كياني دهه شصتي مديركل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان خوزستان شد

با صدور حكمي از طرف فاضل نظري مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، وحيد كياني به سمت مدير كل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان مصوب شد.  كياني كه متولد سال ۱۳۶۰ است با اين انتصاب جوانترين مديركل خوزستان به حساب مي آيد. وي از شاعران خوزستاني است و چندين كتاب شعر منتشر كرده و پيش از اين مشاور فرهنگي معاون استاندار بود ضمن اينكه از مجريان همايش ها و برنامه هاي استاني است.

قرار است مراسم معارفه روز چهارشنبه با حضور دكتر زمرديان معاون فرهنگي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان برگزار شود.

كياني در اولين اظهار نظر پس از انتصاب به راوي گفت اميدوار است بتواند با كمك اهالي رسانه و علاقمندان به حوزه مسئوليتش گرد و ملال را  از چهره كانون بزدايد و در توسعه انديشه كودكان پويا باشد.

پيش از اين غلامرضا شنبدي مديريت كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان خوزستان را از تيرماه سال ۱۳۹۴ تا كنون عهده دار بود.

جالب است بدانيد كه مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان كشور آقاي فاضل نظري هم از شاعران مطرح كشور است.

 

استفاده از خودروهاي خارجي در ادارات قانونا منع شده يا خير؟

سربازرس اقتصادي اداره كل بازرسي خوزستان گفته در شرايط فعلي كه مشكلات اقتصادي زيادي گريبان‌گير كشور است و مقام معظم رهبري تاكيد زيادي بر اقتصاد مقاومتي داشته و مسئولان را از تجملگرايي منع كرده‌اند استفاده مسئولان استان از خودروهاي لوكس خارجي مغايرت قانوني دارد و مغاير فرمايشات مقام معظم رهبري است. به همين دليل اداره كل بازرسي خوزستان هم در راستاي حسن جريان امور و  اجراي قانون كه وظايف ذاتي اين سازمان است و هم اجراي فرامين مقام معظم رهبري، وظيفه دارد به اين موضوع ورود كند.

علي دژمان در پاسخ به اينكه چرا سازمان بازرسي تاكنون در اين خصوص اقدامي نكرده است، گفته: ما  بر حسب وظيفه، غير قانوني بودن اين اقدام سازمان منطقه آزاد را كتباً تذكر داده‌ايم و سازمان منطقه آزاد نيز به استناد نامه ما به كليه دستگاه‌هاي اجرايي دريافت كننده خودرو، از جمله استانداري و سازمان مديريت و برنامه ريزي خوزستان اعلام كرده كه نسبت به استرداد خودروهاي دريافتي اقدام كنند و ما منتظر اقدام دستگاه‌هاي اجرايي هستيم در غير اين‌صورت  بر حسب وظيفه اقدام قانوني خود را انجام خواهيم داد.

شهاب رزمي، مديركل بازرسي استانداري خوزستان درباره موضوع استفاده از خودروهاي لوكس منطقه آزاد اروند در استانداري خوزستان و برخي از دستگاه‌هاي تابعه گفته: تاكنون گزارشي در اين باره دريافت نكردم و با توجه به دستور استاندار سابق گمان نمي‌كنم اين كار تخلف باشد.

به اين ترتيب از نظر مديركل بازرسي استانداري هر نوع اقدام بازدارنده بايد به استناد دستور العمل و نه تفسير و تعبير مسائل مطرح شده باشد و اگر در اين مورد قانون يا بخشنامه اي صادر شده بايد به دستگاه ها ابلاغ تا در آن صورت استنكاف از آن شامل عواقب قانوني شود.

 

كرباسيان اعلام بازنشستگي كرد

 

 ‌معاون وزير صنعت، معدن و تجارت اعلام بازنشستگي كرد.

مهدي كرباسيان  رئيس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو)  در نشستي خبري اعلام بازنشستگي كرد و گفت: در سال ۱۳۸۸ و در ابتداي دولت دهم بازنشسته شدم اما با روي كار آمدن دولت يازدهم، مجددا به كار دعوت و در اين سازمان مشغول به كار شدم.

وي اين را هم گفته: اكنون كه قانون منع به كارگيري بازنشستگان به تصويب رسيده است، به اين قانون احترام مي گذارم و اعلام بازنشستگي مي‌كنم.

 

 

بيمه ايران پاسخگوي اعتماد مردم باشد

از جمله مكانهايي كه براي مردم وقت گير است، شعبه هاي بيمه ايران است كه حالا به هر دليل مراجعين فراواني دارد. قبلا مردم از شعبه چهار راه شهيد بندر گله داشتند اما اكنون ازدحام در شعبه واقع در اتوبان قدس جنب بيمارستان آپادانا هم مطرح است، ضمن اينكه كار بيمه گذار در يك جا متمركز نيست.يك جا بايد براي انجام امور كارشناسي مراجعه كند و جاي ديگر كه سازمان مركزي واقع در خيابان لقمان امانيه است، چك صادر مي شود كه در هرجا مراجعه كننده بايد در نوبت باشد و معطلي دارد. برخي مشتريان اين بيمه در گفت و گو با راوي خواستار آن بودند كه براي كاهش معطلي آن هم در اين هواي گرم و ترافيك شهر، بهتر است شركت بيمه با توجه به اعتمادي كه مردم به آن دارند، به فكر افزايش شعبات يا لااقل بيشتر كردن باجه ها باشد تا رضايت مندي مراجعين جلب شود.