۱۱۰ مدير دولتي بازنشسته مي شوند ۱۵ استاندار جزء بازنشسته ها هستند

مديران خوزستاني كه بايد با صندلي خود وداع كنند

بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه در پي تصويب اصلاح قانون ممنوعيت به‌كارگيري بازنشستگان، ده‌ها مدير در استان خوزستان، بايد از سمت خود كنار بروند.

به گزارش فارس، سرانجام اصلاح قانون <ممنوعيت به‌كارگيري بازنشستگان> پس از چندين سال در ۲۵ تيرماه امسال در صحن علني مجلس مصوب شد و بر اساس اين مصوبه انتظار مي‌رود ورود مديران متخصص جوان در سيستم‌هاي مديريتي بسياري از نقص‌هاي موجود در استان و كشور رفع شود.

بر همين اساس، در مقدمه متن طرح يك‌فوريتي اصلاح قانون منع به‌كارگيري بازنشستگان نيز آمده كه بر اساس تبصره ۱ ماده‌واحده قانون ممنوعيت به‌كارگيري بازنشستگان مصوب ۲۰ ارديبهشت ۹۵ در جهت به‌كارگيري افراد باسابقه و متخصصان در پست‌هاي حساس مديريتي، سياسي، امنيتي و نظامي استثناهايي را نيز لحاظ كرده است.

در استان خوزستان اما انتقاد به اشغال برخي از پست‌هاي مديريتي فراتر از بازنشستگي و بي‌تجربگي شخص مدير است و بي‌ارتباط با حوزه سياست، اقتصاد و لابي‌هاي وزارت متبوع مدير مربوطه نيست؛ البته رصد اغلب اين پست‌هاي مديريتي در استان اين احتمال را تقويت مي‌كند كه قطعاً يك ابَر پروژه از پيش تعيين‌شده به‌منظور احراز پست‌هاي مديريتي در ميان است؛ و يك احتمال ديگر اينكه نقش‌آفرينان سياسي داستان‌هاي مديريتي استان از روي غفلت يا هيجان تأثيرات خود را در انتخاب برخي مديران گذاشته‌اند و در جريان مقصد نهايي اين انتخاب‌ها نيستند.

 ‌برخلاف ماده ۲۲ و ۲۴ منشور حقوق شهروندي رئيس‌جمهور كه تأكيد بر پرهيز از مخفي‌كاري و دست‌كاري در اطلاعات دارد آمار دقيق و صحيحي از فعاليت مديران اين صنايع در اختيار مردم گذاشته نمي‌شود و اغلب پس از بازنشستگي در سيستم باقي‌مانده و علاوه برگرفتن فرصت اشتغال از نيروي تازه‌نفس، حقوق ديگري براي فرد بازنشسته در سيستم تعريف مي‌شود.

به گفته علي ساري نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي  آمار دقيقي از حضور بازنشستگان در خوزستان وجود ندارد اما بر اساس برآوردها تعداد مديران كل و مديران عامل بازنشسته بيش از ۳۰ نفر است.اين ليست از جمله مديراني هستند كه باوجود اتمام سن بازنشستگي آن‌ها همچنان در پست‌هاي مديركلي و معاونت‌هاي شاخص استان خوزستان نقش‌آفريني مي‌كنند كه در اين ميان، استانداري خوزستان با به‌كارگيري ۳ معاونت بازنشسته و يك مديركل در نقض اين مصوبه پيشتاز است و تحولات مديريتي را ابتدا بايد از خود آغاز كند.

 ‌در خبرها آمده است: برخي معاونان وزراي دولت و استانداران جهت به سرانجام نرسيدن طرح <اصلاح قانون ممنوعيت به‌كارگيري بازنشستگان> انتقاد كردند؛ اين در حالي است كه دولت ظرف ۵ سال گذشته با وعده حمايت از جوانان بر سركار آمده است، اما در عمل با تغيير سياست‌هاي خود از استمرار حضور بازنشستگان دفاع مي‌كند.

به گزارش فارس، طبق آمار غيررسمي حدود ۱۷ استاندار، ۸۰ معاون استاندار و يك هزار ۲۰۰ مدير بازنشسته در سراسر كشور بايد از پست‌هاي مديريتي خود كنار بروند.

تعداد رسمي مديران بازنشسته دولتي ۱۱۰ نفر اعلام شد

 "15 استاندار" جزو بازنشسته‌ها هستند

معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور تعداد رسمي مديران بازنشسته دولت را اعلام كرد.

جمشيد انصاري معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در گفت‌وگو با تسنيم در خصوص ميزان مديران بازنشسته دولتي گفت: اينكه برخي اعلام كردند ۱۷۰۰ نفر مدير بازنشسته داريم از اساس اشتباه است.

به‌كارگيري بازنشستگان در مشاغل دولتي ممنوع شد

وي افزود: ما در كشور حدود ۱۰۰۰ نفر مقامات داريم. درباره بازنشسته‌هاي دولتي الآن ۱۵ استاندار و ۱۴ معاون استاندار بازنشسته داريم كه با اين حساب در مجموع تعداد بازنشسته‌هاي دولتي ۱۱۰ نفر هستند كه حدود ۱۲ درصد از ميزان مقامات را شامل مي‌شود.

رئيس امور اداري و استخدامي كشور تصريح كرد: تأكيد رئيس‌جمهور اين است كه قانون ممنوعيت به‌كارگيري بازنشسته‌ها  را فرصت براي دولت بدانيم‌ و در اين راستا از نيروي جوان و همين‌طور ظرفيت زنان استفاده كنيم.