نیمۀ خردا و مناسبتهایش !

شبها و روزهای آینده مناسبتهای مهمی در پیش رو است، مناسبتهائی که سرنوشت ساز، خاطره انگیز و فراموش نشدنی اند.

۱-امشب شب نونزدهم ماه مبارک رمضان، اوّلین شبی است که قدر بودن آن محتمل است، شبی که فرشتگان بهمراه فرشتۀ بزرگ بنام روح به زمین می آیند تا با عرضۀ مقدرات یک سالۀ جهان به امام معصوم، سرنوشت انسانها تعیین شود و فرصتی فراهم گشته تا هرکس با بهره گیری از شرایط استثنائی این شب سرنوشت ساز مقدّرات یک سالۀ خویش را به بهترین شکل ممکن رقم زند.

۲-سه شب دیگر شب بیست و یکم ماه مبارک، شب قدر دوم است که با سالگشت شهادت مولای متقیان علیه السّلام همراه بوده و همین همزمانی بر اعتبار و افزایش بهره وری آن افزوده است چرا که شب قدر در حقیقت شب توسّل به ولی معصوم است و شاید بی حکمت نباشد که شهادت مظهر و مبدأ ولایت در این شب رخ دهد تا برترین مضمون جهت روشن شدن چراغ یاد او در دلها و شناخت قدر ولایت در جانها فراهم گردد و با فراهم‌شدن زمینه بهره‌برداری سهل‌تر و بیشتر از فیوضات شب قدر، پرده دیگری از الطاف بیكران الهی، برای نجات و رستگاری مومنان، به نمایش گذاشته شود.

۳-فردا، ۱۴ خرداد، سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی رحمت ا…علیه است. رهبری الهی که در اوج اقتدار شیطانی استکبار جهانی، حکومت اسلامی را بنا نهاد و طی ده سال اداره آن، ضمن دفع توطئه‌های گوناگون خارجی و داخلی به تثبیت و استحكام تنها نظام الهی دوران معاصر چنان موفق شد که اینک حدود ۳۰ سال پس ار رحلت و با وجود تلاشهای بی وقفۀ استکبار و ایادی داخلی اش برای فراموش کردن یاد و نام و به موزه فرستادن خط و مرام او، جمعیّت محبان و پیروانش در جهان روز بروز رو بافزایش است. 

۴-فردا همچنین یادآور معجزۀ خبرگان رهبری است که در اوج نگرانیهای مردم نسبت به سرنوشت انقلاب و در حالیکه دشمنان خارجی و داخلی با رحلت امام رحمت ا…علیه، جمهوری اسلامی را پایان یافته می دانستند، با عنایات الهی توانستند شایسته ترین فرد برای جانشینی و ادامۀ راه آن بزرگوار را انتخاب و با تضمین بقاء این نظام الهی، از افتادن انقلاب به دست نااهلان جلوگیری نمایند. انتخابی که خطر هرگونه انحراف را از خط امام دفع کرد، توفیقات بیشمار جمهوری اسلامی ایران را در عرصه های گوناگون میسر ساخت و با وجود حضور فیزیکی ابرقدرتها در منطقه و علیرغم میل و با همه کارشکنیهای آنها، ایران اسلامی را به قدرت برتر منطقه ای و اراده ایران را به عامل شکست و موفقیت برنامه های بازیگران منطقه ای تبدیل کرده است.

۵-سه روز دیگر سالگر قیام سرنوشت ساز ۱۵ خرداد است، روزی که مردمی جان برکف، به نام اسلام و برای دفاع از رهبری الهی خود به میدان آمدند و با شورش بر علیه نظام ستمشاهی، پایه های این نظام دیرپا را به لزره درآورده و زمینه ساز پیروزی ملّت ایران در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ شدند. 

موسوی زاده