تا بهره برداري از خط دوم آبرساني غدير؛ آب در آبادان سهميه بندي شد

فرماندار خرمشهر:

چهار گروه شبانه روز مشغول اجرای خط ۲ آبرسانی غدیر هستند

اداره آبفاي آبادان با صدور اطلاعيه اي اعلام كرد:با توجه به اينكه شوري رودخانه بهمنشير به حد آب دريا رسيده و برداشت آب از اين رودخانه متوقف شده و با توجه به افت فشار آب، ناچار به سهميه بندي آب براي شهروندان آبادان هستيم. به گزارش ايرنا، در اين اطلاعيه كه روز گذشته رونوشت آن در اختيار ايرنا قرار گرفته آمده است: شوري آب رودخانه بهمنشير به حد آب دريا رسيده و به دليل شوري بسيار، نمي توان از آن برداشت كرد كه اين امر سبب كاهش توليد آب آبادان شده است.

در اين اطلاعيه افزوده شده است: هم اكنون آب شرب شهروندان آبادان تنها از خط آبرساني غدير تامين مي شود.

اين اطلاعيه مي افزايد: تا پايان تير جاري كه خط دوم آبرساني غدير كامل مي شود، ناچار به سهميه بندي آب شرب در مناطق مختلف آبادان هستيم.

در بخش ديگري از اين اطلاعيه آمده است:تا بهره برداري كامل از خط دوم غدير شهروندان نسبت به نصب منبع آب در منازل براي ذخيره سازي اقدام كنند.

به گزارش ايرنا اسحاق جهانگيري معاون اول رييس‌جمهوري روز دوشنبه هفته گذشته در نشست شوراي اقتصاد مقاومتي گفته بود: دولت عزم خود را براي رفع مشكل آب شرب شهرهاي آبادان و خرمشهر در كوتاهترين زمان ممكن جزم كرده است.

شهروندان آبادان و خرمشهر در چند هفته گذشته به دليل شوري بيش از حد آب رودخانه بهمنشير كه تامين كننده اصلي آب آشاميدني شهروندان آبادان و خرمشهر است با مشكلات زيادي روبه رو شده اند.

براي برطرف كردن شوري آب شرب خرمشهر و آبادان طرح احداث سد خاكي مارد، اجراي مرحله دوم طرح آبرساني غدير و راه اندازي دستگاه آب شيرين كن در دست اجرا است.

فرماندار خرمشهر:

چهار گروه شبانه روز مشغول اجرای خط ۲ آبرسانی غدیر هستند

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت:چهار گروه عملیاتی به صورت شبانه روزی برای تسریع در اجرای خط دوم انتقال آب از طرح آبرسانی غدیر به خرمشهر و آبادان ، در حال کار هستند.

به گزارش ایرنا ولی اله حیاتی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای این طرح افزود:اقدامات لازم برای تسریع در نصب لوله های ۲ هزار و ۴۰۰ اینچی این طرح انجام شده و کار با سرعت مناسبی در حال انجام است
وی گفت: لوله های این طرح به طور کامل تامین شده و کار نصب آنها توسط چهار گروه به صورت شبانه روزی در حال انجام است.
حیاتی افزود: به زودی خط انتقال در سه راه حسینیه به خرمشهر و آبادان وصل می شود
وی با تقدیر و تشکر از مردم خرمشهر و آبادان به خاطر صبوری در خصوص شوری آب، بیان کرد: با بهره برداری از پروژه خط دوم غدیر آب شرب سالم در اختیار مردم قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا در یک ماه گذشته افزایش شوری آب رودخانه های بهمنشیر و کارون، باعث شور شدن آب آشامیدنی شهرستان های آبادان و خرمشهر شده است.