تا كي بايد خوزستان تاوان بده بستان هاي سياست گذاران را بدهد؟

معاون محيط زيست انساني سازمان حفاظت محيط زيست در سفر به خوزستان گفته است: چرا در استاني مانند خوزستان يا اروميه كه بيشترين آب را دارند، مثل استان هاي كم آب يزد يا كرمان دچار مشكل هستند؟ تجريشي بعد  خودش در جواب اين پرسش مي گويد: آيا مي توان گفت تمام اين مشكلات به دليل كاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدي بارش رخ داده است يا يك حكمراني ناكارآمد و مديريت غلط مديران ما را به اين شرايط رسانده است؟ يا بده بستان ها و سياست گذاري هاي غلط آنها، اين شرايط  را ايجاد كرده است؟ 

به اعتقاد اين مسئول: تا زماني كه حاكمان و سياست گذاران نپذيرند ما در آستانه بحران آب قرار داريم نمي توانيم از مردم انتظار تغيير رفتار داشته باشيم. 

به اين ترتيب عليرغم اينكه همواره مسئولان بعضي استانها كه در حال انتقال آب از خوزستان هستند مدعي مي شوند كه مشكلات ناشي از كمبود آب در استان به اين دليل است كه قدر آب را نمي دانيم و در مصرف آن رعايت و صرفه جويي نمي كنيم، مشكل كمبود، ناشي از سياست گذاري هاي غلط مديران و بده بستان هاي سياست گذاران بوده است كه حالا بايد تاوان اين سياست گذاريهاي غلط را بدهيم. 

متاسفانه اين سوء مديريت ها تمام نشده و همچنان ادامه دارد و به جاي تدوين و اجراي برنامه هاي كارشناسي براي جبران خرابي هاي گذشته در مقوله آب همچنان شاهد بده بستان هاي سياست گذاران هستيم و معلوم نيست چنين اوضاعي تا كي ادامه خواهد داشت. شايد هم اين سوء تدبيرها و برنامه هاي مخرب براي استان ما حساب شده و زمان بندي شده باشد تا خوزستاني كه مي تواند در شرايط عادي ظرفيت اداره يك كشور را داشته باشد، قابليت هاي خود را از دست بدهد كه در راس اين قابليت ها كشاورزي است كه عملا شاهد نابودي آن به خاطر كم آبي هستيم. همانطور كه معاون سازمان حفاظت محيط زيست كشور گفته استان پر آبي مثل خوزستان نبايد وضعيتي بدتر از استان هايي مثل كرمان و يزد داشته باشد اما چنين شده و شايد اين وضعيت به اين دليل باشد كه متوليان امور در آن استان ها از سالهاي قبل با دور انديشي و برنامه ريزي صحيح به فكر زماني مانند امروز كه كشور دچار كم باراني است بوده اند و زماني كه ما در استان گرفتار مسايل قوميتي بوديم نمايندگان آنها بيكار ننشستند و از غفلت هاي ما نهايت بهره برداري را بردند. 

 

كي راست مي گويد؟ بنزين قرار است گران شود يا مردم زود باورند؟ 

 

مدتي است جايگاه هاي عرضه و فروش بنزين شلوغ شده و صف هاي خودرو براي دريافت بنزين مشهود است كه خبرها حاكي از آن است كه چنين وضعيتي سراسري است و در تمام استان ها وضع از اين قرار است منتهي فرق ما و ديگر استان ها اين است كه بيشتر آنها از قطع بنزين سوپر و يورو چهار گله مندند در حالي كه ما ماههاست در استان با كمبود بنزين سوپر ( بدون سرب) مواجه ايم. 

مديرعامل شركت پخش فرآورده هاي نفتي كشور اما منكر موضوع شده و مي گويد: من به همه كشور بنزين سوپر مي رسانم و در خصوص توزيع بنزين معمولي هم مشكلي وجود ندارد و شلوغي جايگاهها به خاطر مخدوش كردن اذهان عمومي توسط شبكه هاي مجازي است. وي اين را هم گفته كه هنوز هيچ محدوديت يا سهميه اي برقرار نشده اما بر اثر تبليغات شبكه هاي مجازي در جايگاه ها ازدحام مي شود. به گفته او توليد بنزين سوپر در پالايشگاه اراك كم شده اما تدريجا در حال عادي شدن است و من هر روز كاميون هاي حامل بنزين را به تمام نقاط كشور مي فرستم و جاي نگراني نيست. 

به اين ترتيب باز هم مشكل را بايد در نحوه توزيع بنزين پيدا و حل كرد، ضمن اينكه مردم هم نبايد اين همه تحت تاثير شايعات باشند چرا كه وقتي قرار شد بنزين گران يا سهميه بندي شود، مگر چقدر مي شود با توجه به خطر آفرين بودن بنزين، آن را ذخيره كرد؟ 

روزانه ۲ ميليون ليتر بنزين يورو 4 وارد خوزستان مي‌شود! 

 

 

رئيس انجمن جايگاه داران سوخت استان خوزستان بابيان اينكه در هيچ‌كدام از جايگاه‌هاي سوخت مشكل بنزين نداريم، گفت: هيچ جايگاه سوختي به دليل كمبود سوخت تعطيل نيست و كليه جايگاه‌ها فعال هستند. 

ابراهيم بعاجي با اشاره به سهميه بنزين يورو 4 براي اهواز و شهرستان ها گفت: استان حدود ۲ ميليون ليتر در روز سهميه بنزين يورو 4 از اراك وارد مي‌كند كه يك‌ميليون و ۲۰۰ هزار ليتر سهميه اهواز و ۸۰۰ هزار ليتر با تشخيص شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي در شهرستان‌ها توزيع مي‌شود. 

وي بابيان اينكه بعد از اعتصاب كاميون‌داران حمل‌ونقل بنزين از اراك دچار مشكل شد، بيان كرد: تجمع كاميون‌داران سبب كندي در حمل بنزين از شهر اراك شد اما در استان مشكلي در حمل سوخت نداريم. 

محل هاي فروش بنزين يورو 4 را اعلام كنيد 

با توجه به اينكه شهروندان مدعي هستند دسترسي به بنزين سوپر يورو 4 ندارند، بهتر است رئيس انجمن جايگاه داران سوخت نشاني جايگاههايي را كه بنزين يورو 4 مي فروشند، اعلام كند. 

شهردار انديمشك استعفا داد 

عضو شوراي شهر انديمشك گفت: در جلسه اخير شوراي شهر انديمشك شهردار انديمشك استعفا داد و شورا با استعفاي او موافقت كرد. 

وي عنوان كرد: نظر شوراي شهر براي سرپرستي شهرداري رضا شريفي قائم مقام فعلي شهرداري است. 

حيدري علت استعفاي شهردار را مشكلات شخصي عنوان نمود.شهردار انديمشك هفته قبل استعفا داده بود كه با اين استعفا مخالفت شد. 

آرامش قلب همه بر مي گردد 

 

دارم به لب اين زمزمه بر مي گردد 

آرامش قلب همه بر مي گردد 

از راه خطا اگر كه ما بر گرديم 

اين جمعه گل فاطمه (س)بر مي گردد 

اللهم عجل لوليك الفرج