اجناس سوبسيد دار بايد مختص ايرانيان باشد

حذف ويزا براي عراقي ها موجب شده كه حضور گسترده اي در كشور و به خصوص در خوزستان داشته باشند و از وضعيت پول ايران سوء استفاده كرده، بسياري از مايحتاج مردم را با قميتهاي پايين خريداري كنند به طوري كه در برخي شهرستان ها مثل آبادان و خرمشهر كمبودهايي محسوس است و مردم مشكلاتي براي تهيه اقلام مصرفي روزانه پيدا كرده اند. ورود آزاد عراقي ها به استان به جايي رسيده كه يك عراقي از لب مرز يك خودرو كرايه مي كند، به بازار هاي ما مي آيد، خريد مي كند و  با همان خودرو به مرز رفته و اجناس را به كشورش مي برد در حالي كه اگر بخواهد اين خريد را در عراق انجام دهد چندين برابر بايد هزينه كند. حالا اين مسئله مطرح مي شود اجناسي كه دولت به خاطر رفاه مردم به آنها سوبسيد مي دهد، نبايد شامل اين خريدها شود، مثل برنج. بنابراين مسئولان بايد پاسخگو باشند كه چرا اقلامي كه مختص  ايرانيان است و سوبسيد بر آنها تعلق مي گيرد آزادانه در بازار نصيب غير ايرانيان مي شود.

جاري بودن خون ايراني در رگها ملاك صدور شناسنامه و كد ملي است

نكته ديگر اينكه به خاطر همين وضعيت پول ما و ارزان بودن همه چيز نسبت به كشور همسايه شنيده شده اتباع آنجا شروع به خريدن املاك استان كرده اند در حاليكه وقتي براي هر معامله داشتن شناسنامه و كد ملي لازم است، اين معامله ها چطور انجام مي شود؟ در اين خصوص راوي با آقاي مريدي مديركل ثبت احوال استان گفت و گويي انجام داد و از وي سوال كرد آيا صدور شناسنامه براي غير ايراني امكان پذير است؟ آقاي مريدي گفت: تابعيت در ايران به معني خاك و خون است و خون از هر عامل ديگري برتر است و تا خون ايراني در رگهاي يك فرد نباشد، به او شناسنامه داده نمي شود حتي اگر يك فرد بيگانه با زن ايراني ازدواج كرده باشد چون مرد يا پدر خانه اصل است و تحت هيچ شرايطي حتي دولت هم نمي تواند به فردي كه خون ايراني در رگهايش جاري نباشد شناسنامه و كد ملي بدهد، مگر اينكه ثابت شود پدر او ايراني بوده كه آن هم از طريق دادگاه و با آزمايش DNA‌ و تاييد شوراي تامين باشد كه بسيار سخت گيرانه است. بنابراين هرگونه نقل و انتقال ملك به كسي كه شناسنامه و كد ملي ندارد، امكان پذير نيست  مگر طرف به نام يكي از بستگانش كه در كشور ماست خريداري كند.

عنوان كردن اين موضوع كه صدور شناسنامه منوط به اين است كه خون ايراني آن هم فقط پدر در رگ او باشد به قول مريدي ياد اين ضرب المثل قديمي مي افتيم كه مي گويد: اصل پدر است، كه مادرش رهگذر است!  ‌

بنابراين جاي نگراني نيست، ضمن اينكه بايد اتحاديه بنگاه داران املاك مراقب باشند تخلفي از جانب آنها سر نزند.

مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اطلاع رساني كنند

 

محمدرضا برازش مديركل حوزه چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سوم آذر سال ۹۵ در همايش تجليل از خادمان صنعت چاپ و نشر استان خوزستان در خصوص اتوماسيون در حوزه چاپ گفته بود: آمادگي داريم كه اين موضوع را به استان واگذار كنيم و اگر در اين استان به دوره هاي آموزشي تخصصي نياز باشد، تمام هزينه هاي آن را تقبل مي كنيم و از دست اندركاران صنعت چاپ در استان حمايت خواهد شد.

بهتر است مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان و دست اندركاران صنعت چاپ در استان چنانچه پيگير اين قول آقاي برازش بوده اند، يا اقدامي در اين مورد شده است، اطلاع رساني كنند.

انتخابات هيئت رئيسه شوراي شهر اهواز با هدف تغيير در مديريت شهرداري نيست

 

 قرار بود روز گذشته انتخابات هيئت رئيسه شوراي شهر اهواز انجام شود كه يك ساعت قبل از موعد مقرر، لغو شد.

رئيس شوراي شهر اهواز در خصوص علت لغو جلسه انتخابات هيئت رئيسه شورا گفته است: جلسات شوراي شهر اهواز به طور معمول در روزهاي دوشنبه برگزار مي شود اما بنا شد انتخابات هيئت رئيسه جديد شورا به صورت فوق‌العاده برگزار شود.

به گفته وي: اين جلسه قرار بود ديروز تشكيل شود اما ۵ نفر از اعضا درخواست داشتند اين جلسه در موعد مقرر هميشگي خود برگزار شود كه در اين خصوص پس از تأمل و بررسي شرايط، به اين نتيجه رسيديم با توجه به موضوع جلسه و مهم بودن آن، حضور تمامي اعضاي شوراي شهر براي نشان دادن انسجام حاكم بر شورا، حائز اهميت است از اين رو يك ساعت قبل موعد مقرر، لغو جلسه اعلام شد.

محمدجعفر فلسفي اين را هم گفت كه: تغيير ناگهاني ساعت و زمان برگزاري جلسه هاي مهم پيش از اين نيز اتفاق افتاده كه براي مثال مي توان به معرفي و انتخاب آقاي جمالي به عنوان شهردار اهواز اشاره كرد.

رئيس شوراي شهر اهواز در خصوص رياست جديد شورا  گفت: رايزني هايي در حال شكل گيري است اما در نهايت اميدواريم نتيجه انتخابات هيئت رئيسه دور دوم شوراي پنجم شهر اهواز به نفع شورا و شهرداري باشد.

فلسفي با بيان اينكه نتيجه انتخابات هيئت رئيسه جديد در صحن علني شورا مشخص مي شود، گفت: زمان برگزاري اين جلسه نيز در هيئت رئيسه مشخص و متعاقبا اعلام خواهد شد.

وي تأكيد كرد: هرگونه تغيير احتمالي در هيئت رئيسه شوراي شهر اهواز ارتباطي با تغيير شهردار ندارد و در حال حاضر انتخابات هيئت رئيسه شورا  با هدف تغيير در مديريت شهرداري انجام نمي شود.