وعده معاون برنامه وبودجه کشوربراي رفع مشكلات مناطق كم برخوردار و بافت فرسوده اهواز

سعید نمکی معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور همراه روز یکشنبه از مناطق کم برخوردار و بافت فرسوده منطقه کوی الصافی اهواز و نیز حاشیه های شهرستان کارون دیدن کرد.

 به گزارش ایرنا سعید نمکی در این بازدید که جمعی از معاونان و مشاوران وی و نیز استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی وی را همراهی می کردند از نزدیک با محرومیت های این مناطق آشنا شد.

وی ابتدا از مناطق حاشیه ای شهرستان کارون دیدن و پس از آن در منطقه کوی آل صافی اهواز حضور یافت.

کوی آل صافی یکی از مناطق کم برخوردار اهواز و دارای بافت فرسوده است که برخی از منازل مسکونی در این منطقه در خطر ریزش کوه قرار دارند اما مدیریت خوزستان در ماه های اخیر با شناسایی منازل پرخطر و جابجایی تعدادی خانوار تا اندازه ای از حوادث ناگوار پیشگیری کرده است.

سعید نمکی ضمن بازدید از این منطقه با اهالی کوی آل صافی گفت و گو کرد و مسایل و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد.

توجه به مسایل بهداشتی، آموزشی و درمانی در این منطقه از جمله مواردی بود که معاون سازمان برنامه و بودجه کشور به صورت جدی آن را دنبال کرده و این وعده را داد که به زودی بخش عمده ای از مشکلات این منطقه برطرف شود.

شهرستان کارون نیز یکی دیگر از مناطقی است که بسیاری از اهالی این منطقه با مشکلات آب و فاضلاب روبه رو بوده و دارای بافت فرسوده است که معاون سازمان برنامه و بودجه کشور در این بازدید این وعده را داد که پیگیر مطالبات اهالی این منطقه باشد.

سعید نمکی معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه جمعی از معاونان این سازمان شامگاه جمعه به منظور بررسی مسایل و مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خوزستان برای دیداری ۲ روزه به این استان سفر کرده است.

وی در نخستین روز سفر خود به خوزستان روز شنبه به مسجدسلیمان رفته و از بافت فرسوده و برخی از مناطق کم‌ برخوردارو مراکز آموزشی این شهرستان دیدن کرد.

نمکی همچنین با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان مسجدسلیمان مشکلات این منطقه را از مسئولان این شهرستان جویا شد.