برپايي بيست و هفتمين نمايشگاه فرش دستباف ايران

بيست و هفتمين نمايشگاه فرش دستباف ايران، روز شنبه با حضور <محمد شريعتمداري> وزير صنعت معدن و تجارت در محل دايمي نمايشگاههاي بين المللي آغاز به كار كرد.

به گزارش ايرنا، اين نمايشگاه از نظر كمي و كيفي بزرگترين نمايشگاه فرش دستباف جهان محسوب مي‌شود و صدها شركت و واحد توليدي از مناطق مختلف كشور، جديدترين بافته هاي خود را در معرض ديد علاقه مندان قرار مي‌دهند.

در اين دوره از نمايشگاه كه با مجوز مركز ملي فرش ايران برگزار مي شود، بيش از ۶۷۰ شركت توليدي و صادراتي هنر – صنعت فرش دستباف كشور مشاركت دارند و انواع فرش مناطق مختلف كشور را در اندازه ها و رنگ هاي مختلف، قالي و قاليچه، تابلو فرش عرضه كرده اند.

نمايشگاه در فضاي ۵۰ هزار مترمربع در ۱۳ سالن نمايشگاهي بهترين فرش هاي عتيقه و معاصر كشور را به نمايش گذاشته است.

<فرشته دست پاك> رئيس مركز ملي فرش ايران در آيين افتتاح اين نمايشگاه گفت: امروز بايد همگام با تحولات سياسي و اقتصادي جامعه و جهان طرحي نو در زمينه صنعت فرش دستباف ايران به نمايش بگذاريم.

وي افزود: بايد تغييرات اساسي در شيوه نگرش ما در جوانب مختلف اين هنر – صنعت اصيل ايراني لحاظ كنيم.

دست پاك يادآور شد: اين مركز به دنبال ارتقاي جايگاه فرش اصيل ايراني در جهان از طريق تقويت حضور بخش خصوصي و مردمي، افزايش بهره وري در كار، توسعه كمي و كيفي از طريق ارتقاي آموزش و طراحي، نفوذ در بازارهاي جديد و توسعه بازارهاي موجود و حمايت از برگزاري نمايشگاه هاي ملي و بين المللي است.

وي تاكيد كرد: توسعه تجارت الكترونيك و كسب و كارهاي نوين در حوزه فرش دستباف و ثبت ملي و جهاني نشان جغرافيايي از ديگر اهداف اين مركز است.

به گزارش ايرنا، افزايش صادرات در كنار فروش داخلي، معرفي ظرفيت‌هاي اين بخش اقتصادي، برنامه ريزي براي حل مشكلات شناسايي نقاط ضعف اين صنعت، ايجاد بسترهاي مناسب براي سرمايه گذاري داخلي و خارجي، ايجاد زمينه اشتغال و كارآفريني آشنايي دست‌اندركاران با محصولات، نوآوري‌ها و ظرفيت‌هاي موجود، ايجاد فضاي رقابتي سالم ميان توليدكنندگان داخلي براي ارتقاي كيفيت توليد و ايجاد ارتباط مستقيم و رو در رو ميان توليدكنندگان و مصرف‌كنندگان، مهم‌ترين اهداف برگزاري اين نمايشگاه است.

اين نمايشگاه تا نهم شهريور هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمي نمايشگاه بين المللي تهران داير است.