بازهم لو رفتن سؤالات يك آزمون و بي تفاوتي مسئولين

در حالي كه بي اعتمادي و ياس جامعه را فرا گرفته و در اين بين جوانان بيشتر از ديگران از اين موضوع رنج مي برند، به جاي اينكه راههاي جلب اعتماد پيدا شود و بذر اميد در دلها كاشته شود، هر روز يك خبر مايوس كننده ديگر منتشر مي شود تا وضع از آنچه كه هست بدتر و جوانان مملكت افسرده تر شوند.

از جمله مسايل دلسرد كننده و ياس آور، وضعيت نابسامان آزمون هاي مختلف است كه تا حالا به ياد نداريم آزموني برگزار شده باشد و كلي حرف و حديث و بدتر از همه لو رفتن سوالات مطرح نباشد.

آخرين دسته گل اين افتضاح (كه آخري نخواهد بود) لو رفتن سوالات ورودي تيزهوشان است كه گفته مي شود از ماه ها پيش در كانال ها و گروه هاي آموزشي به اشتراك گذاشته شده  و در كتابهاي منتسب به كتابهاي چند كانون منتشر شده بود، اين در حالي است كه وعده داده بودند هوش كلامي و خلاقيت دست مايه سوالات آزمون خواهد بود.

اما وزير آموزش و پرورش در پاسخ به اعتراضخانواده ها گفته: آزمون مدارس تيزهوشان، تنها آزمون هوش جمعي استاندارد است و استفاده مكرر از برخي سوالات استاندارد به معناي لو رفتن آزمون نيست.

وزير مدعي است هيچ كس از سوالات سنجش هوش دانش آموزان حتي من به عنوان وزير آموزش و پرورش خبر ندارد.

بطحائي وعده داده سال آينده روش آزمون تيز هوشان كاملا متفاوت باشد چون فرآيندي طراحي كرده اند كه امكان لو رفتن سوالات امتحانات نهايي به صفر رسيده است.

اينجور حرفها ديگر خريدار ندارد چون قبل از ايشان وعده هاي اين چنيني داده شد اما هرگز به مرحله ي عمل نرسيد و اصولا مگر باندهاي مافيايي كلاسها و كتابهاي كنكوري اجازه مي دهند كه كاسبي آنها كساد شود و همانطور كه تا حالا توانسته اند پروژه حذف كنكور را ناكام بگذارند، مطمئنا نخواهند گذاشت آزمون ها به سامان برسند و معلوم نيست بعد از رفتن بطحايي از آموزش و پرورش وزير بعدي دنبال كننده راه او باشد چون هرگز يك سياست واحد نداشته ايم كه به عنوان نقشه راه استمرار داشته باشد. به هر حال توضيحات وزير در مورد لو رفتن سوالات آزمون تيز هوشان قانع كننده نبود.

 

اختلافات پيمانكار قطار شهري و شهرداري به شوراي عالي فني كشور رفت

 

 

ماجراي پروژه قطار شهري اهواز كه از مدتها پيش در كما فرو رفته، به اينجا منجر شد كه اختلافات بين پيمانكار و كارفرما به يك مرجع كشوري ارجاع شود و هرچه راي دادند مورد قبول هر دو طرف باشد.

اين طور كه مهندس هاشمي زاده معاون عمراني استانداري به راوي گفت هر دو طرف ذينفع اين موافقت نامه را كه با حضور مسئولان مربوطه منعقد شده امضا كرده اند. مرجع كشوري پس از بررسي موضوع اگر حقي متوجه پيمانكار است، اعلام خواهد كرد و شهرداري ملزم به انجام آن است، اگر هم حقي در كار نيست بايد پيمانكار به نتيجه بررسي تن بدهد. بنابراين قرار شده پيمانكار بدون توجه به اختلافات فعاليت خود را شروع كند تا لااقل فاز اول پروژه به جايي برسد.

به قرار اطلاع مرجع رسيدگي كننده به اختلافات مربوط به پروژه قطار شهري، شوراي عالي فني كشور است. حالا بايد ديد با اين تفاهم بين شهرداري و پيمانكار عامل بازدارنده ديگري پيدا نخواهد شد كه اميدواريم همه چيز به خوبي پيش برود و پروژه بيش از اين به تعويق نيفتد.

پيش از اين آقاي كتانباف شهردار اهواز هم خبر توافق با پيمانكار و شروع مجدد فاز اول قطار شهري را داده بود كه روزهاي آينده خواهيم ديد اين خبر ها تا چه حد تحقق پيدا مي كند.

شكي نيست در وضعيت تحريم كارها مشكل تر خواهد شد و هرچه در اجراي پروژه قطار شهري و ساير پروژه ها تسريع شود، به نفع دستگاههاي مجري و مردم خواهد بود.

 

 

بازنشسته هايي كه هرگز خانه نشين نمي شوند!

 

مصوبه مربوط به اصلاحيه قانون منع بكارگيري بازنشسته ها، همچنان نقل برخي محافل است و اذهان عمومي در مورد اجراي نحوه صحيح آن شك و ترديد دارد. به اعتقاد خيلي ها بازنشسته ها چند دسته اند.

يك دسته آنها كه دقيقا با دريافت حكم بازنشستگي خانه نشين مي شوند و حتي پرداخت سابقه و پاداش پايان خدمت آنها با تعويق انجام مي شود چون از كاركنان عادي دولت هستند و حامي ندارند.

گروه دوم بازنشستگاني هستند كه چون لابي دارند اصلا به روي خود نمي آورند كه قرار است به دليل سابقه سي سال يا بيشتر، صندلي اداري خود را ترك كنند كما اينكه الان مديراني داريم كه سابقه آنها از مرز ۳۵ سال هم گذشته است و حالا شايد به زور قانون جديد بتوانند مرخصشان كنند. دسته ديگر بازنشستگاني هستند كه بعد از بازنشستگي دعوت به كار مي شوند و مثل يك نيروي جديد با آنها قرارداد مي بندند كه از اين قبيل هم خيلي داريم.

 و بالاخره مديران بازنشسته اي داريم كه در خارج از سيستم دولتي خريدار دارند (مثل مديران بانكها) كه جذب موسسات و بانكهاي خصوصي مي شوند. البته در ساير موارد هم مثل پليس+ ۱۰ و پيشخوان هاي دولت هم بيشتر امتيازات تاسيس نصيب بازنشستگان وابسته به اين مشاغل مي شود و به اين ترتيب باز هم سر جوان تر ها بي كلاه مي ماند و اين قبيل بازنشستگان فقط جاي خود را عوض مي كنند و علاوه بر دريافت مستمري بازنشستگي، باز هم به مدد لابي، مديريت درآمدزاي ديگري را نصيب خود مي كنند و از خم و راست كردن قانون به نفع خود بهره مي برند.

 

 

 

 

 

 

 

مديران با كاركنان داراي فرزند شيرخوار، همكاري كنند

بعد از كم شدن ساعت ادارات بخاطر كاهش مصرف برق استانداري خوزستان بخشنامه كرده كه با توجه به اين كه ادارات ساعت ۱۲:۳۰ تعطيل مي شوند، موضوع اجازه به بانوان شاغل در ادارات تحت عنوان حق شير، تا اطلاع ثانوي منتفي است چون سقف اداري در هفته ۴۴ ساعت است، اما مادران شاغل مي توانند هر روز مرخصي ساعتي بگيرند و مديران هم با آنها همكاري كنند. بعد از اين دستور بيشتر ادارات كماكان با خانمهاي داراي فرزند شيرخوار همكاري مي كنند وحتي برخي ادارات اجازه مي دهند اين كاركنان ساعت ۱۱ بروند، اما اداراتي هم هستند كه نه تنها از اين رويه استفاده نمي كنند، بلكه بعد از ساعت ۱۲:۳۰ هم به بخش هايي كه كار دارند اجازه رفتن نمي دهند كه اين مادران شاغل هم انتظار دارند ترتيبي داده شود كه اگر حق شير در مورد آنها رعايت نمي شود، لااقل به موقع سرخانه و زندگي خود باشند.