رهبر انقلاب در ديدار جمعي از مسئولان: تعرض به امنيت و حريم مردم در پيام‌رسان‌هاي داخلي حرام شرعي است

حضرت آيت الله خامنه‌اي در ديدار جمعي از مسئولان و مديران نظام تاكيد كردند: تعرض به امنيت و حريم مردم در پيام‌رسان‌هاي داخلي <حرام شرعي> است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ظهر روز گذشته  در ديدار جمعي از مسئولان و مديران نظام با تبريك اعياد و ماه رجب، اين ايام مبارك را فرصت‌هايي برجسته براي عبادت و توسل خواندند و افزودند: كليد حل مشكلات، <دعا، ياد خدا و اصلاح دل‌ها> است و ماه رجب عيد كساني است كه قصد اصلاح قلوب خود را دارند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأكيد بر لزوم ايستادگي مسئولان بر اهداف اسلام و جمهوري اسلامي، گفتند: <تقوا> و <اجتناب از گناه، خيانت و دنياطلبي> كه عامل ايستادگي، و براي مسئولان از اوجب واجبات است، در گرو تقويت ارتباط با خداست.

ايشان با يادآوري روحيه انقلابي و خدمتگزارانه حاكم بر مديران كشور در دهه ۶۰، خطاب به مسئولان خاطرنشان كردند: آيا آن احساسات و رفتارهاي تحسين‌برانگيز را به ياد داريد؟ آيا آن بي‌اعتنايي به مال دنيا و اهتمام به خدمت را به‌ياد داريد؟ اشكال كار اين است كه گاهي آن ارزشها فراموش مي‌شود.

رهبر انقلاب اسلامي راه جلوگيري از مبتلا شدن به غفلت و سقوط تدريجي را مراقبه خواندند و افزودند: همه ما مسئولان در جمهوري اسلامي احتياج به تعمير قلب خود داريم زيرا جمهوري اسلامي بر اساس اهداف و آرمان‌هاي مهمي همچون توحيد و شريعت الهي، عدالت، آزادي و استقلال بوجود آمده و با حكومت‌هاي متعارف در دنيا متفاوت است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي در بخش ديگري از سخنانشان با تأكيد بر لزوم ساماندهي فضاي كسب و كار به‌عنوان زيربناي اقتصاد كشور، افزودند: انجام اين كار جزو وظايف ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي است و آن ستاد نيز پيگير حل مشكلات است اما بايد كار با نيرو و انگيزه جوانانه دنبال و پيگيري شود.ايشان همچنين با ابراز خرسندي از تبديل شدن مطالبه ايجاد پيام‌رسان‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي داخلي به مطالبه‌اي عمومي، گفتند: مسئولان بايد امنيت و حريم داخلي مردم و كشور را حفظ كنند. تعرض به امنيت و حريم داخلي مردم <حرام شرعي> است و نبايد انجام شود.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: متصديان كار در دستگاههاي دولتي و قضايي مراقبت كنند تا حريم داخلي زندگي مردم و اسرار آنها محفوظ بماند.

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، آقاي جهانگيري معاون اول رئيس‌جمهور به نمايندگي از مسئولان، انتخاب شعار <حمايت از كالاي ايراني> را براي سال ۱۳۹۷، عالمانه و دقيق خواند و افزود: اگر اين شعار را عملياتي كنيم، اشتغال، رفاه و درآمد مردم افزايش خواهد يافت.