کشف میلیاردها تومان کالای سرقتی و قاچاق

شناسایی انبارهای بزرگ کاغذ و آهن احتکار شده

رئیس پلیس تهران بزرگ جزئیاتی از نتایج اجرای چهاردهمین مرحله از طرح رعد را تشریح کرد و از کشف چند انبار بزرگ از کاغذ و آهن احتکار شده خبر داد.

به گزارش تسنیم، سردار حسین رحیمی در حاشیه چهاردهمین مرحله از طرح رعد در خصوص نتایج اجرای این مرحله از طرح مذکور اظهار کرد: به دنبال اقدامات انجام شده، همکاران من در پلیس پیشگیری تهران بزرگ، پیگیری ۳۳۰ حکم قضایی را در دستور کار خود قرار دادند و در نهایت پیگیری ۳۰۰ حکم قضائی، منجر به نتیجه شد و ۳۰۰ مخفیگاه سارقان، مالخران و قاچاقچیان مورد بازرسی پلیس قرار گرفت.

وی گفت: در این طرح، ۵۵۵ سارق و مالخر دستگیر شدند و ۲۹ باند سرقت نیز متلاشی شد که در بررسی‌های اولیه، این افراد به ارتکاب ۱۲۵۰ فقره سرقت اعتراف کرده‌اند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه ۵۰ درصد دستگیر شدگان دارای سابقه تکرار جرم در موضوع سرقت و مال‌خری هستند، گفت: در این عملیات، ۲۰۷ دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی و ۴۵۰۰ فقره کالای سرقتی کشف شد و ارزش ریالی اموال مسروقه مکشوفه ۳٫۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

رحیمی در خصوص پیگیری پرونده‌های قاچاقچیان کالا نیز گفت: در این طرح ۵۲ پرونده قاچاق کالا تشکیل شد و درجریان آن ۲۳ قاچاقچی دستگیر و ۱۲ باند قاچاق کالا نیز منهدم شد.

رئیس پلیس پایتخت افزود: علاوه بر این موارد، بیش از ۱۰ هزار دلار و ۴۸۸۰ یورو تقلبی کشف شد و ارزش ریالی اموال قاچاق مکشوفه بیش از پنج میلیارد تومان برآورد شده است.

وی همچنین از دستگیری ۴۶۰ خرده فروش، انهدام ۶ باند توزیع موادمخدر به صورت خرد و ساماندهی ۳۱۰ معتاد متجاهر در چهاردهمین مرحله از طرح رعد خبر داد.

به گفته رحیمی ۶ قبضه سلاح جنگی، ۷۲ قبضه سلاح سرد و یکهزار و ۶۴۹ عدد مهمات جنگی نیز در این طرح کشف شده و ۱۲ نفر نیز در این رابطه دستگیر شده‌اند.

رحیمی در پایان با اعلام خبر کشف چند انبار بزرگ از کاغذ و آهن احتکار شده در جنوب تهران گفت: در مجموعه پلیس پیشگیری و پلیس اطلاعات و امنیت، چندین انبار و سوله بزرگ احتکار کاغذ، آهن آلات و لوازم خانگی را کشف شدکه به زودی اطلاعات تکمیلی از این کشفیات اعلام خواهد شد.