گلايه رئيس دانشگاه علوم پزشكي از دخالت سياسيون در تصميمات فني

دكتر ايرج نظري در نشست خبري خود با اصحاب رسانه گفته: يكي از مشكلات ما در حوزه بهداشت و درمان، دخالت سياسيون در تصميمات فني است و در صورت ادامه روند اين دخالت ها، كار ارائه خدمات توسط كارشناسان حرفه اي و فني مختل مي شود.

وي با بيان اينكه گاهي با اين دخالت ها كيفيت فداي كميت مي شود،گفته: برخي نمايندگان مجلس اصرار دارند در حوزه انتخابي خود دو بيمارستان داشته باشند اين در حالي است كه وجود دو بيمارستان در يك شهر كوچك توجيهي ندارد و مي توان يك بيمارستان را به صورت كامل تجهيز كرد و بدون ترديد اگر اين دخالت ها كم تر شود شاهد ارائه خدمات بهتر و بيشتري خواهيم بود.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز، گله كرده كه: با توجه به مشكلات زيادي كه خوزستان با آن مواجه است، هر روز درگير مسائل روزمره هستيم و در بسياري از مواقع به جاي بهبود كيفيت فعاليت هاي خود، براي رفع حوادث تلاش مي‌كنيم.

وي با اشاره به آتش‌سوزي تالاب هورالعظيم، هم گفته: اين آتش سوزي در بخش عراقي هورالعظيم اتفاق افتاده اما مديران و معاونان دانشگاه علوم پزشكي اهواز  براي بررسي وضعيت تا مرز هور پيش رفتند با اين وجود يكي از نمايندگان مجلس از وزير سؤال كرده است كه چرا در امر تهيه وسايل و تجهيزات مورد نياز براي مردم در بخش بهداشت و درمان در آن منطقه براي پوشش اين حادثه فعاليتي انجام نشده است؟ اين در حالي است كه همه فعاليت‌هاي لازم انجام شده و نمي‌دانيم برخي‌چه انتظاري دارند؟ آيا انتظار دارند براي يك حادثه بيمارستان احداث شود؟  ‌

تصحيح سؤال نماينده مجلس از طرف دكتر نظري

به گفته دكتر نظري آمار و ارقام نشان مي دهد همه مراجعين به مراكز درماني بر اثر انتشار دود آتش ‌سوزي بخش عراقي تالاب هورالعظيم،خدمات لازم را دريافت كرده و هيچ مشكلي در اين زمينه وجود ندارد و آن چيزي كه بيشتر مردم را ناراحت مي‌كند شرايط جوي ايجاد شده در منطقه است كه  زندگي و كار كردن را در شهرهاي خوزستان سخت كرده است.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز اين را هم گفت كه : اين نماينده مجلس بايد سؤال خود را تصحيح كرده و بپرسد كه چرا پس از گذشت دو ماه تاكنون اقدام جدي براي مهار آتش صورت نگرفته است و به وزارت خارجه شكايت مي ‌كرد كه چرا در امور ارتباطات خارجه براي مهار آتش ‌سوزي كاري نكرده ‌اند

مطب ها بايد كارتخوان داشته باشند

‌رئيس دانشگاه علوم پزشكي اهواز در خصوص لزوم وجود كارت‌خوان در مطب‌ هاي پزشكان گفته است: اگرچه از نظر سازمان‌ هاي نظارتي و سازمان برنامه و بودجه مطب‌ ها موظف به تأمين كارت‌ خوان نيستند اما با توجه به اينكه كارت‌ خوان نياز روز است قطعا پزشكان بايد براي رفاه حال عمومي مردم در اين زمينه اقدام كنند.

وي ادامه داده اين ذهنيت در جامعه پيش آمده كه پزشكان براي فرار از پرداخت ماليات براي مجهز كردن مطب خود به كارت‌ خوان اقدام نمي كنند در حالي كه هيچ ارتباطي بين وجود كارت ‌خوان در مطب پزشكان با پرداخت ماليات وجود ندارد. پرداخت ماليات گروه پزشكي، به صورت توافقي است و مبلغي كه به حساب پزشكان در كارت‌خوان ها واريز مي‌ شود هيچ ارتباطي با پرداخت ماليات ندارد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز با اشاره به ارائه نكردن تعرفه ‌ها در مطب پزشكان گفته است: در صورتي كه پزشكي تعرفه‌ هاي ويزيت را در مطب رعايت نكند مردم مي توانند با سامانه ۱۵۹۰ تماس بگيرند و قطعا موضوع پيگيري مي‌شود. قبلا نيز در اين خصوص برخي پزشكان به تعزيرات معرفي شده‌اند و با آن‌ها برخورد شده است.

در اين جا اين سوال پيش مي آيد كه اگر كارتخوان ارتباطي با ماليات ندارد چرا پزشكان اقدام به جمع آوري كارتخوان ها در مطب هايشان كرده اند؟

 

مشكورزاده آدرس قصابي هاي گوشت كيلويي ۴۸ هزارتومان را اعلام كند

معاون توليدات دامي سازمان جهاد كشاورزي خوزستان گفته: واردات گوشت گرم گوسفندي از افزايش قيمت گوشت جلوگيري كرده است.

به گفته محمد مشكورزاده: يكي از سياست ها براي تنظيم بازار و كاهش قيمت گوشت قرمز، واردات گوشت گوسفندي گرم و سرد بوده است و هم اكنون به صورت هفتگي گوشت گوسفندي گرم از آسياي ميانه و استراليا و گوشت منجمد از برزيل وارد مي شود.

وي قيمت متوسط مخلوط گوسفندي در بازار اهواز را ۴۸۰ هزار ريال اعلام كرد كه با واردات گوشت گرم از افزايش قيمت آن جلوگيري شده است.

اولا كه از وقتي علاج هر كمبود را واردات تشخيص داده شده، تيشه به ريشه هر آنچه داشتيم زديم و بازار ديگر كشورها را به قيمت از بين بردن داشته هاي خود به خصوص در زمينه كشاورزي رونق داديم. ثانيا راوي حاضر است با آقاي مشكور زاده در اهواز راه بيفتد و قيمت گوشت گوسفندي را از قصابيها سوال كند تا ببينيم يك قصابي پيدا مي شود گوشت را كيلويي ۴۸ هزار تومان بفروشد در حاليكه گوشت موسوم به گوشت سپاه ۴۲ هزار تومان است كه بايد ديد چه گوشتي است؟

 

اجابت كن دعاي ندبه ام را

تماشا كن صفاي ندبه ام را

بهاري كن هواي ندبه ام را

بيا اي آخرين خورشيد روشن

اجابت كن دعاي ندبه ام را

اللهم عجل لوليك الفرج