رهبر انقلاب در بازدید از نمایشگاه کتاب: کتابخوانی از ضرورت‌های زندگی آحاد مردم به‌ویژه جوانان است

رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه کتاب بازدید کردند

رهبر معظّم انقلاب اسلامی با حضور در مصلی امام‌ خمینی(ره) از نمایشگاه کتاب بازدید کردند.

به گزارش فارس، حضرت آیت ا… خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی با حضور در مصلی امام‌خمینی(ره) از نمایشگاه بین المللی کتاب بازدید کردند.

بر اساس این گزارش، دهمین روز نمایشگاه کتاب در حالی آغاز شد که رهبر انقلاب اسلامی پس از سه سال از نمایشگاه کتاب بازدید کردند.

این بازدید از راهروهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ نمایشگاه انجام گرفت. معظم له از ساعات ابتدایی صبح  روز گذشته در مصلای امام خمینی حاضر شدند و ضمن گفت‌و‌گو با برخی ناشران از کتاب‌های حاضر در مصلی دیدن کردند. غرفه‌های نورالزهرا، نگاه، نوید شیراز، ثالث، هزاره ققنوس، مرکز و نگار از جمله غرفه‌هایی هستند که رهبر انقلاب با غرفه‌داران آن گفت‌وگو کردند.

در جریان این بازدید غرفه داران و برخی ناشران حاضر در نمایشگاه توضیحاتی درباره تازه های نشر و فعالیت های خود ارائه کردند.

تاکیدات رهبر انقلاب در حوزه کتاب و کتابخوانی بارها و بارها در بیانات ایشان بازتاب داشته و همواره بر لزوم توجه به کتاب تاکید داشته‌اند.

دیدار رهبر انقلاب در حالی از دوره سی و یکم نمایشگاه انجام شد که  روز جمعه  مصادف با شلوغ‌ترین روز نمایشگاه پیش‌بینی شده است.

 

 

 

رهبر انقلاب در بازدید از نمایشگاه کتاب:

کتابخوانی از ضرورت‌های زندگی آحاد مردم به‌ویژه جوانان است

 رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز گذشته به مدت یک‌ساعت و نیم از سی‌ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کردند.

به گزارش مهر، در این بازدید که آقای صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشت، حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای از ۵۰ غرفه دیدن کردند و ضمن گفت‌وگو با ناشران و شنیدن نکات و دغدغه‌های آنان در جریان تازه‌های نشر قرار گرفتند.

رهبر انقلاب اسلامی پس از بازدید، در سخنان کوتاهی، کتاب و کتابخوانی را یکی از ضرورت‌های زندگی آحاد مردم به‌ویژه جوانان دانستند و افزودند: نقش کتاب یک نقش بی‌بدیل است، البته بهترین کتاب‌ها، کتابی است که انسان را به سمت خداوند و ارزش‌های والا و انقلابی هدایت کند، و امیدواریم کتاب  جایگاه حقیقی خود را در جامعه بیابد.