پيكر‌هاي مطهر ۷۵ شهيد دفاع مقدس به كشور بازگشت

 

پيكر ۴ هزار شهيد ايراني هنوز در خاك عراق باقي مانده است

پيكرهاي مطهر ۷۵ شهيد دوران دفاع مقدس از طريق مرز شلمچه به كشور بازگشت.  ‌به گزارش ايسنا خوزستان، مسئول كميته جستجوي مفقودين ستاد كل نيروهاي مسلح از ادامه جستجو براي تفحص پيكر ۴ هزار شهيد ديگر ايراني در خاك عراق خبر داد.

سردار سيد محمد باقر زاده در حاشيه استقبال از ۷۵ شهيد تازه تفحص شده در مرز بين المللي شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار كرد: تا كنون ۴۵ هزار شهيد تفحص شده و در حدود ۴ هزار شهيد ديگر در خاك عراق باقي مانده اند.

وي افزود: تلاش براي تفحص شهداي باقي مانده در عراق در غرب و جنوب و شمال غرب در كردستان عراق ادامه دارد.

سردار باقرزاده به بازگشت ۷۵ شهيد كه از مرز شلمچه وارد كشور شدند اشاره كرد و گفت: پيكر پاك اين ۷۵ شهيد در استان هاي ميسان و بصره عراق كاوش شده و متعلق به عمليات محرم رمضان، كربلاي ۴ و تك پشتيباني والفجر ۸ است كه در مناطق زبيدات، كتيبان و جزيره بوارين تفحص شده اند.

مسئول كميته جستجوي مفقودين ستاد كل نيروهاي مسلح با اشاره به استقبال عشاير عرب از اين شهدا بيان كرد: عشاير قهرمان ايران، ستون هاي استوار در دفاع از انقلاب، اسلام و كشور هستند و بيرق تك تك عشاير عرب، پرچم هاي استقلال و شرف اين ملت است.

بنا به اين گزارش پيكرهاي پاك اين ۷۵ شهيد براي وداع به شهر بندر امام خميني در خوزستان انتقال داده  شد و پس از آن براي شناسايي و تشييع و تدفين به تهران منتقل مي شوند.