چرا با مردم حرف نمي زنيد؟

اگر همه بحران ها زير سر دلال هاست، چطور حريف آنها نمي شويد؟

بايد قبول كرد كه بعد از انقلاب تا به امروز سابقه ندارد كه مردم تا اين حد سردرگم و نگران حال و آينده بوده و به درد چه كنم دچار شده باشند. وقتي مي گوييم مردم منظور تمام اقشار جامعه هستند. از كسي كه زير خط فقر قرار دارد و حالا وضعش بدتر شده تا قشر متوسط و ضعيف و حتي صاحبان املاك و مغازه ها و موقعيت هاي تجاري و اقتصادي چرا كه به قول طلافروشها، از چند دقيقه بعد اطلاعي در دست نيست و اميدي به بهبود اوضاع نداريم. بعضي ها مي گويند خوب است مايحتاج خود را تا باز هم گران تر نشده تهيه و ذخيره كنيم چون هر روز گران تر مي شوند. صاحبان كالا از ترس مشكلات خريد بعدي، ترجيح مي دهند اجناس خود را نفروشند و در انبار نگه دارند، انبوه سازان دست نگه داشته اند  چون قيمت مصالح طوري بالا رفته كه ساخت مجتمع مقرون به صرفه نيست، كسبه مانده اند كه مغازه هاي خود را باز كنند يا اجناسشان را نفروشند تا ببينند چه مي شود و خلاصه جامعه از هر زمان ديگري ملتهب تر است و تكيه كلام همه اين است كه هنوز تحريم هاي اصلي شروع نشده وضع اينطور است، بعدا چه در انتظارمان است؟

و اما در اين ميان موضوع تلخي كه وجود دارد، اين است كه چرا دولتمردان مردم را تنها گذاشته اند و آنها را  محرم نمي دانند؟ مگرنه اينكه وقتي مصيبتي به كسي وارد شد اطرافيان بايد او را تسلي بدهند، مصيبت كه فقط زلزله نيست، بلاتكليفي و مشكلاتي كه مردم را به روز سياه مي نشاند، از هر زلزله و سيلي بدتر است و در چنين وضعيتي بايد حاكماني كه سرنوشت مردم را در دست دارند، به داد مردم برسند و اگر هم كاري از آنها ساخته نيست لااقل جامعه را تسلي دهند و بگويند كه وضع از چه قرار است و چه خواهد شد و چه بايد كرد.

مگر قرار نبود رئيس جمهوري با مردم حرف بزند؟ چه شد؟ بدون هيچ گونه توضيحي برنامه حذف شد و انگار نه انگار كه مردم منتظرند لااقل توجيهات اين آقا را بشنوند، هر چند مردم از حرف خسته شده اند و ديگر به حرفها و قول ها هم توجهي ندارند.

تنها حرفي كه مردم مي شنوند اين است كه مشكلات اقتصادي از ارز گرفته تا سكه و خودرو، زير سر دلال هاست. آخر اين چه اوضاعي است كه دلال ها مملكت را روي انگشت خود مي چرخانند؟ چطور در كشوري كه باندهاي جنايتكار در كمترين مدت به دام مي افتند و پليس آنها را دستگير مي كند و يك فراري بزرگ را لب مرز شكار مي كنند، اما آن وقت جلوي چشم همه، در بازار و در بانك مركزي و غيره حريف دلال ها نمي شوند؟

به هر حال وقت آن رسيده كه فكري براي رفع نگرانيهاي مردم بشود و آنها كه مصدر كارند يا راهكار پيدا كنند يا اگر ناتوانند، محترمانه كنار بروند و جاي خود را به كساني بدهند كه بتوانند آبي روي اين آتش بريزند قبل از آنكه شعله ورتر شود.

 

لااقل دست دلال ها را از ميادين ميوه و تره بار و بازارهاي استان كوتاه كنيد

 

اگر در سطح كشور، شناسايي و دستگيري و مجازات دلال هايي كه تعيين كننده قيمت ارز و سكه هستند مشكل است، لااقل در استان ما، مقامات مربوطه و دستگاه هاي نظارتي و امنيتي دلال هاي عراقي و ايراني را كه ميادين ميوه و تره بار و بازارهاي ما در اهواز و آبادان را قبضه كرده اند، دستگير كنند و اجازه فروش به آنها داده نشود چون به دليل پايين آمدن ارزش پول ما، عراقي ها مايحتاج خود را از بازارهاي خوزستان تهيه مي كنند و همين موضوع باعث بالا رفتن قيمت ها در استان شده، به خصوص در بحث ماهي و ميوه.  ‌

مردم انتظار دارند دستگاههاي نظارتي از ميادين ميوه و تره بار و بازارهاي ماهي در استان بازرسي و اگر اينطور كه مي گويند گراني ها به خاطر آزاد بودن رفت و آمد عراقي ها به استان و خريدهاي آنچناني آنهاست، تصميم هاي لازم را بگيرند و اجرا كنند.

 

بخشنامه استانداري و مشكل كاركنان داراي فرزند شيرخوار

 

بعد از كم شدن ساعت ادارات بخاطر كاهش مصرف برق استانداري خوزستان بخشنامه كرده كه با توجه به اين كه ادارات ساعت ۱۲:۳۰ تعطيل مي شوند، موضوع اجازه به بانوان شاغل در ادارات تحت عنوان حق شير، تا اطلاع ثانوي منتفي است چون سقف اداري در هفته ۴۴ ساعت است، اما مادران شاغل مي توانند هر روز مرخصي ساعتي بگيرند و مديران هم با آنها همكاري كنند. بعد از اين دستور بيشتر ادارات كماكان با خانمهاي داراي فرزند شيرخوار همكاري مي كنند  برخي ادارات هم به چنين كاركناني اجازه داده اند كه به جاي ساعت ۳۰/۶ ساعت ۳۰/۷ به اداره مراجعه نمايند

جالب اين كه شنيده ايم اين بخشنامه از طرف مديركل بانوان استانداري صادر شده است.

 

اغماض راهنمايي و رانندگي اهواز مي تواند حادثه ساز باشد

 

امكان ندارد يك خودروي استاندارد، در صورت مخدوش بودن شماره از ديد ماموران راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي پنهان بماند و با مشاهده آن دستور ايست داده نشده و درخواست  ارائه مدارك راننده صورت نگيرد حال بايد پرسيد چطور در كلانشهر اهواز، اين همه سه چرخه غير استاندارد بدون شماره در تردد هستند و كسي كاري به آنها ندارد. حتي مشاهده شده نوجوانان ۱۰-۱۲ ساله هم هدايت برخي از اين سه چرخه ها را در دست دارند كه هر آن ممكن است حادثه مرگباري را رقم بزنند.

به جاست نيروهاي زحمتكش راهنمايي و رانندگي در اين مورد اقدام قاطعي بكنند چرا كه ناديده گرفتن اين تخلف بيش از آنچه كه بخواهند در حق راكبين اين مورتورها اغماض كنند، بي توجهي به حوادثي است كه مي توان از وقوع آنها جلوگيري كرد.