درحوزه صنايع كوچك سرمايه گذاري كنيد تا بيكاري كم شود

۲۱ مرداد روز ملي حمايت از صنايع كوچك  است. حمايت از اين صنايع گامي است در راستاي رشد صنايع كوچك و توليدات داخل كه البته استفاده از توليدات واحدهاي صنعتي به كاهش فشار ناشي از تحريم ها و نقشي كه مردم مي توانند در اين خصوص ايفا كنند، كمك مي كند، چرا كه مردم مي توانند با توجه به مشكل بيكاري با سرمايه گذاري در حوزه صنايع كوچك با توجه به اينكه اين واحدها زود راه اندازي مي شوند  باعث ايجاد اشتغال و بهبود فضاي كسب كار و توسعه اقتصادي شوند.

شركت شهركهاي صنعتي با توجه به دارا بودن ۷۱ شهرك و ناحيه مصوب و آماده بودن امكانات زير بنايي  فرصت مناسبي است تا بخشي از انباشت سرمايه هاي مردم در حوزه صنايع كوچك كه زود بازده هستند جذب شود.

سال ۹۶، ۶۸درصد رشد قراردادهاي سرمايه گذاري نسبت به سال ۹۵ داشته ايم و اين رشد در ۴ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه رشد بيش از ۱۰۰ درصدي  داشته است.  آماده بودن زير ساخت ها، مشوق هاي اعطا شده به متقاضيان،كاهش بخش نقدي دريافتي از قرارداد ها، افزايش اقساط  و عدم افزايش قيمت  حق انتفاع واگذاري زمين در شهركها و نواحي صنعتي باعث شده در سال گذشته در ۴۱ شهرك و ناحيه صنعتي زمين به متقاضيان واگذار شود.

مسلما هرچه در اين حوزه سرمايه گذاري شود كمك به كاهش بيكاري خواهد بود.

 

واي بر ما اگر خبر درست باشد

هفته گذشته يك انبار داروي احتكار شده در اطراف تهران شناسايي شد كه بر اساس پيگيري هاي خبرنگاران گفته مي شود اين انبار متعلق به دختر يكي از وزراي دولت يازدهم است.

خدا كند اين خبردرست نباشد چرا كه در آن صورت بايد گفت: هرچه بگندد نمكش مي زنند، واي به وقتي كه بگندد نمك.

حكم مديرعامل شركت توسعه نيشكر صادر شد

محمود شميلي پس از ۵ ماه سرپرستي شركت توسعه نيشكر، با حكم هيات مديره به عنوان مديرعامل اين شركت منصوب شد.

شميلي در۲۷ اسفند ماه سال گذشته، توسط هيات مديره شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي  سرپرست اين شركت شده بود.

وي داراي دكتراي تخصصي كشاورزي در رشته زراعت و اصلاح نباتات است و پيش از اين در موسسه تحقيقات و آموزش توسعه نيشكر مشغول فعاليت بود.

 

يكي پيدا شد كه از مشروطه يادي كند

باز هم گلي به جمال مرتضي الويري رئيس شوراي عالي استان ها كه درجلسه اين شورا يادي از سالگرد صدور فرمان مشروطيت كرد و گفت: پس از مشروطيت، مجلس توانست حقوق مردم را با برقراري عدالت خانه، گسترش بدهد و امروز شوراي عالي استان ها از دستاورد هاي مشروطه است.

خيلي عجيب است كه روز ۱۴ مرداد، هيچ اثري از سالگرد ايجاد مشروطه كه حاصل خون و فداكاري آزاد مرداني از ميهن ماست، در رسانه ها ديده نشد و هيچ مقامي در اين مورد سخن به ميان نياورد.

 

سفر خانوادگي ۲۳ نماينده مجلس به مشهد براي بررسي يك طرح!

  ‌در چند روز گذشته، ۲۳ عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي به‌همراه اعضاي خانواده خود براي بررسي طرح بانكداري اسلامي سفري به مشهد مقدس داشتند.

در همين راستا زهرا سعيدي مباركه سخنگوي كميسيون اقتصادي مجلس ضمن تأييد سفر اعضاي اين كميسيون براي بررسي طرح بانكداري اسلامي به مشهد مقدس گفت: اعضاي كميسيون در اين سفر مهمان حجت‌الاسلام حسين‌‌زاده بحريني بودند. وي با بيان اينكه نمايندگان در اين سفر در هتل "پرديسان" وابسته به دانشگاه فردوسي مستقر شده بودند، گفته: تنها ۵۰ درصد از هزينه‌هاي هتل در مدت سه روز اقامت اعضاي كميسيون پرداخت شد.

نماينده مردم مباركه در مجلس با تأكيد بر اينكه اعضاي كميسيون در اين سه روز حضور در مشهد مقدس هر روز ۱۲  ساعت به‌روي طرح مذكور بحث و تبادل نظر داشتند، اضافه كرد: اين سفر صرفاً كاري بود و اعضاي كميسيون در اين سه‌روز تلاش فراواني براي بررسي طرح مورد نظر داشتند.

سخنگوي كميسيون اقتصادي مجلس با اعلام اينكه اعضاي كميسيون، خانواده خود را هم به اين سفر برده‌‌ بودند ولي هزينه رفت‌ و برگشت به مشهد مقدس را خود اعضاي كميسيون متقبل شدند، عنوان كرد: ريخت‌و‌پاش آن‌چناني در اين سفر صورت نگرفته است.

اينطور كه تسنيم گزارش كرده تنها سفر اعضاي كميسيون اقتصادي مجلس نيست كه حواشي‌اي را به‌همراه داشته است، پيش از اين نيز سفر اعضاي كميسيون ديگري به عتبات عاليات در ايام تعطيلات نوروز و سفر به مشهد مقدس در ايام ولادت امام رضا(ع) حواشي‌اي را در پي داشت.

اگر اعضاي كميسيون قرار بود روزي ۱۲ساعت روي طرحي كار كنند، چه كاري است كه اهل و عيال خود را با خود ببرند چون فرصتي نخواهند داشت كه در خدمت خانواده باشند. ضمنا پرداخت ۵۰ درصد هزينه سفر خانواده هم پول كمي نيست و اگر قرار باشد هر مسئولي در ماموريت هايش خانواده را هم ببرد، چه شود؟