رئیس سازمان بهزیستی کشور: حمایت بیشتر از فقرا در دستور کار دولت قرار گرفت

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به افزایش قیمت‌ها در روزهای اخیر، گفت: باید مستمری‌بگیران و افراد کم‌درآمدی که بیشتر در معرض تهدید قرا ر می‌گیرند حمایت بیشتری شوند که این امر در دستورکار دولت قرار گرفته است.

به گزارش فارس، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم رونمایی از وب‌سایت بنیاد فرزانگان ویژه سالمندان گفت: در بهزیستی دو کارگروه سلامت و امنیت غذا و شورای عالی رفاه تشکیل شده که به مسائل سلامت و تغذیه و رفاه افراد می‌پردازد.

وی‌ ادامه داد: حدود ۷۰۰ هزار سالمند از خدمات بهزیستی بهره می‌گیرند اما تعداد زیادی هم هستند که خارج از این آمار بوده که باید سیاست‌گذاری برای همه سالمندان شکل بگیرد نه تعدادی خاص.

محسنی گفت: همه سالمندان فقیر نیستند اما باید برای آنها کاری کنیم؛ چراکه افراد تنها و سالمند بیشتر در معرض اختلالات روحی قرار دارند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه افراد فقیر هم جزو افراد در معرض آسیب هستند گفت: با توجه به شرایط فعلی جامعه و افزایش قیمت‌ها همیشه افراد کم‌درآمد بیشتر از سایرین در معرض تهدید قرار می‌گیرند به همین دلیل حمایت بیشتر از مستمری‌بگیران و جامعه هدف ما که سالمندان و گروه‌های دیگر هستند در دستورکار دولت قرار گرفته است.

وی افزود: دبیرخانه شورای سالمندی در بهزیستی مستقر شده و به امور سالمندان می‌پردازد و پیمایش سالمندی هم به همین منظور در حال انجام است.

محسنی گفت: فناوری اطلاعات ابزاری است که می‌تواند به ارائه خدمات باکیفیت به این جامعه کمک کند و در بحث خدمت‌رسانی، کسب و کار، گردشگری و تخفیفات متعدد برای سالمندان را در سایت بنیاد فرزانگان خواهیم داشت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: همچنین مراقبان سالمندی نیز در این برنامه با یک نگاه علمی و تخصصی به منازل سالمندان خواهند رفت؛ چراکه ما به جای نگاه ترحمی باید نگاه علمی به سالمندان داشته باشیم.