات (شبكه فيلم رسانه ارتباطات و فناوري اطلاعات) به آدرس >www.aparat.com/ictmedia<‌ برگزار مي شود كه خبرنگاران سراسر كشور مي توانند با ذكرنام و نام خانوادگي و نام رسانه سوال خود را به آدرس >www .aparat.com /ictmedia- jornalist/live<‌ مطرح كرده و پاسخ آن را در پخش زنده توسط  وزير دريافت كنند.  ‌

وزير ارتباطات تا حالا ثابت كرده كه وقتي امور به نيروهاي جوان اما متخصص سپرده شود، كارها بهتر و با طرح هاي نو پيش مي رود و اميدواريم روزي برسد كه به هيئت دولت بجاي خانه سالمندان، خانه جوانان بگويند.

 

فتواهاي استاندار اسبق خوزستان در دفاع از زاينده رود و حقوق مردم اصفهان

رئيس شوراي اسلامي شهر اصفهان گفته حقابه مردم اصفهان شرعي، قانوني و تاريخي است كه بايد تأمين شود و بي شك اين حق بويژه حقآبه زاينده رود قابل حذف از محاسبات نيست.

فتح ا.. معين استاندار اسبق خوزستان در جلسه  اخير شوراي اسلامي شهر اصفهان، تأكيد كرده اول بايد حق شرعي و قانوني مردم اصفهان از آب و رودخانه زاينده رود تامين شود و پس از آن به آنها بگوييم كه مديريت مصرف داشته باشند؛ اينكه حقآبه مردم اصفهان در جاي ديگري و به مصرف ديگري برسد و از آنها انتظار مديريت مصرف داشته باشيم، درست نيست.

معين هشدار داده كه  از تونل سوم كوهرنگ نبايد براي تامين آب بخش ها و نقاط ديگر استفاده كرد زيرا اين تونل بدهي دولت به مردم اصفهان است و اميدواريم براي تامين آب مردم اصفهان يك حركت انقلابي صورت گيرد.

اين مطالب بايد قابل توجه اعضاي شوراي شهر اهواز باشد كه بجاي مشغول شدن با موضوع هايي مثل رفتن يا ماندن شهردار، به مسائل اساسي بپردازند.

 

پليس از كدام منبع، رانندگان قانونمند را به جام جهاني مي فرستد؟

 

رئيس پليس تهران گفته است: با هزينه پليس بانك ملي قرار است براي تشويق رانندگان قانونمدار چند نفر از اين رانندگان را براي  شركت در مسابقات جام جهاني معرفي كند.

در اينجا اين سوال ها پيش مي آيد كه اولا شاخص  رانندگان قانونمند كدامند؛ ثانيا بانك ملي در راه خدا كه پول خرج نمي كند و بهتر است روشن شود پس انداز پليس در بانك ملي از كدام منبع بوده است و چنين برداشتي شبه آور نيست؟

 

حكم مصطفي سمالي به عنوان فرماندار ايذه صادر شد

 

وزير كشور در حكمي مصطفي سمالي را به سمت فرماندار شهرستان ايذه  منصوب كرد. وي تاكنون حكم سرپرستي داشته است.

 

به خاطر دل عاشق، ظهور كن مهتاب

به ذهن شب زده من ظهور كن مهتاب

ز دشت تيره ظلمت عبور كن مهتاب

دلم گرفته نگارم، ببين كه تاريكم

به خاطر دل عاشق، ظهور كن مهتاب

اللهم عجل لوليك الفرج