با مديريت كاغذهاي كشف شده بحران چاپ را مرتفع كنيد

رئيس پليس تهران از كشف چندين انبار و سوله احتكار كاغذ خبر داده است. پيش از اين هم از كشف و ضبط انبارهاي احتكار كاغذ خبرهايي منتشر شده بود. به اين ترتيب در و ضعيت بحراني كاغذ كه كار رسانه  مكتوب را مشكل كرده و قيمت كاغذ به شدت بالا گرفته، شايد اين كشفيات كاغذ در صورتيكه به بازار چاپ و انتشارات تزريق شود تا حدي گره گشايي اين معضل فرهنگي باشد، به شرطي كه طي مراحل قانوني براي بهره برداري از اين كشفيات به درازا نكشد. به اعتقاد اهل فن نبايد فقط از كشف انبارهاي احتكار شده بهره برداري تبليغاتي كرد بلكه بايد راهكار منطقي براي نحوه استفاده از اين كشفيات پيدا شود. مثلا يا صاحب كالا را پس از جريمه طبق قانون تعزيرات، مجبور كنند با قيمتي كه سازمان صنعت و معدن تعيين مي كند، در دسترس خريداران قرار دهد يا اگر كالاهايي شامل تحويل سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليكي مي شود، با در نظر گرفتن ضرب الاجل تعيين تكليف شوند و به هر حال نبايد اجناس مكشوفه از انباري به انباري ديگر منتقل و خاك بخورند. در اين ميان اهالي مطبوعات چشم به اقدامات مسئولان دارند تا حالا كه دري به تخته خورده و معلوم شده كاغذها كجا مخفي شده بودند، از اين نمد كلاهي نصيبشان بشود و در معنا عدو سبب خير شود.

 

زين العابدين موسوي سرپرست فرمانداري آبادان شد

 

غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان طي حكمي سيد زين العابدين موسوي را به عنوان سرپرست فرمانداري ويژه شهرستان آبادان منصوب كرد.  ‌

پيش از اين عزيزا… شهبازي به عنوان فرماندار ويژه آبادان فعاليت مي‌كرد. وي  به عنوان معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري البرز منصوب شده است.

موسوي تجربيات مختلف مديريتي به عنوان وكيل پايه يك دادگستري، مدرس دانشگاه هاي استان شهرداري رامهرمز، مديرعامل تعاوني خدمات رزمندگان و مديرعامل شركت توسعه صنعت و عمران شرق و عضو هيئت مديره سازمان مديريت پسماند شهرداري اهواز را در كارنامه خدمتي خود دارد.

 

مسئولان فقط به اسم جانبازان و شهيدان تبليغ مي كنند

 

به قرار اطلاع در آييني به مناسبت سالروز بازگشت اسراي جنگ تحميلي به ميهن از آزادگان شهرستان بندرماهشهر در دفتر امام جمعه آن شهرستان تجليل شد. اما غيبت مسئولان اجرايي و دولتي منطقه در اين مراسم باعث رنجش آزادگان و ايثارگران شد.

چرا كه اين مراسم فقط با حضور امام جمعه شهرستان بندرماهشهر و رئيس اداره بنياد شهيد و امور ايثارگران اين شهرستان برگزار شد.

يكي از آزادگان در اين مورد گفته: حضور ساده مسئولان در بين آزادگان و ايثارگران براي شادي دل آنها كافي بود چه بسا مسئولان بايد با حضور در بين ما مشكلات ما را بشنوند و براي برطرف شدن آنها كمك كنند. اما مسئولان حتي حاضر نيستند ما را ببينند و فقط  به اسم جانبازان و شهيدان تبليغ مي‌كنند.

شهردار اهواز براي قيمت گذاري كالاها اعلام آمادگي كرد

شهردار اهواز در جلسه ستاد تنظيم بازار گفته است در ميدان مركزي يك نرخ مصوب است كه نبايد خارج از آن نرخي اعلام شود و بر اساس نرخ مصوب بايد كنترل شود، براي اينكه بستر ميدان ميوه و تره بار مهيا شود تلاش خود را بيشتر كرده‌ايم تا مشكلات را حل كنيم و در كوتاه مدت حل خواهيم كرد.

وي با بيان اين كه استاندار خوزستان دستور حل مشكلات فاضلاب ميدان ميوه و تره بار را داده است خاطرنشان كرد: اقدامات عمراني، پاركينگ ميدان نظافت و مواردي از اين قبيل بايد هر چه سريع‌تر انجام شود و در حال تلاش براي حل آنها هستيم.

شهردار اهواز به ۱۸ بازار موجود در اهواز اشاره كرد و با بيان اين‌كه بازارهاي خوبي هستند، گفت: اگر قيمت گذاري‌ها در اختيار شهرداري باشد و با مصوبه شوراي تامين كنترل ‌كنيم با وجود همه محدوديت‌ها همچون مشكلات در پرداخت حقوق پرسنل و پرداخت هزينه‌هاي آب و برق و تلفن آمادگي همكاري داريم.

 

قيمت مرغ در استان منطقي نيست

در همين جلسه معاون بهبود توليدات سازمان جهاد كشاورزي خوزستان در خصوص قيمت تمام شده مرغ گفت: قيمت امروز مرغ نسبت به قيمت تمام شده مرغ زنده غيرمنطقي است و بايد حدود ۹ هزار و ۵۰۰ تومان شود نه اينكه به مرز ۱۲۰۰۰ تومان برسد؛ وزارتخانه به اين موضوع معترض است و براي اين امر به تعامل اتحاديه مرغداران، مرغداران و زنجيره‌هاي توليد نياز است.

معاون بهبود توليدات سازمان جهاد كشاورزي خوزستان با اشاره به مصوبه اعلام و ابلاغ شده مبني بر عرضه كنجاله سويا با قيمت حداكثري ۲ هزار و ۲۰۰ تومان و ذرت حداكثر ۱۱۰۰ تومان گفت: كسي حق ندارد نهاده را در بندر بيش از ۲۲۰۰ و در كارخانجات روغن كشي هم با قيمت۲۳۰۰ بفروشد.

بنابراين دليلي بر گرانفروشي نيست و كساني كه با قيمت ۲۶۰۰ اقدام به فروش نهاده مي‌كنند، دلال هستند و مرغداران هم بعضا از دلالان خريد مي‌كنند اما شكايتي را مكتوب مطرح نمي‌كنند فقط در جلسات استاني اظهار مي‌كنند كه گران خريدند.

وي اين را هم گفت: درست است قيمت براي فروش مرغ، شيرين شده اما اين افزايش هم يك حدي دارد كه متاسفانه از آستانه اين قيمت گذشته است.

اي چاره ساز، مشكل ما را تو چاره كن

 

اي چاره ساز مشكل ما را تو چاره كن

برحال عاشقان خرابت نظاره كن

خورشيد آسمان علي، ماه فاطمه

شام سياه بخت مرا پر ستاره كن

اللهم عجل لوليك الفرج