در ديدار با اهالي رسانه و مطبوعات هشدار آيت ا… موسوي جزايري درباره خطرات فضاي مجازي

در آستانه فرا رسيدن روز خبرنگار كه امسال به همت و برنامه ريزي خانه مطبوعات به هفته خبرنگار تبديل شده و هر روز برنامه اي در حال اجراست، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اهواز ديداري با خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات در بيت خود داشت و از زحمات و خدمات اين قشر قدرداني كردند و گفتند: رسانه ها و مطبوعات استان حق بزرگي به گردن همه ما دارند و ما مديون آنها هستيم و بايد دينمان را ادا كنيم.

حاج آقا گفتند مسئوليت خبرنگار و مطبوعات خيلي خطير است به خصوص كه امروز خيلي هم بيشتر و حساستر شده چون جرياني قصد دارد بين نسل هاي قديم و نسل جديد فاصله ايجاد كند و مي خواهند نسل سومي ها و نسل چهارمي ها را از پدران و مادرانشان جدا كنند و فضاي مجازي موجب شده كه هر بچه اي شب تا صبح موبايلش درِ گوشش باشد و خبرهاي دروغ و اراجيف را منتشر كند تا آنجا كه فضاي مجازي حتي از نظر ‌‌‌ژني روي مردم كار مي كند و اگر موفق شوند بايد فاتحه ارزش ها و فرهنگهاي موروثي را خواند.

به گفته حاج آقا مطبوعات صاحب امتياز و مسئول دارند و گوينده و نويسنده مشخص است و اگر مبالغه بود توضيح مي دهند، اما فضاي مجازي پدر و مادر ندارد و همه بايد نسل جديد را نجات دهند.

آيت ا… موسوي جزايري از اصحاب رسانه خواست تا اخبار صحيح هم در زمينه سياسي، اجتماعي و هم در مورد كمبودها و محروميت هاي شهري و استاني را به اطلاع مردم برسانند و اگر قصوري شده، مقصران از مردم معذرت خواهي كنند.

هر كس نمي تواند خدمت كند پست را اشغال نكند و بگذارد آنها كه جرات دارند بيايند

نماينده ولي فقيه در استان در خصوص مسائل روز هم گفتند: هنوز دشمن شعارش را عملي نكرده، سر سپردگان داخلي به ايجاد فساد پرداخته اند و چوب را از اخلالگران نظام اقتصادي و مفسدان مي خوريم، از قوه قضاييه مي خواهيم با هر مفسده اقتصادي برخورد شديد داشته باشد، البته ضعف مديريت و ضعف نظارت و سوء مديريت هم هست  و هركس نمي تواند كار كند، پست را اشغال نكند و بگذارند آنها كه جرات دارند بيايند مسئوليت ها را تحويل بگيرند. در اين ديدار چند تن از حاضران مطالبي بيان داشتند و آخر سر به درخواست اهالي رسانه و مطبوعات حاج آقا با آنها عكس يادگاري گرفتند.

چرا آمبولانس ها در پاركينگ مديريت درمان خاك مي خورند؟

اين روزها هركس گذرش به پاركينگ مديريت درمان بخورد، چشمش به تعدادي دستگاه آمبولانس كه معلوم است صفر كيلومترند، مي افتد كه از چند ماه پيش در آنجا متوقف هستند. قطعا اين آمبولانس ها براي استفاده درمانگاهها و بيمارستان هايي كه نياز دارند تهيه شده و بايد ديد چرا در پاركينگ خاك مي خورند و به جايي كه بايد داده نمي شوند؟

از مديريت درمان انتظار است كه سريعا نسبت به تعيين تكليف و بهره برداري از اين آمبولانس ها اقدام كند چرا كه هر كدام از آنها كه به موقع مورد استفاده قرار گيرد ممكن است در نجات يك بيمار يا مصدوم بدحال نقش داشته باشد.

معلوم شد آتش سوزي هور العظيم به كلانتري ربط دارد

با سفر كلانتري رئيس سازمان حفاظت محيط زيست كشور به خوزستان و بازديد هوايي وي از تالاب آتش گرفته هور العظيم، معلوم شد اين آتش سوزي به او و سازمان حفاظت از محيط زيست ربط دارد. وي دو روز پيش گفته بود آتش سوزي هور العظيم ربطي به محيط زيست ندارد. او ضمنا پيشنهاد داده بود كه مردم براي مقابله با دود آتش سوزي، ماسك بزنند!

 ‌كلانتري در حاشيه بازديد هوايي از تالاب هورالعظيم در خصوص مشكل ريزگردها هم گفته: امسال حدود چهارصد ميليارد تومان بودجه براي مقابله با گردو غبار خوزستان پيش بيني شده است و با توجه به اينكه استاندار خوزستان داوطلب اين كار بوده، اختيار به استاندار داده شده است.

به اين ترتيب كلانتري توپ مقابله با ريزگردها را در زمين دكتر شريعتي انداخت اما او باز هم نه تنها حرف اميدوار كننده اي براي مردم خوزستان نداشته بلكه مجددا آيه ياس خواند و گفت: مردم خوزستان بايد بدانند كه ريزگردها ظرف يك يا دو سال مهار نمي شوند و بايد حداقل طي شش يا هفت سال حدود دويست هزار هكتار منشا آلودگي مهار شود.

حكم مديركل كميته امداد خوزستان براي ۲ سال ديگر تمديد شد

سيد پرويز فتاح، رئيس كميته امداد امام خميني(ره) كشور با قدرداني  از تلاش هاي مرتضي موصلي، مديركل كميته امداد استان خوزستان در زمان مديريت، حكم وي را براي ۲ سال آينده تمديد كرد.‌رئيس كميته امداد همچنين با اهداي لوح از زحمات و تلاش هاي مديركل كميته امداد خوزستان در ۲ سال گذشته تقدير كرد.

شوراي حل اختلاف رسانه در خوزستان راه اندازي مي شود

رييس خانه مطبوعات استان خوزستان از فراهم شدن مقدمات راه اندازي شوراي حل اختلاف رسانه‌ها طي مذاكره با دادگستري خوزستان خبر داده و گفته در اين مورد با دادگستري خوزستان، خانه مطبوعات و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان هماهنگي و مكاتبات لازم انجام شده است.  ‌

رضا عليجاني كار شوراي حل اختلاف رسانه ها را بررسي پرونده هاي مطبوعاتي و اهالي رسانه دانست و يادآور شد: فقط زماني كه جرمي صورت گرفته پرونده به دادگاه ارجاع در غير اين صورت از ورود اين پرونده ها به دادگستري جلوگيري مي شود و تلاش خواهد شد با صلح و سازش مسائل مربوط به رسانه ها فيصله يابد.

رييس خانه مطبوعات استان خوزستان اين را هم گفت كه: مباحث صنفي رسانه‌ها، مسايل كپي خبر و سرقت خبري و شكاياتي كه از آن‌ها از سوي افراد حقيقي و حقوقي صورت مي‌گيرد در اين شورا پيگيري مي شود.

 البته سالها پيش شوراي حل اختلاف رسانه ها در استان وجود داشت اما به دلايلي منحل شد.