مماشات قوه قضاييه و دولت با مفاسد اقتصادي خيانت به كشور است

دهقان در نطق پيش از دستور:

مماشات قوه قضاييه و دولت با مفاسد اقتصادي خيانت به كشور است

عضو كميسيون حقوقي مجلس گفت: در جنگ اقتصادي مماشات قوه قضاييه و دولت با فساد اقتصادي خيانت به كشور است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان محمد دهقان عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس در نطق ميان دستور خود در نشست ديروز خانه ملت ضمن تبريك به مناسبت فرا رسيدن ايام ميلاد با سعادت امام رضا(ع) گفت: به خاطر اوضاع خاصي كه در كشور حاكم است نمي‌خواهم به گونه‌اي سخن بگويم تا به سطح نااميدي مردم افزوده شود.

وي افزود: بناي من اين نيست كه در اين نطق خوشبيني‌ها و ساده انديشي‌هاي برخي از اعضاي دولت را نقد كنم و آنهايي كه اقتصاد كشور را با بي‌تدبيري در برابر رفتارها با سخنان آمريكايي‌ها شرطي كردند ملامت كنم. وقت آن نيست كه دولت را با خاطر بي توجهي به اقتصاد مقاومتي و ظرفيت‌هاي داخلي و اتلاف وقت كشور در چند سال گذشته مورد نكوهش قرار دهم.

دهقان به رفتار برخي از دولتمردان اشاره كرد و تصريح كرد: فرصت سوزي‌ها به خاطر اجراي سياست‌هاي غرب زدگان افراد نفوذي، اصحاب فتنه و اشتباهات گذشته دولت موجب شده است آمريكايي‌ها براي به زانو درآوردن جمهوري اسلامي قدرت گرفته و امروزه جنگ تمام عيار اقتصادي و تحريمي عليه ايران را به راه بيندازند.

عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس بيان كرد: ما اصرار داريم رئيس جمهور و تيم همراهش، خود را براي مقابله با اين جنگ مهيا سازند و اگر اين گونه كه اخيرا از سخنان قابل تقدير و تحسين برانگيز برخي دولتمردان آشكار شده است دولت عزم خود را براي عبور مردانه در ميدان جنگ اقتصادي با دشمن جزم كرده باشد ما به عنوان فرزندان امام(ره) و پيروان رهبري آمده‌ايم همه اشتباهات دولت در سياست خارجي و داخلي را به فراموشي بسپاريم و خود را براي شكستن منافع دشمن در خدمت دولت قرار دهيم.

وي عدم موفقيت دولت در جنگ اقتصادي را منوط به مواردي دانست و افزود: اولا عناصر اصلي دولت كه فرماندهي ستاد جنگ اقتصادي را بر عهده گرفتند بايد خود را از بي‌ارادگي نجات دهند چراكه از گفته‌ها و نوشته‌هاي آمريكايي‌ها به خوبي آشكار مي‌شود اين جنگ، جنگ اراده‌ها است؛ اين‌ها قبل از اينكه بخواهند كشور را از طريق تحريم‌ و فشار اقتصادي دچار آسيب كنند مي‌خواهند با جنگ رواني به شكستن اراده مسئولان ايراني به اهدافشان برسند پس نخستين شرط حضور دولت در اين ميدان اين است كه دل مسئولان قرص و محكم باشد.

دهقان افزود: طبيعي است آنهايي كه اوايل انقلاب يا در اين پنج سال گذشته با روحيات ليبرالي و زندگي‌هاي اشرافي همواره قهرمان ميدان سازش بودند ديگر به درد ميدان جنگ نمي‌خورند از ‌آقاي رئيس جمهور تقاضا دارم افرادي سالم‌تر جوان‌تر و با اراده‌تر را براي اين ميدان برگزينند.

عضو كميسيون حقوقي و قضايي با بيان اينكه  در جنگ به خائنان رحم نمي‌كنند اضافه كرد: در جنگ اقتصادي مماشات قوه قضاييه و دولت با فساد اقتصادي خيانت به كشور است، امروزه مفسدان اقتصادي فقط اموال مردم را چپاول نمي‌كنند بلكه آنها با غارت اموال مردم اميد و اعتماد مردم را به آتش مي‌كشند و به عنوان ستون پنجم دشمن آمريكا را براي فشار بيشتر به ملت ايران تشويق مي‌كنند.

وي تصريح كرد: قوه قضاييه با تشكيل قرارگاه مبارزه با فساد اقتصادي در مرحله اول با مفسدان دانه درشت برخورد كند و آنهايي كه شايسته مجازات هستند را به ستون شهرها آويزان كند زيرا امروز بيش از هر زمان ديگري نياز به شفاف سازي در داخل داريم.

نماينده مردم چناران با اشاره به عملياتي كردن برنامه ششم توسعه گفت: اجراي ماده قانون ۲۹ برنامه ششم توسعه مبني بر اعلام عمومي دريافتي مديران رسيدگي به اموال مسئولان و اعاده اموال نامشروع آنها اعتماد مردم به نظام را ارتقا مي‌دهد.

عضو كميسيون حقوقي و قضايي تأكيد كرد: در جنگ اقتصادي همانند جنگ نظامي نبايد اطلاعاتي كه دشمن براي برنامه ريزي لازم دارد را در اختيارش قرار گيرد؛ ارائه اطلاعات به دشمن خيانت جنگي به حساب مي‌آيد اگر امروز كساني اطلاعات مالي كشور و مبادلات ارزي را در اختيار FATF‌ قرار مي‌دهند قطعا خائن به كشور هستند. رئيس FATF‌ معاون خزانه داري آمريكا يعني همان اتاق جنگ آمريكا عليه ايران است.

وي اظهار كرد: آمريكايي‌ها صدها كتاب و مقاله براي اينكه چگونه از طريق تحريم و فشار اقتصادي كشور را به زانو دربياورند به رشته تحرير درآورده‌اند، ما هم براي اينكه در اين جنگ اقتصادي پيروز شويم نياز به طرح و برنامه ريزي داريم.

دهقان اضافه كرد: به بركت تلاش‌هاي شبانه روزي نخبگان اقتصادي و فرزندان انقلابي كشور طرح‌هايي براي برون رفت از وضع موجود آماده شده است؛ ما نه تنها از دولت بلكه اگر رئيس جمهور همانگونه كه وعده داده است مي خواهيم با تدبير به ميدان بيايند و عزم خود را براي اجراي برنامه‌هاي عمليات نخبگان اقتصادي جذب كنند ديري نپاييده كه اين تهديدها به يك فرصت طلايي براي اصلاح اقتصاد كشور تبديل خواهد شد.

نماينده مردم چناران به طرح نخبگان براي فروش نفت اشاره كرد و گفت: نخبگان اقتصادي براي فروش نفت از طريق راه اندازي بورس نفت برنامه مفصل داده‌اند امروز زمان آن فرا رسيده است كه آرزوي ده‌ها ساله اين ملت مبني بر پرهيز از خام فروشي و تبديل نفت و گاز كشور به فرآورده محقق شود.