چرا تغيير در ديگر كلانشهرها محسوس و در جا زدن اهواز ملموس است؟

وقتي يك خوزستاني گذرش به شهرهايي مثل شيراز، اصفهان، تبريز و ديگر كلانشهرها مي افتد در نگاه اول تغييراتي كه در مقايسه با سفر قبلي انجام شده به شكل واضح و چشمگير مشاهده مي كند، آن هم نه از نظر احداث بلوار، جدولكاري، گلكاري و آسفالت و كارهاي روبنايي، بلكه منظور كارهاي اساسي است. مثلا در حالي كه ما سالها طول مي كشد تا يك زير گذر يا روگذر با نواقصي كه همه شاهد هستيم احداث كنيم، آنها در اين مدت چندين تقاطع غير همسطح آن هم با طراحي زيبا و بدون نقص (به گفته اهل فن) مي سازند و به بهره برداري مي رسانند. يا مثلا همين پروژه قطار شهري چطور در اصفهان و شيراز و مشهد راه اندازي شد، اما در اهواز به مشكل برخورديم و موانع توقف كار برطرف نمي شوند و بايد ديد چرا بانك عامل وثيقه هاي شهرداريهاي آن جا را قبول مي كند اما به شهرداري اهواز اعتماد نمي كند، يا قضيه فاينانس آنها چطور حل شد كه براي ما حل نشدني است؟ يا چطور آنها در بحث اوراق مشاركت موفق بودند ولي ما هنوز اجرايي نشده؟

اگر به كسي بر نخورد شايد مشكل در نحوه مديريت كارها باشد كه البته اين ضعف منحصر به پروژه هاي عمراني نيست و حتي در موضوع كمبود و مشكلات مربوط به آب هم مي شنويم و مي خوانيم كه مرتب مي گويند اشكال در اين است كه منابع آبي در گذشته به خوبي مديريت نشده، اين در حالي است كه مسئولان گذشته ما هم مدعي بودند و خود را فراتر از جايگاهشان مي پنداشتند، همانطور كه مسئولان فعلي هم مدعي هستند.

به هرحال اي كاش دانشگاه يا هر دستگاه نظارتي كه قادر است، ماموريت پيدا كند مديريت هاي استان را آسيب شناسي كند و دلايل ضعف ها و قوت هاي مديريتهاي ديگر استان ها را شناسايي و استخراج كند و مديريت ارشد استان بعنوان متولي دستگاه ها در صدد اصلاح امور و رفع يا لااقل كاهش ضعف ها بر مي آمد چرا كه وقتي ضعف مديريتي در كار باشد اگر اعتبارات تمام استان ها را هم به ما بدهند باز هم توقيفي در كارها نخواهيم داشت همانطور كه در اين سالها اين اتفاق افتاد و بيشترين اعتبارات استاني به خوزستان تعلق داشته اما عملكرد ما متناسب با اين اعتبارات قابل قبول نبوده است.

 

قبل از افزايش قيمت نان وزن چانه را كنترل كنيد

 

مدتي است رئيس اتحاديه نانوايان اهواز، ابتدا اعلام مي كند كه قيمت نان در اهواز گران نخواهد شد، بعد تقاضاي نانوايان را مبني بر درخواست افزايش قيمت نان  عنوان مي كند و به آن ها حق مي دهد كه متناسب با افزايش ساير مواد غذايي، نان هم بايد افزايش قيمت داشته باشد كه لابد اين اصرار، بالاخره به افزايش قيمت نان منجر خواهد شد.

و اما اصل قضيه اين است كه قيمت هر قرص نان كه درحال حاضر عرضه مي شود، با توجه به وزن چانه آن تعيين شده در حاليكه  نان تافتون يا لواش فعلي اهواز، كوچكتر از وزن استاندارد آن است بطوري كه نان به قدري نازك و سبك شده كه وقتي روي پيشخوان قرار مي گيرد، بلافاصله خشك مي شود و اگر باد بوزد از روي ميز پرت شده و خريدار بايد آن را از روي زمين بردارد. اين وضعيت از آنجا ناشي مي شود كه هر زمان قيمت نان افزايش پيدا مي كند، چند روزي، انواع نان با وزن تعيين شده پخت و عرضه مي شود و به تدريج چانه آب مي رود و نان نازك و نازك تر مي شود، از اين رو آنچه كه بايد قبل از تغيير قيمت نان مد نظر قرار گيرد كنترل وزن چانه و كيفيت نان است، ضمن اينكه برخي نانوايان اقدام به فروش گوني هاي آرد مي كنند و به همان نسبت پخت كمتري دارند كه از طريق سركشي بازرسان صنعت و معدن و شمارش روزانه كيسه هاي آرد قابل كنترل و بررسي است. البته نانواياني هم داريم كه چون شغل آبا و اجدادي آنهاست حاضر به تخلف و كم فروشي نيستند و به جاست كه از اين افراد شريف قدرداني شود.

 

بجاي رودخانه ها، گرما طغيان مي كند!

 

مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز گفته: با وجود گرماي بي‌سابقه در خوزستان، در تابستان سال جاري تاكنون طغيان مراجعه‌كنندگان با علائم گرمازدگي ايجاد نشده است.

دكتر فرهاد حمزه لويي اين وضعيت را ناشي از اطلاع‌رساني‌هاي انجام شده و بالا رفتن سطح آگاهي مردم، دانسته است.

مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز اطمينان داده كه: قطعا در صورت طغيان مراجعه‌كنندگان با بيماري گرمازدگي، اطلاع‌رساني خواهد شد تا مردم از بروز گرمازدگي جلوگيري كنند.

چه مي شود كرد يادمان هست كه در گذشته شاهد طغيان رودخانه هاي استان بوديم و اثري از خشكسالي نبود و حالا با وضعيتي كه رودخانه هاي استان پيدا كرده اند، نه تنها خيال طغيان به سرشان نمي زند، بلكه چنان از رمق افتاده اند كه به تدريج خشك شده و چه بسا از صفحه روزگار محو شوند، در عوض شدت گرما ممكن است باعث طغيان گرما شود و براي مردم دردسر ايجاد كند.