بايد ظرفيت شنيدن حرفهاي مردم را داشته باشيم

استاندار خوزستان در نشست سه ساعته با پيشكسوتان رسانه و مطبوعات در استان با بيان اينكه مردم بايد بتوانند آزادانه حرف خود را بدون دغدغه بزنند و اين شاخص يك جامعه آزاد و مدني است افزود:ما بايد ظرفيت شنيدن حرف هاي مردم را داشته باشيم.

وي با اشاره به برخي تجمع هاي مردمي كه بعضا'‌ در مقابل استانداري انجام شده است گفته: ما از اين تجمع ها ناراحت نيستيم چون كساني كه از همه جا نااميد مي شوند استانداري را ملجاء رسيدگي به مشكلات خود مي دانند و ما خود را موظف مي دانيم به مشكلاتي كه حتي مربوط به دولت نيست رسيدگي كنيم.

مردم حق اعتراض و انتقاد دارند  و از تجمع ها ناراحت نيستيم  ‌

استاندار در ادامه  با بيان اينكه حقوق مردم بايد به رسميت شناخته شود گفته: مردم حق اعتراض و انتقاد دارند و ما خود را موظف مي دانيم پيگير مشكلات آنها باشيم و همه توان خود را براي گره گشايي مسائل مردم به كار گيريم.

شريعتي با تاكيد بر اين كه برخورد اقتدارگرانه با مردم را قبول ندارم تاكيد كرده:رسانه ها در پرداختن به مطالبات اساسي مردم خوب عمل كرده اند و مديريت استان هيچگاه از انتقاد سازنده رسانه ها گله اي نداشته است.  ‌

 

كارمندان چشم انتظار تحقق وعده يوسفي نماينده مردم اهواز هستند

 

همانطور كه مدير هر دستگاه و حتي شركت، داراي يك مسئول روابط عمومي است كه كارها، قولها و برنامه هاي مدير را ثبت، پيگيري و به موقع يادآوري مي كند، ظاهرا نمايندگان مجلس هم داراي مدير برنامه هستند اما به نظر مي رسد اين افراد فقط برنامه هاي ديد و بازديد نماينده را ثبت و ضبط و يادآوري مي كنند، در حاليكه مهم ترين كارها بايد اين باشد كه قولها و وعده هايي را كه نماينده به موكلين خود مي دهد ثبت و مرتب آنها را به ايشان يادآوري كند تا طوري نشود كه مردم خطاب به نمايندگان بگويند: هزار وعده خوبان، يكي وفا نشود.

و اما از جمله اين وعده ها، قولي بوده كه آقاي يوسفي يكي از نمايندگان مردم اهواز سال گذشته به كاركنان دولت و بخش خصوصي داد و از آن موقع هم اين بندگان خدا منتظر اجراي اين وعده هستند و چون تا حالا خبري نشده تعدادي از كارمندان موضوع را با راوي در ميان گذاشتند و خواستار پيگيري آن شدند.

قضيه از اين قرار بوده كه:

در سال ۹۶ دكتر يوسفي نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي وعده افزايش ۵۰۰ هزار تومان حق بدي آّب و هوا را به كاركنان بخش دولتي و خصوصي داد كه گفته شد به لحاظ اينكه بودجه سال ۹۶ بسته شده، در سال ۹۷ اجرايي مي شود و اين نويد باعث خوشحالي قشر زحمتكش ادارات شد. اما با توجه به گذشت ۵ ماه از سال ۹۷ اين امر محقق نشده و كارمندان چشم انتظار اين وعده نماينده مجلس هستند كه لااقل با توجه به شرايط سخت زندگي در خوزستان به لحاظ آب و هوا، آلودگي  محيط زيست شايد تحمل اين شرايط براي آنها توجيه پذير باشد. با توجه به اينكه در خبرها مرتب اعلام مي شود كه خوزستان استان اول از لحاظ مهاجرت به ساير استانها است و همين دليل شرايط نامطلوب زندگي در خوزستان را اثبات مي كند انتظار اين است كه نماينده مردم اهواز پيگير وعده اي كه سال گذشته داده، باشد تا كاركنان ادارات انگيزه اي براي ادامه كار در شرايط سخت خوزستان داشته باشند.

چهارشنبه ادارات و بانك هاي خوزستان تعطيل اند

 

ادارات و بانك‌هاي استان خوزستان روز چهارشنبه هفته جاري تعطيل خواهند بود.

اين تعطيلي به پيشنهاد ستاد مديريت بحران استان و شركت برق منطقه اي خوزستان و با موافقت استاندار بوده است و به منظور مديريت بهينه مصرف برق، كاهش پيك باري شبكه‌برق، صرفه جويي در مصرف آب و برق و پيشگيري از بروز حادثه و قطع احتمالي برق بانك‌ها  مراكز آموزشي، ادارات و دستگاه‌هاي اجرايي عنوان شده است.

البته مراكز امدادي درماني، خدماتي عملياتي و آتش‌نشاني‌ها تعطيل نخواهد بود. اين در حالي است كه  اداره كل هواشناسي خوزستان وقوع دماهاي ۴۹ درجه و بالاتر را براي هفته جاري در سطح استان خوزستان  پيش‌بيني كرده است.

 

مديريت آرامستان هاي شهرداري اهواز پاسخگو باشد

پاركينگ بهشت آباد متعلق به كيست؟

به اعتقاد راوي در كنار همه "ترين" هاي استان خوزستان، يك ترين ديگر هم بايد اضافه شود و آن آزادترين استان براي كسب درآمد، از هر راهي كه بخواهند است، دليل هم اينكه هر جاي شهر، انجام هركاري براي كسب درآمد با مانعي مواجه نمي شود، از انواع سد معبر بگيريد تا تردد سه چرخه هاي بي پلاك و سرآمد همه تخلف هاي درآمدزا، پاركينگ هايي است كه مسئولان مربوطه آنها را غير مجاز مي دانند اما زورشان به برچيدن آنها نمي رود.

از اين دست تخلف اخيرا مشاهده شده آن است كه به موازات سردخانه بهشت آباد، افرادي پيداشده اند كه از صاحبان خودروها پول پاركينگ مي گيرند بدون آنكه در قبضشان اثري از مجوز يا نامي از ارگاني برده باشند. ضمنا در قبض قيد شده مديريت نگهبان تعهدي در قبال ادعاي صدمه به بدنه اتومبيل يا سرقت لوازم و اشياي داخلي و خارجي و وسايل تزييني خودرو ندارد.

مديريت سازمان بهشت آباد بايد براي مردم مشخص كند اين پاركينگ با كدام مجوز در آنجا سبز شده و آيا زمين اينجا صاحب ندارد كه هر كس خواست مي تواند آن را تصاحب كند؟ هر چند اين نقطه بيشتر جاده است تا زمين.