جشن‌هاي دهه كرامت در ۳۵۰ امام‌زاده سراسر كشور برگزار مي‌شود

معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف و امور خيريه با بيان اينكه در دهه كرامت با همكاري‌هايي كه انجام شده است در ۳۵۰ امامزاده و بقعه در سراسر كشور جشن‌هاي دهه كرامت را برگزار مي‌كنيم،گفت: از جمله برنامه‌هاي ما در اين ايام تهيه پرتال ويژه توليدات محصولات فرهنگي است كه مشتمل بر ۷۱ عنوان است و همكاري‌هايي را با <جشن‌هاي زير سايه خورشيد> داريم كه خادمان رضوي در سراسر كشور حضور پيدا مي‌كنند.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين غلامرضا عادل در نشست <همايش بزرگداشت امام‌زادگان> كه همزمان با دهه كرامت در سرداب امام‌زاده صالح برگزار شد اظهار كرد: سازمان اوقاف و امور خيريه سال‌هاست كه براي توسعه و اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در بقاع متبركه برنامه‌هايي در راستاي تبيين فرهنگ حسنه و اطلاع‌رساني و همچنين در عرصه بقاع متبركه و زحماتي كه خيرين و خدام مي‌كشند، برنامه‌هايي دارند.

وي يادآور شد: از ديگر برنامه‌هاي ما در اين سازمان فرهنگ‌سازي براي حضور مردم در اين اماكن متبركه و جذب كمك‌هاي خيرين براي توسعه اين فضاها و اماكن متبركه است كه در همين جا از رسانه‌ها درخواست داريم كه جزو خيرين باشند و از ظرفيت رسانه‌هاي خود براي ترويج فرهنگ وقف استفاده كنند. امام صادق (ع) مي‌فرمايد: اگر كسي ديگران را به كار خيري تشويق كند خود او هم در انجام آن كار خير كه مشوق بوده است،سهيم است. شما در پرتو رسانه مي‌توانيد در اين عرصه كارهاي خيري را انجام بدهيد كه باعث ترويج فرهنگ وقف شود.

معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف و امور خيريه با بيان اينكه در بحث فرهنگ‌سازي ما با دو مقوله روبرو هستيم  خاطرنشان كرد: زماني دشمن در عرصه بقاع متبركه در صدد تخريب، شايعه‌پراكني و شبهه‌افكني در رابطه با اين اماكن مقدس برمي‌آيد و ما بايد برنامه‌هايي را براي پاسخ به اين شبهه‌ها داشته باشيم كه ذهن و فكر مردم جامعه را مشوش نكنند. همچنين بايد افراد جامعه ما متوجه اين موضوع باشند كه امام‌زادگان فرزندان ائمه (ع) هستند و از نظر جايگاه علمي و تقرب به خداوند آن‌ها در زمان خودشان جزو بهترين‌ها بوده‌اند و همواره براي ما قابل احترام و محترم هستند.

وي در ادامه با اشاره به عناوين و برنامه‌هاي دهه كرامت عنوان كرد: در ۳۵۰ امام‌زاده در سطح كشور در دهه كرامت جشن‌هايي برگزار مي‌كنيم كه از جمله آن‌ها مراسم تجليل از خدام و هيأت امنا است، در ۳۱ استان به صورت همايشي موضوع تجليل از خادمان و هيأت امنا را با حضور مسئولان كشوري و سخنرانان برجسته برگزار مي‌كنيم. پرتال ويژه توليد محصولات فرهنگي از ديگر برنامه‌هاي ما در اين دهه است كه ۷۱ عنوان محصول فرهنگي مشتمل بر هفت عنوان كتاب، هفت عنوان كتابچه، هشت عنوان كتاب كودك، هفت سري تابلوي نمايشگاهي، ۱۴ طرح پوستر، هفت بنر، هفت نرم‌افزار موبايلي، ۹ كليپ صوتي، ۱۲ عنوان كليپ تصويري تهيه شده است.

عادل يادآور شد: طراحي ده‌ها طرح گرافيكي در سايت اطلاع‌رساني راسخون با عنوان <پويش سراسري امام‌زادگان سرزمين من> بارگذاري شده است. ويژه برنامه‌هاي جشن‌هاي ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) در ۲۰۰۰ امام‌زاده برگزار مي‌شود و در روز ولادت حضرت معصومه (س) جشن تكليف دختران را داشتيم. آيين غبارروبي توسط مردم برگزار مي‌شود كه جزو برنامه‌هايي است كه با استقبال بسيار زيادي روبرو مي‌شود. توليد ۵۰ عنوان كليپ معرفي امام‌زادگان با عنوان <سلاله و دانه‌هاي تسبيح>، توليد كليپ‌هاي تصويري و موشن‌گرافيك و زيارت امامزادگان از ديگر برنامه‌هاي سازمان اوقاف و امور خيريه در دهه كرامت است.

معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف و امور خيريه ادامه داد: با نمايندگان ولي فقيه و ائمه جمعه مكاتباتي را داشته‌ايم تا در آيين غبارروبي و همچنين بحث توجه ويژه به امامزادگان اهتمام بيشتري داشته باشند و همكاري‌هايي را با ستاد جشن‌هاي <زير سايه خورشيد> و حضور خادمان رضوي را در سراسر كشور داريم. اجراي كمپين تبليغاتي در شهر تهران و سراسر كشور با عنوان <در شادي اهل بيت (ع) شاد باشيم> از ديگر برنامه‌هاي ما است. حضور مبلغان در خيمه‌هاي معرفت به خصوص توليد برنامه براي كودكان كه نيازمند است از جذابيت بالايي برخوردار باشد از ديگر برنامه‌هاي ما است. ساخت دو سرود ويژه امامزادگان و وقف از ديگر برنامه‌هاي اين سازمان در دهه كرامت است چرا كه ما بايد در عرصه فعاليت‌هاي فرهنگي برنامه‌هاي بيشتري براي جذب اقشار مختلف جامعه داشته باشيم.