استيضاح، مشكل مردم را حل مي كند يا مشكلات نمايندگان را؟

روز گذشته مجلس تمام وقت خود را صرف پروژه ديگري از استيضاح وزيران كرد و در پايان پنج ساعت تلاش جانانه، فاتح اين پروژه شد تا حالا علاوه بر وزير كار، روزهاي آينده هم صرف يافتن فردي ديگر براي سپردن وزارت اقتصاد و امور دارائي به او شود. مي دانيم كه استيضاح يك وزير از ابتداي  جمع آوري امضا تا جلساتي كه براي همراه كردن بقيه نمايندگان به استيضاح و ساير مراحل تشكيل مي شود زمان زيادي مي برد كه وضعيت مملكت ايجاب مي كند زمان به اين شكل سپري نشود و به جاي اين همه اتلاف وقت، نمايندگان در انديشه بهتر كردن اوضاع باشند و اگر به سوگند ياد شده عمل شود قطعا غير از اين عمل خواهد شد.

هر كسي كه مكالمات و بحث هاي نمايندگان مخالف وزير و موافق استيضاح را از راديو فرهنگ گوش داده تصديق مي كند كه هيچ دشمني و هيچ شبكه خارجي به خوبي آقايان نظام و دولت و مسئولان را زير سوال نمي برد.

به عنوان مثال يك نماينده موافق استيضاح مردم ايران را بدبخت، بيچاره و وضع مملكت را فلاكت بار عنوان كرده و استيضاح را همدردي و همنوايي با مردم دانسته. ‌وي اين را هم گفته كه حقش بود نهاوندي و رئيس جمهوري و نوبخت و جهانگيري هم استيضاح مي شدند.

يكي از نمايندگان هم ضمن اينكه معتقد بود قدرت خريد مردم پنجاه درصد كم شده گفت مردم متحيرند كه چه بكنند و به ناچار به خريد سكه و طلا و ارز پناه برده اند. اين در حالي است كه مردم به قول ايشان بدبخت كه باز هم به قول خودش قدرت خريدشان كم شده كجا مي توانند سكه و ارز بخرند و چطور نمي داند كه خريداران اين اقلام مردم عادي نيستند و آنها هستند كه ميلياردي سكه و ارز خريداري مي كنند.

راوي به ياد جمله اي از شهيد بهشتي افتاد كه قبل از شهادت گفته بود: پانزده ماه بعد از انقلاب هنوز كاري براي مردم نكرده ايم، حال بايد خطاب به آن شهيد گفت: كجاييد كه  ببينيد چهل سال بعد از انقلاب نمايندگان مردم در مجلس مي گويند اگر نمي توانيم مشكلات مردم را حل كنيم، لااقل با آنها همدردي كنيم.

به هر حال ما كه تا حالا نديديم با استيضاح و تغيير يك وزير مشكل مردم حل شود و شايد اين وسط مشكل نمايندگان با اين استيضاح ها حل مي شود، نه مردم.

 

اندر ميزگرد شبانه مديران

 

پيامكي آمده بود كه ساعت ۲۱ (۹شب) ميزگردي به مناسبت هفته دولت با شركت آقايان هاشمي زاده معاون عمراني استانداري خوزستان حسن زاده مديركل صنعت، معدن و تجارت استان حاجي زاده رئيس سازمان برنامه ريزي و بودجه و بحريني مقدم معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري برگزار خواهد شد و از خبرنگاران براي حضور در اين مراسم به منظور اطلاع رساني دعوت شده بود. به متوليان برنامه ريزي هفته دولت توصيه مي شود اگر قرار است چند مدير كه هر كدام حرفهاي زيادي از حوزه كاري خود  در يك ميزگرد دارند و نيز بايد پاسخگوي خبرنگاران باشند، ساعت مناسبي را براي انجام اين كار در نظر بگيرند تا انتهاي جلسه به بعد از نيمه شب نرسد اگر هم ناگزير از اين كار هستند، لطفا به فكر رفتن خبرنگاران در آن ساعت، به خصوص خانم ها باشند. كسي چه مي داند شايد هم بعضي از آقايان مديران خبردار نشده و جلسه زودتر تمام شد.

 

دل ها بسوزد!

 

اختصاص ۱۳ هزار ميليارد ريال اوراق مشاركت براي متروي تبريز و شيراز

 

پروژه هاي متروي شيراز و تبريز به مبلغ ۱۳ هزار و ۵۰۰ ميليارد ريال نيازمند انتشار اوراق مشاركت هستند كه از سوي وزير كشور براي انجام مراحل قانوني به بانك مركزي معرفي شدند.

دعا كنيم وزير كشور دست نوازشي هم بر سر شهرداري اهواز براي شكستن طلسم پروژه قطار شهري بكشد البته به فرموده حق تعالي از شما حركت از خدا بركت بنابراين تا مسئولان استاني به جد پيگير نباشند و لابي هايي در مركز نداشته باشند، كسي به دادمان نمي رسد.

 

مسئولان استاني ياد بگيرند لااقل عذرخواهي كنند!

 

انتخابات هيئت رئيسه شوراي شهر تهران در موعد قانوني برگزار شد و آقاي هاشمي در سمت رياست شورا و اعضاي هيات رئيسه ابقا شدند. جالب اينكه آقاي هاشمي پس از ابقا، از مردم تهران به دليل آنچه كه وي عنوان كرد شورا نتوانسته است خواسته هاي مردم را جامه عمل بپوشاند و كارها به نحو مطلوب پيش نرفته اند، از شهروندان تهراني عذر خواهي كرد.

آقاي كرباسيان هم در جلسه استيضاح از مردم به دليل مشكلات اقتصادي عذرخواهي كرد.

اين بد نيست كه اگر مقامات كشوري و استاني نتوانسته اند عملكرد قابل توجهي داشته باشند  لااقل عذرخواهي از مردم را دريغ نكنند.

اميدواريم در استان هم اين رويه الگو شود و اگر در كلانشهرمان مردم شاهد تغيير و تحولي نيستند مسئولان از مردم عذرخواهي كنند.