روزي كه مجلس زير سؤال رفت بايد بخاطر راي دادن به بعضي ها استغفار طلبيد

روز گذشته روز بد مجلس بود و ركورد حاشيه را در سالهاي گذشته شكست. در اين روز جلسه اي كه قرار بود اختصاص به استيضاح وزير كار، تعاون و رفاه اجتماعي داشته باشد، به مجلسي پرهياهو، سرشار از افترا زني تبديل شد آن هم با ادبياتي كه در شأن پارلمان يك كشور مسلمان نيست و برخي ناطقين حرمت ها را ناديده گرفتند. در جريان اين استيضاح هر دو طرف از خط قرمز اخلاقيات گذشتند و در حاليكه اختلاس گران و مفسدين را تا قبل از اثبات جرم با چند حروف الفبا معرفي مي كنند آقايان خيلي راحت اسم هايي را بر زبان راندند و اتهامهايي زدند كه حالا قرار است گويندگان، مدارك مورد ادعاي خود را ارائه دهند تا موضوع در هيات نظارت بررسي و صحت و سقم آن مشخص شود.

جالب ترين حاشيه مجلس اين بود كه استيضاح كنندگان با وجود امضاي خود، حاضر به صحبت نبودند و نزديك بود اصل استيضاح منتفي شود كه رئيس مجلس تنفس اعلام كرد و در اين فاصله موضوع رتق و فتق شد.خلاصه مخالفان و موافقان استيضاح به جاي استدلال علمي و منطقي، از حربه تهمت استفاده كردند و محور سخنراني ها لابي گري براي ماندن وزير يا برعكس در جهت نفي و رفتن او بود تا آنجا كه چند بار رئيس مجلس تذكر و امر و نهي كرد و تاكيد نمود هر كس به هر شكلي خطا كرده بايد اعلام رسمي كند.  ‌

راستي  چرا وقتي نمايندگان به مجلس راه پيدا مي كنند بعضا تغيير ماهيت مي دهند و به خاطر حفظ منافعي به گونه اي رفتار مي كنند كه نه براي مجلس حرمت مي  گذارند، نه شأن نمايندگي را حفظ مي كنند.

نكته ديگر اينكه در وضعيتي كه مملكت در حال التهاب بسر مي برد و متوليان امور و در راس آنها قانون گذاران  بايد از لحظه لحظه آن براي رفع مشكلات و تامين معيشت و نيازهاي مردم بهره ببرند، آيا درست است كه اين همه وقت قوه مقننه به حواشي بگذرد. مي دانيم كه چهارماه پيش هم داستان استيضاح وزير كار مطرح بوده و آنهمه وقت صرف شد تا راي اعتماد گرفت و حالا دوباره چه روزها و شب ها كه براي استيضاح مجدد ربيعي وقت گذاشته شد و دست آخر هم با اين شكل باورنكردني كار را تمام كردند.

مشكل بعدي انتخاب گزينه اي براي معرفي جايگزين ربيعي است كه معلوم نيست از حالا تا كي بايد فردي را كه نمايدگان قبول داشته باشند، پيدا كنند و آيا راي اعتماد بگيرد يا نگيرد و اين ها همه وقت هايي است كه بايد صرف چاره يابي  براي برون رفت از مشكلات اقتصادي و اجتماعي و رفع بيكاري مردم شود اما به اموري پرداخته مي شود كه جز ياس و نوميدي از موكلين ملت ثمري ندارد.

 

مسائل آب را به خاطر مطرح كردن خود، عنوان نكنيم

 

استاندار خوزستان گفته: قطعا نسبت به مسائل حوزه آب حساسيت دارم اما معتقدم بايد در محافل تصميم گيري از منافع خوزستان دفاع كرد نه آنكه براي مطرح كردن و محبوبيت خود دائما آن را رسانه اي كنيم.

دكتر شريعتي با بيان اينكه رييس جمهوري نيز بر انتقال صرفا آب شرب از خوزستان تاكيد كرده است گفته: هيچ طرح انتقال آبي در اين دولت تصويب نشده است حتي طرح بهشت آباد نيز كه در دولت قبل مصوب شد در اين دولت اجرايي نشده است.

به گفته وي: انتقال بيش از اندازه آب خوزستان رويكرد غلطي است اما نسبت دادن تمام مشكلات آبي به بحث انتقال آب هم كار اشتباهي است و طبق قاعده ما بايد براي ۴۰ درصد آورد آب رودخانه ها برنامه ريزي كنيم اما در حال حاضر بيش از ۷۰ درصد آورد آب رودخانه ها مصرف مي شود.

 

تداوم گرما يعني تعطيلي يك روز غير تعطيل ديگر

 

سرپرست هواشناسي خوزستان گفته: انتظار تداوم  وقوع دماهاي ۴۹درجه و بالاتر تا اوايل هفته آينده وجود دارد.

به اين ترتيب بعيد نيست كه هفته آينده هم يك روز تعطيل شود.

با تداوم اين تعطيلي ها شنيده شده كه به منظور جبران اين وضع، در نيمه دوم سال تعطيلي پنجشنبه ها در خوزستان لغو شود چون با احتساب ۴۴ ساعت كار در هفته براي كاركنان ادارات دولتي، بايد فكري براي جايگزين روزهاي تعطيل كرد تا از نظر قانوني مشكلي پيش نيايد. البته دوستان عزيز در ادارات از حالا نگران نشوند چون اين پيش بيني تنها يك احتمال است و معلوم نيست تحقق پيدا كند.

 

رانندگان مردم آزار، بحق اعمال قانون مي شوند

رئيس مركز كنترل ترافيك پليس راهور گفته: در صورت مشاهده پليس، خودرو رانندگاني كه در جلو وسيله نقليه خود از لامپ هاي قوي غير استاندارد پرنور و خيره كننده استفاده كرده اند توقيف و براي اعمال قانون به پارگينگ هدايت مي شوند.

به گفته وي: لامپ هاي استاندارد همان لامپ هايي است كه خودروسازان بر اساس تاييد سازمان استاندارد بر روي خودرو نصب مي كنند. روشنايي بيش از حد هر گونه لامپ همانند زنون، LED‌ و غيره خارج از استاندارد و نصب آن بر روي خودرو ممنوع است.

خدا رحمت كند رفتگان سرهنگ نادر رحماني را اين شب جمعه كه چنين دستوري صادر كرده چرا كه اينجور راننده ها واقعا چشم راننده خودرو مقابل را كور مي كنند و چه بسا منجر به تصادف شوند. چه مي شود كرد وقتي بعضي ها معتاد به آزار هستند و با لامپ هاي پور نور يا بوق هاي گوش خراش مردم آزاري مي كنند راهي جز اعمال قانون با آنان باقي نمي ماند.

 

 

شايد كه همين جمعه بيايي شايد

 

در غيبت تو دربدري ها باشد

ما را زغمت خونجگري ها باشد

شايد كه همين جمعه بيايي شايد

تا باشد از اين خوش خبري ها باشد

اللهم عجل لوليك الفرج