وقتي يك خارجي، بهتر از خودمان تعريفمان مي كند!

صحبتهاي كي روش سرمربي تيم ملي فوتبال كشورمان با يكي از خبرگزاريهاي آلمان واقعا شنيدني و آموزنده است،گزيده اي از اين صحبت ها را بخوانيد و قضاوت كنيد كه آيا او بهتر از خودمان از تيم ملي و شهر اولي ها (مسجدسليمان) تعريف نكرده است؟

…< من به سربازانم افتخار مي كنم. آنان با تمام وجودشان جانانه ايستادند و بازي كردند و حتي گل زدند. اين شوخي نيست شما در مقابل قهرمان جهان بازي مي‌كنيد و هر بازيكن بايد شخصيت و كلاس بازي را در اين سطح داشته باشد. اميري و بيرانوند در حد فوق ستاره بازي كردند . اصطلاحا لايي دادن امير در آن وقت بازي تنها از يك بازيكن سطح بالا بر مي آيد. باورتان نمي شود ولي بعد از بازي چند تا از نمايندگان باشگاههاي بزرگ با من تماس گرفتند و خواستار جذب وي شدند. نه تنها او بلكه بيرانوند و ابراهيمي هم درخواستهاي خوبي دارند. جام جهاني محل نشان دادن اين چنين استعدادهايي است. ايران را خيلي دوست دارم.علي رغم بعضي مشكلات كوچك ولي شما با تمام وجود دوست داري آنجا كار كني. همه عاشق فوتبال هستند از بچه هاي دبستاني گرفته تا آدم هاي بزرگ همه و همه به فوتبال احترام مي گذارند. ايران كشوري نيست كه فوتبال را تازه شناخته باشد در ايران شهري وجود دارد به نام شهر اولينها حتي من شنيدم از بيشتر كشورهاي صنعتي نيز اولين تر است و فوتبال اولين بار در خاورميانه اينجا شكل گرفت به نام  MIS‌ يا مسجدسليمان كه همه عاشق فوتبال هستند ما  مقابل اسپانيا عملكرد خوبي داشتيم وتنها در اثر يك اشتباه گل خورديم و اين ممكن است در هر بازي پيش بيايد. كتمان نمي كنم نمايندگان عربستان با من صحبتهايي داشته اند و با وجود پيشنهاد سه برابري دستمزد فعلي من تنها به آنها يك جمله گفتم. گفتم شرف و غيرت من با مردم ايران عجين شده و من خودم را يك ايراني مي دانم و تا مادامي كه فدراسيون به خصوص مردم ايران من را بخواهند همچون يك فرمانده سربازانم را هدايت خواهم كرد. سردار بايد خودش را پيدا كند .او بازيكن بزرگي است و سعي مي كند خودش را به شرايط بازي حاكم كند ولي اين را هم نبايد فراموش كرد كه بازيكنان حريف او را احاطه مي كنند و اجازه حركت به او نمي دهند. ما هنوز اميدواريم و سربازانم مطمئنا در بازي پرتغال موفق خواهند بود. شك نكنيد ما براي هر بازي برنامه داريم و بازي با پرتغال متفاوت تر خواهد بود.>

نظرتان چيست؟

البته يادمان باشد، فوتبال غيرقابل پيش بيني است و حمايت از يك مربي هميشه نبايد مشروط به برد تيم باشد و اگر در بازي بعدي اتفاق ناخوشايندي رخ داد   مبادا همه چيز را فراموش كنيم و <حيا كن و رها كن> راه بياندازيم.

 

اقدامات فردي و بهره برداري هاي تبليغاتي، مانع ارتقاي شوراهاي شهر است

 

غلامرضا ضيائي نيري نماينده اردبيل در شوراي عالي استان ها در ششمين اجلاس اين شورا گفته است: بايد باور كنيم تلاش براي ارتقا و صيانت از جايگاه شورا بايد از درون شوراها آغاز شود و يكي از ضرورت‌هاي رسيدن به اين هدف آينده‌ساز، حركت گروهي توام با همدلي و پرهيز از رويكردهاي متظاهرانه و انحصارطلبانه است.

ضيائي نيري با بيان اينكه همگرايي صميمانه و معنوي اعضا بايد تقويت شود، گفت: اقدامات فردي مانند ديدارهاي شهري با برخي سران و سرآمدان ملي و نظاير آن كه نه به نمايندگي از شورا بلكه براي بهره‌برداري‌هاي تبليغاتي برنامه‌ريزي مي‌شوند و خبرهاي رنگانگ و مبالغه‌آميز بعدها به گوش ما مي‌رسد، مانع از ارتقا شوراهاي اسلامي نزد افكار عمومي مي‌شود.

وي با بيان اينكه امروز يكي از واقعيت‌هاي جامعه ما دولت‌گرايي است گفت: اين باور با نفوذ در جامعه منجر به بزرگ شدن بيش از حد دولت و در نتيجه كندي در روند اجراي امور شده است كه به طور طبيعي آفتي براي كشور به شمار مي‌رود.

وي افزود: با اين وضعيت و در حالي كه در شرايط فعلي مشكلات مختلف در حوزه اجراي پروژه‌هاي عمراني سرمايه‌گذاري‌هاي بزرگ و گره‌گشا و در نهايت اشتغال و كارآفريني وجود دارد انتظار به حق مردم از نمايندگان خود در شوراها بسترسازي براي پويايي اقتصادي است كه از الزامات دميده شدن روح نشاط و سرزندگي در جامعه و بين نسل جوان مي‌باشد.

ضيائي نيري اين را هم گفت كه:‌بي‌ترديد اجابت اين انتظارات منطقي به ويژه در اين برهه از زمان كه روزي نيست كه خبري از رانت‌خواري‌ها و اختلاس‌ها و سوءاستفاده‌هاي برخي كارگزاران دولتي در رسانه‌ها نپيچد، كاري بس دشوار است؛ اما استفاده از خرد جمعي و اقداماتي نظير واگذار كردن برخي از اختيارات دولت به شوراها راه چاره‌اي براي رسيدن به اين مهم است. شوراها جايگاه ويژه اي در كوچك كردن و چابك‌سازي دولت دارند.

 

رعايت نكات ايمني هنگام سوخت گيري خودروها بايد الزامي  باشد

در خبرها بود كه رعايت نكردن نكات ايمني در جايگاه فروش سوخت CNG‌ شادگان موجب شد كه خودروي وانت در حال سوخت گيري منفجر و متاسفانه كودكي كه در وانت نشسته بود جان خود را از دست بدهد. آنچه كه در جايگاه هاي فروش سوخت (چه بنزين و چه )CNG به وضوح مشاهده مي شود  اين است كه خودروهاي متقاضي دريافت سوخت در جايگاه روشن هستند و در اين فصل رانندگان حتي حاضر نيستند تا قبل از اقدام به سوخت گيري، خودرو و كولر آن را خاموش كنند و اين اهمال تا حالا تلفات و خسارات زيادي به بار آورده است، از اين رو پيشنهاد مي شود مثل گذشته تابلوهاي ممنوعيت روشن بودن خودروها در جايگاه هاي سوخت در آن جا نصب شود و نيروهاي جايگاه ها از صاحبان خودروها بخواهند با ورود به محوطه جايگاه، خودرو را خاموش كنند. همچنين لازم است هنگام سوخت گيري، خانواده ها در خودرو نباشند و به همراه راننده تا پس از دريافت سوخت، خارج از خودرو منتظر بمانند، تا به اميد خدا و با رعايت نكات ايمني شاهد حوادث ناگواري نظير آن چه در شادگان رخ داد، نباشيم.