دستگاه هاي نظارتي راضي نشوند خون شريعتمداري پايمال شود!

افشاگري وزير صنعت، معدن و تجارت و انتشار ليست صد نفره اي از نمايندگي هاي وارد كننده خودرو كه به نوعي در واردات غير قانوني دخيل بوده اند، از اين بابت نااميده كننده بود كه چرا وقتي تخلفاتي صورت مي گيرد و تخلف كنندگان شناسايي شده و به دستگاههاي نظارتي معرفي مي شوند، بجاي اقدام قاطع و عبرت آميز كه موجب شود ديگران از انجام آن تخلف بترسند و پرهيز كنند، هيچ برخوردي نمي شود و حتي وزارت اطلاعات هم از آن به آساني مي گذرد. پر واضح است كه بعد از انتشار اين ليست و ادعاي وزير صنعت و معدن مبني بر بي تفاوت بودن دستگاههاي نظارتي به نامه وزير، بايد دليل اين اقدام نكردن توضيح داده شود چرا كه افكار عمومي در انتظار پاسخگويي است.

محمد شريعتمداري توضيح داد: اين ليست افرادي است كه مجموعا نمايندگي متعلق به آنها بوده است؛ نه اينكه الزاما آنها اقدام به ثبت سفارش كرده باشند؛ بلكه اين اقدام به وسيله كاربراني صورت گرفته است كه به آنها اجازه داده شده است.

وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: اين اتفاق كه به هر دليلي از سوي كاربران، كارمندان و واردكنندگان صورت گرفته، اتفاق خوبي نبوده است، چه در اين دولت يا آن دولت انجام شده باشد، به همين دليل از محضر شريف مردم ايران عذرخواهي مي كنم و اميدوارم با تمهيداتي كه انديشيده شده است، اين فساد به صفر برسد و روش هاي ما موثر باشد.

طبقات پايين جامعه موز مي خورند

وزير صنعت و معدن كه اين افشاگري را در برنامه زنده حالا خورشيد به مجري گري رشيد پور انجام داد ضمنا در طي حضور خود در اين برنامه كلمات قصاري هم بيان كرد.

شريعتمداري از جمله  گفت: عقل خدادادي چيز خوبي است و اگر از آن استفاده نكنيم، خدا آن را از ما مي گيرد.

وي در جاي ديگر گفت: تصميم مدير پشت ميز ملي نبايد احساسي باشد. شفافيت خوبست، دروغگويي بد است.

وزير صنعت، معدن جمله قاطعي هم گفت و آن اين بود كه: براي يك عده تامين ارز مي شود و مردم بايد  آنها را بشناسند، من اين را با خون امضا مي كنم.

شريعتمداري در پاسخ به سوالي در خصوص تامين ارز ۴۲۰۰ توماني براي واردات موز گفته است: تنها ۳٫۶ ميليون دلار براي واردات موز در نظر گرفته شده كه اين كالا به مصرف ۸۰ ميليون ايراني مي‌رسد و عمدتا طبقات پايين و متوسط جامعه از آن استفاده مي‌كنند و در واقع ۳٫۶ ميليون دلار سهم بسيار كمي از انبوه كالاهاي تامين شده مورد نياز مردم با ارز دولتي دارد.

وي با بيان اينكه تامين داروي بيماران خاص روي چشم دولت جاي دارد گفت: مقايسه تامين ارز موز و دارو تنها احساسات مردم را جريحه‌دار مي‌كند و گرهي از اقتصاد باز نمي‌كند.

نكته مهم در مورد اين قضيه آن است كه بايد ديد حالا كه ليست متخلفين يا حقوقي بگوييم متهمين ماجرا انتشار پيدا كرده و اعلام شده دستگاههاي مسئول به موقع وارد كارزار نشده اند، باز هم آب از آب تكان نخواهد خورد و زور بعضي ها به متوليان امور مي‌چربد يا خير و حرف آخر اين كه قاعدتا وقتي وزير حاضر باشد براي معرفي آنها كه در مساله ارز سوءاستفاده كرده اند با خون خود امضا كند، وضع با نامه ها و گزارشهاي قبلي فرق مي كند يا خون شريعتمداري پايمال مي شود؟!

 

يك عضو حلقه فساد زنجيره اي خودرو در خوزستان دستگير شد

 

 

در ليستي كه محمد شريعتمداري، وزير صنعت معدن و تجارت منتشر كرد از دستگيري م.آ در خوزستان و اعترافات مؤثر وي از شبكه فساد خبر داده است.

به گفته وي: او يكي از افرادي است كه اقداماتش در گزارش سال ۹۶ وزارت صنعت و معدن به تعزيرات و گزارش ۲۰ صفحه اي از فساد زنجيره اي، بالغ بر ۷۱۸ دستگاه خودروي لوكس بوده است.

خبر دستگيري يك عضو حلقه فساد زنجيره اي خودرو در خوزستان سبب گمانه زني هاي زيادي درباره فساد واردات خودروهاي لوكس در خوزستان شده است.

مديركل بازرسي استانداري خوزستان در اين باره به فارس گفته: در روزهاي گذشته فردي كه عضو حلقه فساد زنجيره اي خودرو بود در خوزستان دستگير شد اما وي خوزستاني نيست.

شهاب رزمي گفت: اين شخص در يكي از استانهاي مجاور مرتكب فساد شده بود و در خوزستان حضور داشت.

وي اين را هم گفت كه: انگيزه حضور اين فرد در خوزستان مشخص نبود و معلوم نيست كه به دنبال راه فراري از خوزستان بود و يا براي مخفي شدن در اين استان جنوبي حضور داشت.

 

نمايندگان به نفع خود راي دادند!

 

 

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي قانون ممنوعيت به كارگيري بازنشستگان را اصلاح كردند.در اين اصلاحيه استانداران، معاونان استانداران همطراز سفرا و معاونان وزرا به فهرست ممنوعيت به كارگيري بازنشستگان اضافه شدند. نكته جالب اين مصوبه آن است كه نمايندگان مجلس شامل اين ممنوعيت نشدند. البته ممنوعيت مربوط به دستگاههاي دولتي است و كمافي السابق افرادي كه سابقه كار مديريتي دارند مي توانند پس از بازنشسته شدن در موسسات غير دولتي مشغول كار شوند.

اين مصوبه در صورتي مي تواند تا حدي در ايجاد اشتغال موثر واقع شود كه به جاي بازنشستگان كه تا حالا با لابي جايگاههاي مديريتي داشته اند، استخدام هاي جديدي صورت گيرد. ضمنا اين اقدام موجب خواهد شد كه نيروهاي خسته كنار بروند و خون جديدي توسط نيروهاي جوان تر به دستگاهها تزريق شود مشروط به اينكه باز هم قانون در برابر مديران سفارشي كم نياورد.