يك كشتي حامل ذرت فاسد در انتظار تعيين تكليف

اين روزها بحث پهلو گرفتن يك كشتي حامل هزاران تن ذرت در بندر امام است كه از يك كشور وارد شده اما به هر دليل كه شايد تاخير از مهمترين عوامل آن باشد، فاسد شده و آزمايش ها نشان داده غير قابل مصرف است و حتي به درد استفاده در الكل سازي يا خوراك دام هم نمي خورد. معمولا به كشتي كه حامل هر موادي باشد دو ماه مهلت تحويل داده مي شود، دو ماه هم تمديد مي كنند، پس از آن توقف كالا تمديد نمي شود و بايد تعيين تكليف شود.

در گفتگويي كه راوي با آقاي حسام مديركل اموال تمليكي استان داشت، ايشان تاكيد كرد كه تا كشتي تاييديه نگيرد وارد بندر نمي شود و وقتي هنوز محموله در كشتي است به اين معني است كه نهادهاي ناظر مانند استاندارد و دامپزشكي سالم بودن آن را تاييد نكرده اند و زماني تخليه صورت مي گيرد كه آزمايشات اوليه مثبت باشد. به گفته وي وقتي محموله مجاز به تخليه نيست بايد برگشت بخورد.  ‌

حسام در خصوص امكان تحويل محموله به اموال تمليكي گفت حتي اگر محموله اي به دست ما برسد و تشخيص داده شود كه سالم نيست به هيچ وجه مورد استفاده قرار نخواهد گرفت در حاليكه نهادهاي حفاظتي و امنيتي به شدت مراقب هستند تا كالاي فاسدي وارد چرخه استان نشود.  ‌

ما هم اميدواريم هرچه زودتر تكليف اين محموله روشن شود ضمن اينكه انتظار اين است كه مسئولان مربوط جزييات اين ذرت هاي آلوده، علت و سرنوشت آن را اطلاع رساني كنند. البته به قرار اطلاع به مالك كالا اعلام شده كه بيايد تعيين تكليف كند كه احتمالا بخشي از آن را به كشوري كه ذرت از آنجا خريداري شده مرجوعه مي كنند.

صحبت از آقاي حسام شد بد نيست بدانيد كه اين مدير از نيروهاي خوشنام و صادق استان است كه سالهاست درخواست رفتن از مجموعه را كرده اما به دليل خصوصيات بارزي كه دارد، همچنان از او خواسته شده كه در جايگاهش بماند. براي اين مدير معتمد آرزوي سلامت و ادامه توفيق در انجام وظايف خطيرش را داريم.  ‌

 

توضيحات فرزند آيت‌ا… موسوي جزايري درباره حواشي اخير فضاي مجازي درباره انتصابات وي

پيرو انتشار برخي مطالب در خصوص سيدمحمدجواد موسوي جزايري فرزند آيت‌ا… موسوي جزايري نماينده ولي‌فقيه در خوزستان با موضوع واگذاري برخي مسئوليت‌ها به وي، بيانيه‌اي صادر و توضيحاتي ارائه داد.

متن بيانيه سيد محمدجواد موسوي جزايري بدين شرح است:

بسم‌ا… الرحمن الرحيم

اين‌جانب سيد محمدجواد موسوي جزايري در پاسخ به اظهاراتي كه در رابطه با بنده مطرح‌شده است معروض مي‌دارم:

۱: احكامي كه جهت عضويت در شوراها و حضور در جلسات فرهنگي به حقير داده‌شده است متضمن هيچ‌گونه حقوق و درآمدي نمي‌باشد و من‌جمله مديريت مجمع جهاني اهل‌بيت (ع) خوزستان افتخاري و بدون حقوق است و اينكه بعضي توهم كرده‌اند هدايايي داده مي‌شود در شوراها و جلسات مربوط به اين‌جانب خلاف واقع و كذب محض است.

۲: جلسات فرهنگي مزبور هر چند ماه يك‌بار تشكيل مي‌شود و كار روزانه‌اي نيست آن‌گونه كه بعضي وانمود كرده‌اند.

۳: حضور اين‌جانب در كنار استاندار و يا مديران ديگر همانند ساير سادات و روحانيون كه همواره مورداحترام مسئولين و مردم متدين مي‌باشند بنا به خواست آنان بوده است وگرنه حقير هيچ اراده و اصراري در اين رابطه نداشته‌ام.

۴: احكام مزبور هرچند منتشر شد و معارفه نيز انجام گرديد ولي درروند اجرا جامه عمل نپوشاند آنچه تاكنون حقير رسماً پذيرفته و وارد عمل شده‌ام مسئوليت مجمع جهاني اهل‌بيت (ع) خوزستان و عضويت در شوراي فرهنگ عمومي خوزستان است.

۵: هم‌اكنون در رابطه با اين دو وظيفه باقيمانده نيز اعلام مي‌نمايم كه صلاح و مصلحت به دست والد معظم حضرت آيت‌ا… موسوي جزايري (دامت‌توفيقاته) مي‌باشد و اين‌جانب هيچ‌گونه داعي بر ادامه آن‌ها ندارم هر چه معظم له بفرمايند عمل مي‌كنم.

والسلام عليكم و رحمه‌ا… و بركاته

سيد محمدجواد موسوي جزايري 

سازمان گردشگري از كشورهاي منطقه الگو بگيرد

شيخ نشينان امارات با استفاده از معماري هاي يزد و بستك استان هرمزگان، شروع به بازسازي بادگيرها در در دبي كرده اند و همين موضوع به يكي از جذابيت هاي گردشگري اين منطقه تبديل شده است.

با توجه به جذابيت هاي گردشگري در نقاط مختلف كشور اميدواريم سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در بهره گيري از ظرفيت هاي موجود لااقل از كشورهاي كوچك منطقه الگوگيري كند.